reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla malucha i mamusi :)

reklama
Hej dziewczyny! Jestem styczniową mamą, ale synek urodzony w grudniu ;) mam kilka rzeczy z ktorych już wyrósł. Sporo unisex. Może któraś z Was jest zainteresowana czymś? Pozdrawiam
 
Ja mam taką listę może komuś się przyda :)

Rozmiar 56 :
6szt. body z krótkim rękawem
6szt. body z długim rękawem
10szt pajacy
8szt. półśpiochów lub spodenek
sweterek lub bluza
5szt. bluzeczek
2szt. spodenek grubszych
cienki kombinezon
kurteczka
2 cienkie czapki i 2 cieplejsze
skarpetki
niedrapki 2-3 szt.

Rozmiar 62:
8szt. body z krótkim rękawem
8szt. body z długim rękawem
10szt. pajacy
10szt. półśpiochów lub spodenek
2 bluzy
2 sweterki
5szt. bluzeczek
kombinezon na zimę
kurtka zimowa
spodenki ocieplane 2szt

A jak uznam że za mało i nie wyrabiam z praniem to się dokupi na spokojnie :)



Wózek ( gondola, spacerówka, fotelik, śpiworek, torba do wózka)
wanienka + stelaż + gąbka do wanienki + termometr + myjka


20szt. pieluch tetrowych
10szt. pieluch flanelowych

łóżeczko + materac + ochraniacz na materac + przewijak
3 zestawy pościeli
4 prześcieradła
kołdra + poduszka + klin
rożek 2szt
kocyk cienki 2 szt
kocyk grubszy
ręczkniki 2szt.


szczotka do włosów
nożyczki do paznokci
frida do nosa
butelki LOVI 150ml i 250ml + termoopakowanie na butelki
szczotka do butelek
smoczki LOVI + opakowanie na smoczek + łańcuszek na smoczek


waciki duże
spatułki do uszu
gaziki jałowe
mokre chusteczki z tesco lub z biedry :)
sól fizjologiczna
woreczki na pieluchy
podkłady do przewijania
do przemywania pępka: gotowe waciki lub octenisept
termometr do ucha braun
herbatka koperkowa

krem di pupci (babydream)
bepanthen maść
linomag
krem na dwór (hipp lub babydream)
puder do pupci
balsam do ciała
emulsja do kąpieli

szlafrok
kapcie
koszule
staniki do karmienia
wkładki laktacyje
laktator
pojemniki na przechowywanie mleka
majtki poporodowe
 
Z tych rzeczy mam tylko wózek i trochę ubranek a tak to jeszcze nic nie mam :-) powoli będę kompletować wyprawkę żeby do końca lipca wszystko było kupione ;-) dzisiaj mama mi powiedziała że kupiła mi jakieś ubranka na allegro i żebym pajacy już nie kupowała bo jest dużo :-)
 
gosiunia1993 osobiście nie mam dziecka ale z teg co słyszałam to nie ma sensu kupować aż tyle ubranek na 56 bo maluch szybko rośnie, trochę pewnie dostaniesz od koleżanek cioci itp.. a takiego maluszka można ubierać w 62.. ja też np bluz nie kupuję bo nie wygodnie podobno jest dziecko jak ma ten kaptur pod głową.. i zamiast kurteczki kupuję pajaca bo na kurteczkę będzie miało czas a zanim wyjdziemy z maluchami na 1 spacer to może już być chłodno :) ale to moje zdanie :)
 
kaha91- każdy słyszy co innego jedni mówią żeby trochę mieć drudzy żeby nie mieć ;-) Ja kupie tyle ile sobie zaplanowałam a i tak będę miała komu oddać bo moja ciocia ma termin na listopad a poza tym a to Ci się dziecko uleje a to zasika i wolę mieć na przebranie w razie co a nie pralke co dziennie wstawiac a i tak dużo rzeczy będę miała z allegro używanych za groszę :-) bluzy nie tylko są z kapturem przecież :-D ja pajaca też będe miała takiego na polarku ale kurteczkę też jak będę jechała gdzieś do galerii czy na zakupy to wygodniej rozebrać z kurteczki takie moje zdanie ;-) każdy ma jakieś wizję i każdy inaczej doradza ale fajnie że mówisz bo czasem się przydaje i wtedy z niektórych rzeczy się rezugnuję ;-)
 
no ja to wiesz osoba niedoświadczona :D też masz rację w tym co mówisz że kurtka wygodniejsza, ja z oddawaniem ciuchów poczekam. chcemy drugie dziecko więc sobie część rzeczy zostawię ;)
 
reklama
Mam pytanie do doświadczonych mam. Mianowicie: kocyk/kołderka, rożek, śpiworek, otulaczek czy może jeszcze coś innego? Co się najbardziej sprawdziło u Was? W co się zaopatrzyć?
 
Do góry