reklama
Forum BabyBoom

Dzie艅 dobry...

Starasz si臋 o male艅stwo, wiesz, 偶e zostaniecie rodzicami a mo偶e masz ju偶 dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si臋 podzieli膰 swoim do艣wiadczeniem? Do艂膮cz do naszej spo艂eczno艣ci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi臋czno艣膰, kt贸re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si臋? Wskakuj na pok艂ad! Zamiast by膰 go艣ciem korzystaj z wszystkich mo偶liwo艣ci. A je艣li masz pytania - pisz 艣mia艂o.

Ania 艢lusarczyk (aniaslu)

• Czy pomo偶esz Iwonie nadal by膰 mam膮? Zr贸b, co mo偶esz! Tu nie ma czasu, tu trzeba dzia艂a膰. Zobacz
reklama

Wywo艂anie porodu

Nie dawali balonika bo szyjka mi臋kka i rozwarcie na 1.5 palca 馃
No u mnie te偶 by艂a mi臋kka i tez mia艂am takie rozwarcie .. Moj ginekolog m贸wi pojdzie szybciutko... ten w szpitalu te偶 si臋 ba艂, 偶e moge nie zda偶y膰 z patologi na porod贸wk臋(bo to by艂 moj 4 por贸d).. w sumie urodzi艂am po przebiciu w贸d w 2,5h ... balonik zrobi艂 rozwarcie na 4cm.

reklama
Po pierwszym indukowanym, balonik mi nie wypad艂 ... za艂o偶yli mi go ok 13 i o 6 wyciagneli na porod贸wce. By艂o 4 cm, przyszed艂, lekarz na obch贸d i powiedzia艂, 偶e g艂贸wka wysoko i trzeba w kana艂 rodny j膮 wstawi膰, to tez by艂o po przebiciu w贸d... urodzi艂am w 2 h, tez bez zzo( w sumie za pierwszym razem poprosi艂am, ale nie zda偶yli, bo sie okaza艂o, 偶e 6 cm rozwarcia)... a przy kolejnych 3 juz sama m贸wilam, ze nie chc臋 znieczulenia ;).
No przy pierwszym porodzie mi te偶 balonik nie wypad艂.

Mia艂am indukcj臋 prostaglandynami w formie tabletek doustnych. Przyj臋艂am ich 7 w ci膮gu ok.14 godzin. Silniejsze skurcze zacz臋艂y si臋 po 17 godzinach (rozwarcie 4 cm), urodzi艂am po kolejnych 6. Oby艂o si臋 bez balonika, oksytocyn臋 podano mi przed samym parciem. Tak偶e - uda艂o si臋 i by艂o ca艂kiem spokojnie.
Niestety u mnie to nic nie da艂o 馃
Po 6 godzinach od za艂o偶enia skurcze co 3 min i cisza 馃槷

Niby 2x oksytocyna a co dalej niewiem 鈽癸笍 nie mam ju偶 si艂 鈽癸笍
rozumiem, 偶e nie masz si艂馃様
Ja od 36 tyg. Chodzi艂am z rozwarciem na 4 cm. Lekarz stwierdzi艂 偶e luzik, ju偶 prawie p贸艂metek za nami. W 39 tyg. Na kontroli zrobi艂 masa偶 szyjki i powiedzia艂, 偶e jak do dw贸ch dni nie ruszy to r贸wno w 40 tyg. Mam si臋 zg艂osi膰 na oddzia艂. I po tym masa偶u zacz臋艂y si臋 b贸le l臋d藕wiowe i skurcze lekkie ale rano wszystko min臋艂o.
Na oddziale podali mi oxy i skurcze pono膰 mega silne na ktg, co 2 minuty...ale ja szczerze mia艂am bardziej bole艣niejsze miesi膮czki. Po od艂膮czeniu oxy skurcze min臋艂y. I stwierdzili 偶e dzie艅 przerwy i potem za艣 b臋d膮 pr贸bowa膰. Dawali mi jeszcze jakis 艣rodek czy tasiemk臋 dopochwowo ale zero postepu. W nocy dosta艂am temperatury wysokiej (prawdopodobnie jaka艣 infekcja wewn膮trzmaciczna si臋 wdawa艂a ) , m艂ody mia艂 prawie 200 t臋tno i stwierdzili 偶e albo przebijaj膮 wody i to p贸jdzie albo CC. Ja po 2 stratach by艂am tak przera偶ona, 偶e kolejne dziecko mog臋 straci膰, 偶e zdecydowa艂am si臋 na CC. Teraz z perspektywy czasu my艣l臋 偶e moglam zgodzi膰 si臋 na to przebicie w贸d, bo ta cesarka to taka ostateczno艣膰 no ale by艂am przera偶ona i mega zm臋czona ta infekcja i indukcja i st膮d taka moja decyzja.
Trzymam kciuki za szybko por贸d kochana 馃槉 ju偶 nied艂ugo b臋dziesz tuli膰 malucha.

Do g贸ry