reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka malucha

Coś mi się wydaje, że jak lepiej się poczuję to ruszę do h&m na małe zwiady :) Na ich stronie widziałam też świetne ubrania dla nas... A mi pozostała jedna para spodni, w które się mieszczę...
Od kiedy dowiedziałam się o ciąży staram się omijać dział dziecięcy w Primarku szerokim łukiem, tyle ślicznych rzeczy...
 
reklama
Coś mi się wydaje, że jak lepiej się poczuję to ruszę do h&m na małe zwiady :) Na ich stronie widziałam też świetne ubrania dla nas... A mi pozostała jedna para spodni, w które się mieszczę...
Od kiedy dowiedziałam się o ciąży staram się omijać dział dziecięcy w Primarku szerokim łukiem, tyle ślicznych rzeczy...
Ja mam ten plus że moje wszystkie spodnie były w pasie zawsze za szerokie i musiałam się ściskać paskiem;p Teraz wchodzą na mnie nadal i już paska nie muszę, ale luz nadal jest :D


Pytanie do mam z dziećmi. Co z wózkami? Wybrać taki 3w1 gdzie przy jednym zakupie mam fotelik, nosidełko, gondole i spacerówkę czy może jednak inny zestaw? Nie chcę wydać na to majątku i na pewno będę kupowała z drugiej ręki takiego typu rzeczy, bo to tylko się przydaje na chwilę.
ps. nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale oboje z mężem mamy auta i na pewno po autobusach nie będziemy się tłukli ;p Podoba mi się zamysł, że fotelik samochodowy jest nosidełkiem które można też na "stelaż" założyć i użyć jako wózka ale czy to jest praktyczne?

Myślałam też o chuście ale mam chory kręgosłup więc nie wiem jak długo byłabym w stanie takie dziecko nosić. Mąż się puka w głowę że nie dam rady z moimi plecami. Chusty jak oglądałam to koszt tyle co używany wózek...:/
 
Ja zawsze miałam 3w1. Uwazam, że opcja wypięcia fotelika i wsadzenia w stelaż (zawsze to mniej miejsca w samochodzie i mniej komplikacji) jest bardzo wygodna. Jak dziecko zaśnie w samochodzie można bez budzenia wyciagnac. Napewno nie jest to opcja na długie spacery ale naprawdę się przydaje. Wiadomo gondola jest niezbędna dla takiego pierdka. Spacerówka z takiego wózka też zwykle się przydaje i to na długo. Ja moją córkę wożę do tej pory :) nigdy nie żałowałam zakupu takiego wózka :)

Jak macie jakieś pytania co do chustbti pytajcie. Jestem certyfikowanym doradca więc może pomogę :)
Dobrze zamotana chusta wcale nie obciąża kręgosłupa :) sama mam przepuklinę odcinka piersiowego i nosiłam każde dziecko bardzo długo i czułam się z tym znakomicie :) trzeba tylko pamiętać o dobrym doborze wiązania do schorzenia, żeby nie było niepotrzebnego ucisku czy nierównomiernie rozłożonego ciazaru :)

Napisane na MI MAX w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja mam wózwk 2w1 i oddzielnie fotelik. Do większości wózków można dokupić adaptery pod fotelik, żeby pasował na stelaż wózka. U mnie się to sprawdza rewelacyjnie. Przy wyborze fotelika trzeba zwrócić uwagę jak wypada w testach wypadkowych. Na tym lepiej nie oszczędzać. Dobry fotelik to też wygoda dziecka i jego zdrowy kręgosłup.
Jeśli planujecie dużo jeździć z dziećkiem to można się zastanowić nad fotelikiem rozkładanym do pozycji leżącej. Ja mam taki, marki Kiddy i nie wyobrażam sobie dłuższych tras bez niego. Ale to już spory wydatek niestety.
 
Ja zawsze miałam 3w1. Uwazam, że opcja wypięcia fotelika i wsadzenia w stelaż (zawsze to mniej miejsca w samochodzie i mniej komplikacji) jest bardzo wygodna. Jak dziecko zaśnie w samochodzie można bez budzenia wyciagnac. Napewno nie jest to opcja na długie spacery ale naprawdę się przydaje. Wiadomo gondola jest niezbędna dla takiego pierdka. Spacerówka z takiego wózka też zwykle się przydaje i to na długo. Ja moją córkę wożę do tej pory :) nigdy nie żałowałam zakupu takiego wózka :)

Jak macie jakieś pytania co do chustbti pytajcie. Jestem certyfikowanym doradca więc może pomogę :)
Dobrze zamotana chusta wcale nie obciąża kręgosłupa :) sama mam przepuklinę odcinka piersiowego i nosiłam każde dziecko bardzo długo i czułam się z tym znakomicie :) trzeba tylko pamiętać o dobrym doborze wiązania do schorzenia, żeby nie było niepotrzebnego ucisku czy nierównomiernie rozłożonego ciazaru :)

Napisane na MI MAX w aplikacji Forum BabyBoom
Ja mam problem z odcinkiem lędźwiowym i karkiem. Tata oraz brat starszy mają przepukliny lędźwiowego odcinka i zmiażdżone kręgi, oboje po operacjach (kark to u mnie wynik biustu i obciążenia z nim związanego). Mnie w przyszłości pewnie to samo czeka ale jak idę do lekarza to słyszę tylko "Pani taka młoda, pani przesadza" :| Z chustą bym spróbowała, ale ile taka normalna kosztuje? Jak mam wydać 300zł i użyć raz to tak średnio. Dziś czytałam, że nauczycielom obniżają pensję także trzeba zaciskać pasa a nie kupować rzeczy których się nie użyje ;)
 
W "kieszonce" więc było by Ci wygodnie :)
Z chusta o tyle jest fajna sprawa, że uzywana zyskuje na wartości, a jeśli nie zyskuje to napewno nie traci. Za 120 zł już spokojnie można kupić dobrą chustę o splocie skosno- krzyżowym. Jak się misja nie powiedzie, zawsze można sprzedać

Napisane na MI MAX w aplikacji Forum BabyBoom
 
W "kieszonce" więc było by Ci wygodnie :)
Z chusta o tyle jest fajna sprawa, że uzywana zyskuje na wartości, a jeśli nie zyskuje to napewno nie traci. Za 120 zł już spokojnie można kupić dobrą chustę o splocie skosno- krzyżowym. Jak się misja nie powiedzie, zawsze można sprzedać

Napisane na MI MAX w aplikacji Forum BabyBoom
A Te chusty mają jakieś rozmiary czy to tak, że jak się kupi to starcza do.. nie wiem.. 1,5roku? Ile się w chuście dziecko nosi? :D
 
reklama
Jak używany to polecam 2w1- raczej bym nie kupowała od nie znajomej osoby fotelika bo nie masz pewności że nie brał udziału w żadnym wypadku. No chyba ze planujesz odkupić od kogoś z rodziny czy znajomego to wtedy śmiało 3w1. Z opcji wpięcia dziecka z nosidelkiem na stelaż przy pierwszym dziecku korzystałam dokładnie jeden raz- na początku tak jak Tobie wydawało mi się to praktyczne a w rzeczywistości jak juz wpakowałam stelaż do samochodu to i gondole :) mam to szczęście że oboje moich dzieciaków momentalnie zasypia w wozku i samochodzie wiec nawet jeżeli przy przenoszeniu z jednego do drugiego się budziły to zaraz i tak z powrotem zasypialy :)
 
Do góry