reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla maluszków i ich mam

aneczka2425

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Listopad 2008
Postów
2 318
WYPRAWKA DLA DZIDZI:
- Pieluchy tetrowe (10 - 50, do odbijania, przykrywania w upały, do lekarza (ja miałam 10-15itp.)
- Pieluchy flanelowe (parę sztuk, ja miałam 2 tak na wyjścia np do lekarza, w gości)
- Pieluchy jednorazowe lub ekologiczne wielorazowe (ja miałam jednorazowe)
- Okrycia kąpielowe (ręczniczki z kapturkami, około 2) lub Ręczniki normalne (kąpielowe) -okrycia na krócej starczają tylko dla maluszka
- Wanienka (ja miałam najprostszą+mata kąpielowa z ssawkami )
- Kocyki:
- Kocyk bawełniany lekki
- Kocyk ciepły akrylowy
- Kocyk polarowy​
- Wózek
- Łóżeczko
- Materac (piankowy, kokosowy, kokosowo gryczany)
- Przewijak
- Powłoczki/pościel
- Prześcieradła (np frote z gumką)
- Cerata do łóżka
- Ochraniacze do łóżeczka(dobre są te na całą długość)
- Fotelik samochodowy
- Folia przeciwdeszczowa do wózka (większość wózków ma na wyposażeniu)
- Termometr do wody
- Myjka(ja nie stosowałam u maluszka, wolałam ręką lub pieluszką(można wygotować)
- Nożyczki do paznokci lub cążki
- Termometr do ciała
- Gruszka do noska lub Frida
- Butelki (ja byłam zadowolona z Avent mogłam karmić i z piersi i z butelki)
- Szczotka do butelek
- Wilgotne chusteczki
- Krem do pupy(polecam sudocrem)
- Gaziki jałowe
- Pałeczki higieniczne
- Krem do buzi
- Szczotka z miękkiego włosia do główki
- Mydełko dla niemowląt
- Proszek do prania (koniecznie dla niemowląt)
- Oliwka(używałam krótko wolałam właśnie płyn do kąpieli z oliwką skóra nawilżona a ubranka czyste np: olilatum)
- Olilatum do kąpieli
- Spirytus 70% (wystarczy kupić 100 ml spirytusu rektyfikowanego, rozcieńcza się go przegotowaną wodą w stosunku 2:1)-nie używałam do pępuszka stosowałam nadmanganian potasu)
- Sól fizjologiczna(można przemywać ropiejące oczka, przyda się)
- Paracetamol w czopkach dla niemowląt
- Herbatka koper włoski( dobra na trawienie)
- Ubranka (w małych ilościach jednego rozmiaru, rozmiar 56 najmniejszy raczej w ilości wystarczającej akurat do szpitala 3-5 kompletów nie więcej dzieci szybko rosną):
- Bodziaki polecam zapinane na całej długości, łatwiej założyć na początek
- Pajacyki
- kaftaniki
- śpioszki
- kombinezon
- Łapki niedrapki(lepiej sprawdzają się zwykłe skarpetki)
- Czapeczki
- Skarpetki
- Rożek z usztywnieniem kokosowym (najlepiej wyjmowanym, jeśli dziecko nie lubi być owijane może służyć jako przykrycie lub mata do położenia dziecka)
- Smoczek uspokajający(ja używałam dopiero od 6 miesiąca bo mały wyssał sobie kciuk)
- Karuzela do łóżeczka
- Wkład do wanienki (delfinek, mata antypoślizgowa lub wystarczy sama tetra)
- Poduszka klin(ja nie korzystałam)
- Termo opakowanie na butle(średnio dobra rzecz,czasem przydatna ale i niedroga)
- Podgrzewacz do butelek(jeśli brak mikrofali ,przydatne przy karmieniu sztucznym i dokarmianiu, przy karmieniu piersią to koło 5 mieś do podgrzania zupek w słoiczku, soczków)
- Chusta lub nosidło(ja nie stosowałam i nie będę)
- Śpiworek
- Laktator

Dla mam do szpitala potrzebne jest
(może się to różnić zależy od szpitala
:tak:):
-dokumenty:

