reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyprawka - ubranka, akcesoria, kosmetyki dla dzieci

weronka, u nas pies ma krótką sierść takie igiełki ale nie dużo jej zrzuca.

goscha, też o tym myślałam i chyba wybiorę jak ike:-)

Olga, będę wdzięczna. No mamy dywan ale mały M przywiózł Indii ale to taki dywanik. Dywany owszem mieliśmy i to nie tanie, ale przy naszym knurze długo nie żyją. Ostatni mieliśmy pół roku, ale już 3 dnia wygryzł w nim dziurę, potem łapę skaleczył i zaplamił krwią i już nie zeszło. Ostatecznie wyrzuciliśmy i ten z Indii przenieśliśmy z sypialni, ciekawe ile on pożyje:cool: Duży dywan u nas nie wchodzi w grę, po pierwsze mamy ładny parkiet i nice chce go zakrywać, po drugie mamy otwarty salon, często chodzi się w butach, pies itd.
 
reklama
irisson, ale on to robi tylko jak nas nie ma baaaardzo dlugo, np 8, a to teraz się nie zdaża, poza tym bym to zwijała na czas wyjścia, my nawet zwijamy ten dywanik spod kanapy jak wychodzimy, tzw. zabezpieczanie terenu:-D
 
Asia, nasz obecny dywan to ścinek który został z wykładziny do dziewczynek pokoju, obszyty, ze dwa i pół metra na półtora, koszt 80zł. przyklejony do paneli taśmą dwustronnie klejącą :) jest w pokoju przechodnim do kuchni wprost z korytarza i chodzi się po nim cały czas, psy się na nim bawią, i jak się zniszczy to się wywali :) odkurzam codziennie i czasem kładę na niego koc lub matę (mam taką kiepską śliską) i na to Hanię :)

edit: kuzynka ma taką http://allegro.pl/tiny-love-mata-gigant-maly-odkrywca-new-100x150cm-i2897750697.html
mówi że trochę się ślizga, ale jest z niej zadowolona. ona nie ma dywanu, tylko panele

a na mojego psa który niszczył - najpierw wszystko sprzątałam poza meblami i nie miał co ruszyć, a potem zostawiałam "na podpuchę" drobne rzeczy, np. gazetę, jakąś ścierkę itp. jak nie ruszył - zostawiałam więcej. i teraz wszystko - cokolwiek zostawię - leży nietknięte, poza moimi kapciami które Jumper sobie bierze do spania jak mnie nie ma :p
 
Ostatnia edycja:
Asia, nakupujesz się mat, a dziecko Ci i tak z nich wypełznie :-p. Ta z biedronkami może i śliczna, ale niepraktyczna. Sama pomyśl, jak długo Ci Ula tak w niej będzie siedziała? 3 minuty? 10? Z metkami fajniejsza, bo większa. Ale jak sama zauważyłaś będzie się ślizgać po podłodze. Przy psie - pewnie kłaki się jej będą trzymały.
Ja Tymkowi kupiłam pod choinkę puzzle piankowe. Ale nie w takiej szalonej cenie jak podała irisson, tylko takie: mega PUZZLE PIANKOWE 30X30 10 szt najtaniej !!! (2828628639) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. . Dwie paczki dają matę 120x150cm. Też nie mamy dywanów, tylko panele. A taka mata raz, że ciepła, dwa, że się nie ślizga, trzy że łatwiejsza w utrzymaniu w czystości niż materiałowa (przecież co 5 sekund jest zapluta), cztery, że miękka i sobie dziecko głowy nie obije, pięć, że jak dziecko urośnie, to może sobie te elementy obrazkowe wyciągać i układać - o ile będzie chciało. Dla mnie bomba. Zdjęcie Tymka na niej w wątku zdjęciowym :-D.
 
Ja pisałam, że ślizga się mata ale edukacyjna te z linków są właśnie takie żeby się nie ślizgać. No ja kupię zapewne dywanik z ikei tak jak pisała gosia, a z Eddiego włosami nie ma problemu bo on bardzo mało sierści gubi.
 
też myślę o tych puzzlach piankowych, choć ten dywanik też fajny, ale obawiam się, że taka delikatna skóra może się łatwo otrzeć o dywan :/
 
No w sumie racja, k8. Jak dywan będzie sztywny, tak żeby się nie zwijał przy szuraniu przez dziecko nogami i rękami, to pewnie będzie że tak powiem taki "drący" :-p. A jak będzie miękki - czyli tak samo kichowaty jak mata - to dziecko przy pierwszych czterech ruchach zrobi z niego bułę.
Nie miałam okazji mieć w rękach tego ikeowskiego dywaniku, więc nie wiem jaki jest...
Cóż, na dywanik zawsze można dziecku spodenki z długimi nogawkami ubrać albo rajtuzki :-).
 
Dzag po 6 te puzzle można spokojnie do pralki i na 15 minut :) są jak nowe...
A synkowie moich sąsiadek na takich puzzlach ledwie nauczyli się mówić i już znali cały alfabet :):) też już kupiłam dawno
 
reklama
Dzag ja miałam identyczne jak ty, latały po pokoju codziennie, tak Lulka je układała, fajna sprawa jak dziecko nie skuma, że rozkładanie jest fajniejsze :-p ale tak jak Ratina pisze, łatwo je wyczyścić :tak:
 
Do góry