reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowy zawrót głowy - Zakupy dla maluszków

Może nie nadaje się to ja watek zakupowy, ale a propos reakcji przyszłego starszego rodzenstwa- wczoraj az mi lzy w oczach stanely jak rozmawialam z corcia.
Powiedzialam jej, ze jak dzidzius sie urodzi to mamusia bedzie czesto zmeczona i bedzie sie bardzo duzo zajmować dzidziusiem, a ona na to- ale mamo, jak tylko bede umiala to ci pomogę.
No zatkalo mnie! 4 lata ma. Taka troskliwa z niej dziewczynka:)
Heh napewno Ci dużo pomoże, tym bardziej ze to dziewczynka. Mój to chodzący rozrabiaka ale mam nadzieje ze tez okaże sie troskliwy i pomocny. Angażuje go juz teraz we wszystko, nawet właśnie w zakupy:)
 
reklama
hej ja mam termin na 6 kwietnia
ale juz wiem ze dzidzia będzie w połowie marca 2019 z nami ( przymusowa i planowana CC)
narazie nic nie kupuje bo nie chce zapeszyć chociaż ten najgorszy czas chyba juz minął mam 13 tydzień ciąży
no i u mnie corka 9 lat nic nie wie , chcemy ej powiedzieć tak w 18-20 tygodniu
 
Co do lidlowych rzeczy to ja dobrze wspominam biustonosze do karmienia, wychwalane medeli jakoś mi nie pasowały, a te ekstra i dużo tańsze.

Używałam na początku dady, ale oni chyba mają 2 serie premium fioletowe i soft zielone, ja z tych premium byłam zadowolona, synek był chudzinka a nic mu nie wyciekało. Za to po pampers premium care dostał takiego uczulenia... masakra. Ale wtedy jakoś na rynek wprowadzili jakąś ich nową serię i ona podobno bardzo uczulała.
 
Co do lidlowych rzeczy to ja dobrze wspominam biustonosze do karmienia, wychwalane medeli jakoś mi nie pasowały, a te ekstra i dużo tańsze.

Używałam na początku dady, ale oni chyba mają 2 serie premium fioletowe i soft zielone, ja z tych premium byłam zadowolona, synek był chudzinka a nic mu nie wyciekało. Za to po pampers premium care dostał takiego uczulenia... masakra. Ale wtedy jakoś na rynek wprowadzili jakąś ich nową serię i ona podobno bardzo uczulała.
Haha, ja też byłam zadowolona z lidloeych, dopóki nie poszlam do braffiterki. Kobita ten lidlowy wywaliła mi od razu do kosza :) zainwestowalam prawie 200zl w cyckonosz, ale to jak sie mleczne cycie w nim prezentują, to naprawdę warte tej kasy ;)
 
Co do lidlowych rzeczy to ja dobrze wspominam biustonosze do karmienia, wychwalane medeli jakoś mi nie pasowały, a te ekstra i dużo tańsze.

Używałam na początku dady, ale oni chyba mają 2 serie premium fioletowe i soft zielone, ja z tych premium byłam zadowolona, synek był chudzinka a nic mu nie wyciekało. Za to po pampers premium care dostał takiego uczulenia... masakra. Ale wtedy jakoś na rynek wprowadzili jakąś ich nową serię i ona podobno bardzo uczulała.
My na poczatku bylismy z premium care bardzo zadowoleni:)
 
Tak jak mówiłam, pieluszki trzeba dobrać pod dziecko bo każde ciałko inne, jak podpasują te tańsze to tylko sie cieszyc a jak pampersy albo jakieś hipoalergiczne jeszcze droższe no to niestety będzie nas to więcej kosztowac
 
Ja je kupiłam już do szpitala i to co się stało z synka pupą... 2 tygodnie smarowania i dopiero przeszło. Ale ile się nacierpiał... za to od 8 msc jak zrobiło się ciepło to dady odparzały mu boki i od tej pory premium care są idealne :-)
 