  1. dowód osobisty
  2. książeczka ubezpieczeniowa, lub inny dokument
  3. karta ciąży razem ze wszystkimi wynikami z całej ciąży
-torba dla nas:
  1. koszule noce ze 2 sztuki( z możliwością odpięcia do karmienia)
  2. szlafrok
  3. bielizna bawełniana lub majtki jednorazowe
  4. kapcie i klapki pod prysznic
  5. ręcznik
  6. biustonosz do karmienia
  7. wkładki laktacyjne
  8. tantum rosa do przemywania krocza
  9. kosmetyki(pomadka ochronna, chusteczki higieniczne itp)
  10. laktator
  11. podpaski duże
  12. herbatka dla kobiet karmiących
-torba dla dziecka:

  1. mała paczka pampersów i wilgotne chusteczki
  2. pieluszki tetrowe
  3. body (min 3 szt) do szpitala rozmiar 56 ewentualnie 62 jeśli duże dzieciątko
  4. śpioszki lub pajacyki (ok 3 szt)-(jeśli śpioszki to i kaftaniki)
  5. czapeczki bawełniane (2szt)
  6. luźne skarpetki (ze ściągaczem a nie gumką)
  7. rożek
  8. kocyk
  9. ręcznik
  10. kosmetyki(jeśli nie ma w szpitalu)
Prezent od dzidziusia dla starszego dziecka(świetny pomysł ja o tym nie pomyślałam);-):tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Aniu fajny watek:) myslę że możemy dopisywac tu nasze przemyslenia, pytania?

Mi się na razie nasuwa żebyście sie zawsze dowiedziały co oferuje szpital - u nas np dzieci ubierali w ciuszki szpitalne, tylko trzeba było mieć czapeczke, pieluchy, chusteczki i ubranie na wyjście
dla rodzących tez były koszule - co prawda większość miała swoje - ja też , tylko nie wiem ile bym musiałą ich mieć żeby nie chodzić w mokrej - bo wiadomo lało się i na dole i jeszcze w szpitalu miałam nawał pokarmu i jak ubrudziłam wszystkie swoje koszule to przerzuciłam się na szpitalne - nie przeszkadzało mi to - moze nie były seksi ale czyściutkie, bielutkie , wygotowane i pachnące - więcej mi nie było potrzeba :)

kosmetyków tez nie ma co kupowac na zapas bo np my sporo dostalismy i większość sie zmarnowała bo używaliśmy tylko zwykłego mydełka dla niemowląt, okazjonalnie kremu na pupę (nie było potrzeby bez przerwy) i przez chwilę jak małemu się skórka łuszczyła to oliwki - a całe wielkie balsamy, oliwki i talki johnsona które dostałam się zmarnowały
 
No wiec własnie - chciałam podkreślić - bo ja miałam oczywiście sporo rzeczy niepotrzebnych - tym razem mam nadzieje mieć ich mniej a i dziewczyny które pierwszy raz będą robiły wyprawki żeby wiedziały że te "kosmetyki" których mnóstwo reklamują i które według reklam sa takie niezbędne zazwyczaj jednak są całkowicie zbędne :) no i mozna podpowiadać jak ktoś będzie pytał co w prezencie bo ja właśnie tego mnóstwo dostałam a balsamu johnsona to nawet jakoś na sobie nie zużyłam taki był wielki i zapach mi nie podchodził...
mały miał taką skórkę że po umyciu mydełkiem (z tym że mielismy jedno wybrane lekko natłuszczające, nie każde się sprawdzało)była gładziutka i nawilżona
Oliwki to my zuzyliśmy może tyle co w próbkach hippa które dostałam :)

a podgrzewacz to u nas akurat bardzo się przydawał (a propos dyskusji na watku ogólnym) bo ja karmiłam piersią ale i czasami butelką aventu ale swoim pokarmem i miałam taki nawał że w pierwszych miesiącach zawsze miałam coś ściągniete w lodówce albo zamrożone i po prostu mogłam wyjść i coś załatwić - mały nie był całkowicie uzależniony ode mnie a tatuś albo babcia mogli ten mój pokarm w butelce do podgrzewacza i tyle...no bo swojego pokarmu to nigdy w mikrofali nie podgrzewałam i chyba się nie powinno? potem przy innych pokarmach na różnych wyjazdach nam się przydał bo nie wszędzie był dostęp do mikrofali - nawet mąż zrobił końcówkę do gniazda zapalniczki w aucie że można było obiadzik w samochodzie w podróży podgrzać :)
no ale z tym podgrzewaczem to kwestia indywidualna - można kupic w kazdej chwili i wcale nie trzeba jakiegoś drogiego
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny świetny wątek!! Szczególnie porady i przemyślenia doświadczonych mam, oraz dziewczyn, które wiedzą co nieco z pewnych sprawdzonych źródeł.
Mam 15 lat młodszego brata. Brałam aktywny udział przy jego wychowywaniu. Nie jest dla mnie tajemnicą przebieranie, kąpanie, karmienie itp. Jednak kiedy oczekuje swojego pierwszego dziecka mimo świetnej praktyki mam wiele pytań i wątpliwości. Dlatego tak bardzo lubie to forum :tak:
 
