reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

Myślę, że na wszelki wypadek kupię jedną..Chciażby jak odciągne mleko, to potem bedę miała w czym je dac maluszkowi:) tylko warto kupic taką butelkę,która smoczkiem przypomina maminą pierś..żeby sie dzidzi nie odzwyczaiła od cycusia:)

No a czasami potrzebna może być do np herbatki z kopru na wzdęcia:)
 
reklama
dzięki dodi za odpowiedź. Zupełnie o tym co po odciągnięciu nie pomyślałam, a o herbatce na wzdęcia to już całkiem... jak pisałam jestem w tym temacie zielona:)
 
Nie zapomnijcie o wkładkach laktacyjnych dla siebie!
Polecam waciki do pielęgnacji pępuszka. Są takie specjalnie nasączane spirytusem 70% LEKO, lub spirytus spożywczy rozcieńczony wodą przegotowaną 2:1, i szczotkę do włosów z miękkiego włosia bo powinno się masować skórę głowy noworodka, chociaż nie zawsze dzieci mają włosy, ale pobudza się w ten sposób cebulki włosa
 
Różne sa teraz opinie na temat pępuszka i przemywania go..słyszałam, że teraz nie każa przemywać spirytusem..ale nie wiem czy to prawda..
O masażu głowki nie słyszałam, ale wiem, że szczoteczka przydaje się jak dzidzia ma ciemieniuchę, bo łatwo wtedy można ja wyczesać.. bo jakoś nie wierzę, że cebulki się wzmacniają u dzidzi, ale kto to wie, może..

Racja, wkładki są niezastąpione! i to juz niedługo wielu z nas pewnie sie przydadzą:) ja polecam też po porodzie gaciochy z takiej siateczki..i mnie położna kazała przemywać tym fioletowym roztworem krocze po porodzie, ale nie pamietam jak to sie nazywa:) aaa i te wielgachne podpaski (bagietki haha) też są niezastąpione!:-)
 
A ja się zastanawiam czy takim maluchom trzeba zawsze czapki zakładać? Jak będzie gorąco to zawsze lepiej coś mieć na głowie, ale jak po prostu ciepło to też?

Mi taką miekką szczoteczkę już teściowa kupiła. Mówi że się powstrzymać nie mogła. :D

Z ubranek stawiam na rampersy i bodziaki, no i w przypadku dziewczynki sukieneczki :-)

To fioletowe, to chyba Kalia, albo Nadmanganian potasu. (ale mogę się mylić)
 
Czekałam na ten temat. Bo tworzę własną listę wyprawkową.
Prośba, żeby go przykleić, żeby sie nie gubił wśród innych tematów i na pierwszej stronie na bieżąco robić listę wyprawkową(edytować). Taką mają chyba kwietniówki.

Co do ciuszków to wydaje mi się że też warto się zastanowić czy będziemy prać codziennie, czy co parę dni, wtedy i ilość trzeba większą zarówno ubranek jak i pieluszek materiałowych.

Co do pieluszek z wycięciem to chyba huggies też mają.

Pytanie do mam- sól fizjologiczna i gaziki do przemywania oczek stosowałyście?

Dla lipcowych dzieci też potrzebne chyba kremy do buzi z filtrem.

Z innych to przydatna jest frida do nosa.

A ręcznik chyba im większy tym lepszy.
 
Ja miałam w szpitalu dla malej czapeczkę taka bawełnianą cienką, ale położna kazała mi ja zdjąć (w sierpniu) bo mówiła, że mala się zapoci w tym.. a dzidzi i tak na słońce nie wystawiasz, więc nie są aż takie potrzebne te czapeczki..raczej dla zimorodków są polecane.. Ja małej zakładałam taka cieniusienka ale tylko czasami na dworze jak wiaterek był.. ale za to dobry krem z filtrem dzidzi potrzebny, nawet w cieniu:)
 
reklama
Marglcia, dobry pomysł z tym edytowaniem pierwszego postu, w tym przypadku postuWisieńki :-) ale to musi chyba Heledorka przykleić.

Dodi, ja właśnie nie lubię ciągłego ubierania czapek, a wiem że taki jest pogląd, że dziecko zawsze powinno takową mieć. Hmm ciekawe jak to będzie w lipcu...
 
Ostatnia edycja:
Do góry