reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysoki cukier a ciąża

Judysska

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
17 Grudzień 2021
Postów
51
Dziewczyny czy udało się którejś zajść w ciążę przy wysokim poziomie insuliny i glukozy, dopiero zaczęłam brać Glucophage I nie wiem kiedy będą efekty,
 
reklama
Same leki nie pomogą Ci w zajściu w ciążę. Do obniżenia insuliny i glukozy konieczna jest dieta z niskim IG i umiarkowany ruch.
W marcu okazało się, że mam IO. Przy wadze 90kg miałam cukier 106 i insulinę 16. Po 3msc sumiennego stosowania leków, diety i ruchu zgubiłam 20kg i zaszłam w ciążę przy pierwszym cyklu starań. Wyniki glukozy przed ciążą i w trakcie książkowe, nie odstawiłam leków na czas ciąży.
Proponuję najpierw zacząć działać w temacie zdrowia a później zacząć starania 😊
Nie dość, że na starcie jesteś skazana na cukrzycę ciążowa (a po co ci od razu się kłuć) to na pewno wysoka insulina przy samym zajściu może stanowić baaardzo duży problem 😉
 
Same leki nie pomogą Ci w zajściu w ciążę. Do obniżenia insuliny i glukozy konieczna jest dieta z niskim IG i umiarkowany ruch.
W marcu okazało się, że mam IO. Przy wadze 90kg miałam cukier 106 i insulinę 16. Po 3msc sumiennego stosowania leków, diety i ruchu zgubiłam 20kg i zaszłam w ciążę przy pierwszym cyklu starań. Wyniki glukozy przed ciążą i w trakcie książkowe, nie odstawiłam leków na czas ciąży.
Proponuję najpierw zacząć działać w temacie zdrowia a później zacząć starania 😊
Nie dość, że na starcie jesteś skazana na cukrzycę ciążowa (a po co ci od razu się kłuć) to na pewno wysoka insulina przy samym zajściu może stanowić baaardzo duży problem 😉
Tak, tak, dieta to podstawa, oczywiście od 1 dnia również stosuje diete, nie wspomniałam, bo to oczywiste, bardziej miałam na myśli jak to było u innych dziewczyn, ile trwała ta droga i tak skróciłam swoją myśl
 
Dziewczyny czy udało się którejś zajść w ciążę przy wysokim poziomie insuliny i glukozy, dopiero zaczęłam brać Glucophage I nie wiem kiedy będą efekty,
Powinno Ci szybko zbić ogólnie, jak masz dobrą dawkę.
Ja dieta plus glucophage (też miałam cukry wcześniej na czczo 105-115, wskaźnik homa prawie 4 z tego co pamiętam), schudłam niewiele, bo z 3 kg chyba i zaszłam w ciążę szybko, jakoś po 3-4 miesiącach chyba, ale dopiero po stymulacji owulacji, bo nie miałam w ogóle owulacji.
Za to po odstawieniu metforminy w ciąży od razu cukier mi skoczył i cukrzyca ciążowa dzień dobry.
 
Jesteś na najlepszej drodze by osiągnąć swój cel. Skup sie na pozytywnym myśleniu i pozwól by reszta sama się ułożyła <3
 
Zaszłam w ciążę w tym samym cyklu, w którym zaczęłam brać metforminę.
Na szczęście mogłam pozostać przy lekach, więc cukry teraz mam dobre
 
Do góry