fajna sciaga ;-)

ja mam praktycznie wszystko po moim starszaku i potrzebuje doslownie kilku rzeczy. zaczelam sprawdzac w necie co, jak i za ile...
musze miec nowy przewijak... przy Jasku mielismy przewijak w lazience na pralce... sek w tym ze nie dosc ze sie przeprowadzilismy to jeszcze zeby bylo wiecej miejsca mamy ta waska pralke... niestety nie zmiesci sie na niej przewijak ;-( zaczelam sie rozgladac za stolikami z przewijakiem ale... za dlugie wszystkie i nie zmieszcza sie do lazienki... no, jeden by pasowal (nieduzy i skladany jak deska do prasowania) jego jedyny minus to cena... ponad 600 zl.
chyba zdecyduje sie na skladany z Ikei

do szpitala przyda sie jeszcze (dla powtornych mam) jakis prezent od dzidziusia dla starszego rodzenstwa ;-)

podgrzewacza nie uzywalam bo najpierw karmilam piersia a potem przygotowywalam mleko na biezaco--> wrzatek + przegotowana woda= mleczko w 3 minuty ;-)

nie polecam elektronicznej niani do mieszkanka w bloku - jak mieszkalismy z rodzicami w domku to rewelacja - malyy spal u nas a babcia slyszala go u siebie, ale jak przeprowadzilismy sie do bloku to okazalo sie ze czujnik u Jaska a niania reaguje na nasze glosy choc my jestesmy w drugim pokoju....

przydal sie nam z kolei bujaczek ;-) najpierw do karmienia a potem do usypiania - szczegolnie w nocy - jasiek w bujaku przypiety pasami, ja w fotelu opatulona kocem - jedna noga na plozie bujaka i jakos sie tam zawsze wyspalismy ;-)
 
Ostatnia edycja:
gdzies o tym czytalam a poza tym jak urodzil sie moj brat to goscie zawsze cos dla mnie tez mieli - potem sie dowiedzialam ze moja madra mama wreczala tym ktorzy przyniesli prezent tylko dla brata jakis drobiazg dla mnie ;-)

a poza tym gosc z prezentem jest zawsze mile widziany i dla starszego brata/siostry nie jest juz "wrogiem" ktory zabiera cala uwage mamy i calego otoczenia ;-)
 
Witam przyszle mamusie :-)

Jezeli jeszcze sie nie zaopatrzylyscie to zapraszam do kupna sterylizatorow firmy Tommee Tippee (+Gratisy).


Sama jestem mama listopadowa, i jestem bardzo zadowolona z tej firmy. Kozystajac z okazji ze mieszkam w Uk, mam dostep do artukulow Tommee Tippee prosto od producenta :tak:, cena jest wyjatkowo atrakcyjna poniewaz produkt jest zapakowany w oryginalny szary karton dzieki czemu nie placisz za kolorowe opakowanie a za sam wspanialy produkt.

NAJTANSZY !!! sterylizator TOMMEE TIPPEE (594170639) - Aukcje internetowe Allegro

ELEKTRONICZNY STERYLIZATOR PAROWY - Tommee Tippee (594145852) - Aukcje internetowe Allegro
 
Wydaje mi się ze ten watek nie powinien byc miejscem na reklamę sprzedawanych przez siebie produktów...raczej mało obiektywne

no ale w sumie chyba każda z nas będzie w stanie sama ocenić motywację do polecenia tego a nie innego produktu :)

no i przy okazji mi się nasuwa - chyba najlepiej miec wszystko raczej tej samej firmy (np butelki, podgrzewacz, sterylizator itd) no bo wtedy nie powinno byc niespodzienek że coś z czymś nie pasuje
 
reklama
Do góry