Dużo już tu popisane. Gdzieś wątek przegapilam ;)
Ja się wypowiem tak:
WÓZEK
jeśli często będziesz musiała jeździć i składać spacerowke (bo gondola jest na pol roku ) to nie kupuj iles tam w jednym. Kup sobie dobrą i lekką spacerowke. Poza tym fotelik koniecznie dopasuj do fotela w samochodzie bo nie wszystkie się dobrze i stabilnie trzymają.
Ja miałam wózek 2w1 bo spacerówki używam rzadko.
ASPIRATOR
nie bawcie się w gruszki. Ja miałam jeden dla maluszka z gumową końcówką wyciagany przeze mnie. Jak młody podrosl to kupiłam katar.ek do odkurzacza.
PRZEŚCIERADŁO
Czy to do łóżeczka czy na przewijak kup kilka! Ja po pierwsze często pościel piore a po drugie takie małe dziecko potrafi naprawdę nabrudzic ;)
POŚCIEL KOŁDRA PODUSZKA
przydała nam się tylko poduszka. Syn do tej pory śpi pod kocykami lub w lato pieluszkami flanelowymi.
DO PUPCI
Najlepiej natluszczac Al.antanem lub podobnym. Zwykła maść i tania. Bepanten dopiero przy odparzeniach.
KOSMETYKI
Najlepiej jak najprostsze i jak najmniej!
UBRANKA
to jest sprawa indywidualna. Dla mnie śpiochy były bardzo wygodne a dużo matek uważa je za coś zbędnego. Body to jest podstawa. Poza tym zwracamy uwagę na miękkość materiału, rodzaje zapięcia, żeby nic nie było na pleckach. Najlepiej jakby przy szyjce było zapięcie bo zakładki się rozciągają. I ja na początek do mojego pierwszego dziecka kupiłam body rozpinane na brzuchu. Zanim się wprawilam w ubieraniu (a trochę to trwało ) to było zbawienie.
Na razie tyle bo muszę syna przewinąć. Ale jeszcze dopiszę jak coś sobie przypomnę. To takie pierdoly ale może komuś pomogą.
 
Oj kochane to widzę, że już wyprawkę każda z nas powoli przygotowuje.
Ja już właściwie też mam sporo, ale wszytko zapakowane na poddaszu, albo w szafie, żeby nie zapeszać.... Nasz kot (mamy norweskiego leśnego) zaczął spać w gondoli dla Maluszka ... więc póki co jest ona wyłożona kocem....
Wózek łącznie z nosidełkiem i fotelikiem samochodowym oraz kołyskę (i dużą siatkię różności odkupiłem od przyjaciółki, która w IV urodziła synka - teraz trzyma mocno kciuki żeby i u nas był chłopak to wszytko będzie pasowało idealnie). Wanienkę kupiliśmy na stojaku razem z przewijakiem, bo łazienkę mamy na dole i tam jest chłodno więc Maluszka na początku będziemy chyba kąpać u góry w salonie. Bardzo podoba się naszemu kotu.
Czeka nas ogromna rewolujca w domu. W VII kupiliśmy córci nowe meble do pokoju i do pokoju gier i zabaw...... a teraz pokój ten musimy przerobić na pokoik dla Maluszka .... jeszcze nie mam zielonego pojęcia jak to zrobimy,ale wiem, że damy radę.
Pieluszki (około 30 szt) i butelki A Enter ze skoczkami (oraz 2 smoczki) kupiłam na Allegro. Sporo mniejszych rzeczy kupuję na ebay ( skarpetki, jakies maskotki domrączkimwydajace dźwięk, czapeczki itp). Moja mama kupiła mi kilka kompletów ubranek w Lidlu (i dla dziewczynki i dla chłopca)- a mąż się śmieje, że wszytkie różowe będę musiała sprzedać, bo on czuje, że to będzie chłopak.....
 

Załączniki

  • 19F8FF39-313A-4773-A090-207037DCA819.jpeg
    19F8FF39-313A-4773-A090-207037DCA819.jpeg
    1,5 MB · Wyświetleń: 134
  • BBACDE4B-8186-4C68-ACE6-2AF7B0FF75DA.jpeg
    BBACDE4B-8186-4C68-ACE6-2AF7B0FF75DA.jpeg
    1,5 MB · Wyświetleń: 138
  • 32FFE6BC-5A67-4E13-8D73-D57E28258CC5.jpeg
    32FFE6BC-5A67-4E13-8D73-D57E28258CC5.jpeg
    1,3 MB · Wyświetleń: 133
  • 478F3FF2-408B-431A-B975-0A877C8FDD14.jpeg
    478F3FF2-408B-431A-B975-0A877C8FDD14.jpeg
    237,4 KB · Wyświetleń: 137
  • 4BA1415B-1620-48D5-9C1E-A999AC522C62.jpeg
    4BA1415B-1620-48D5-9C1E-A999AC522C62.jpeg
    1,7 MB · Wyświetleń: 127
reklama
Nie zmieściło mi się więcej zdj w mojej wiadomości
 

Załączniki

  • D8448F18-AC10-4FA5-A333-3192549340FF.jpeg
    D8448F18-AC10-4FA5-A333-3192549340FF.jpeg
    287,3 KB · Wyświetleń: 128
  • CE053F74-72D7-4F71-B778-AFE676C3D1AA.jpeg
    CE053F74-72D7-4F71-B778-AFE676C3D1AA.jpeg
    1,3 MB · Wyświetleń: 142
  • 367A7D0B-C84F-4998-A639-EBBC9861FCA2.png
    367A7D0B-C84F-4998-A639-EBBC9861FCA2.png
    1 MB · Wyświetleń: 138
Do góry