reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysokie wolne beta hcg

Dołączył(a)
21 Maj 2020
Postów
10
Witam dziewczyny, czy któraś miała po testach prenatalnych wysoki poziom wolnego beta hcg? Bo wyszło mi 130 a norma jest do 40. Niby ryzyko wyliczone nie jest duże ale i tak się martwię... Zapisałam się na nifty Ale dopiero za kilka dni i na wyniki też trzeba trochę czekać
 
reklama
Witam dziewczyny, czy któraś miała po testach prenatalnych wysoki poziom wolnego beta hcg? Bo wyszło mi 130 a norma jest do 40. Niby ryzyko wyliczone nie jest duże ale i tak się martwię... Zapisałam się na nifty Ale dopiero za kilka dni i na wyniki też trzeba trochę czekać
Wynik masz przeliczony na jednostkę MoM? Bez tego się nie wylicza żadnego ryzyka.
 
No to wysoko. MoM to mediana, najlepiej gdy wynik jest zbliżony do wartości 1. Napisz coś więcej, jakie ryzyko zostało wyliczone, jak wyszło USG. Masz już pewnie zestawione oba badania (USG i biochemia)?
Wrzucam zdjęcia, napisali że jest niskie ryzyko Ale mimo wszystko niepokoi mnie ten wynik bhcg...
20200521_193857.jpeg
20200521_193836.jpeg
20200521_193819.jpeg
 
Masz problemy z tarczycą albo cukrzycę? To są bardzo dobre wyniki, poza tym bHCG, które faktycznie jest wysoko. Bardzo, chociaż widziałam wyższe. Hormon jest produkowany przez łożysko, jego poziom może wskazywać na przyszłe problemy z nim.
 
Tak, mam cukrzycę typ 1 od 3 roku życia czyli już 25 lat. Ten wynik jest przez to?
Masz problemy z tarczycą albo cukrzycę? To są bardzo dobre wyniki, poza tym bHCG, które faktycznie jest wysoko. Bardzo, chociaż widziałam wyższe. Hormon jest produkowany przez łożysko, jego poziom może wskazywać na przyszłe problemy z nim.
 
Tak, mam cukrzycę typ 1 od 3 roku życia czyli już 25 lat. Ten wynik jest przez to?
Czytałam w kilku miejscach o wpływie cukrzycy czy niedoczynności tarczycy (i przyjmowanych leków), na poziomy wolnej jednostki bHCG i białka PAPPA. Zwróć też uwagę na ryzyko wystąpienia preeklampsji przed 37 tygodniem, jest wysokie, i to jest na pewno wynik wysokiego stężenia bHCG. Będziesz musiała monitorować ciśnienie, informować lekarza o alarmującym poziomie. Aktualnie walczę z nadciśnieniem i również mam duże ryzyko wystąpienia rzucawki, mam też problemy z łożyskiem (co u mnie uwidoczniło się w bardzo niskim poziomie białka PAPPA).
 
Dziękuję bardzo za odpowiedź, mam nadzieję że będę się trochę mniej stresować do czasu wyników nifty
Czytałam w kilku miejscach o wpływie cukrzycy czy niedoczynności tarczycy (i przyjmowanych leków), na poziomy wolnej jednostki bHCG i białka PAPPA. Zwróć też uwagę na ryzyko wystąpienia preeklampsji przed 37 tygodniem, jest wysokie, i to jest na pewno wynik wysokiego stężenia bHCG. Będziesz musiała monitorować ciśnienie, informować lekarza o alarmującym poziomie. Aktualnie walczę z nadciśnieniem i również mam duże ryzyko wystąpienia rzucawki, mam też problemy z łożyskiem (co u mnie uwidoczniło się w bardzo niskim poziomie białka PAPPA).
 
reklama
Do góry