reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

za mały brzuch

vampiria

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Wrzesień 2010
Postów
432
Miasto
scotland/edinburgh
Witam
Otóż byłam dzisiaj u położnej, która, mierząc wielkość mojej macicy stwierdziła, że jest ok 3cm za mała niż powinna być w tym tygodniu- czyli 40tym. Szukałam w internecie, ale nigdzie nie mogłam znaleźć żadnych norm... Martwi mnie to, bo może oznaczać, że mam za mało wód płodowych... Czy ktoś może wie, jakie są te normy??
 
reklama
Mi tez polozna mierzy brzuch w 34 tyg. mialam 34 cm. ale ty juz jestes na koncowce to moze dlatego tak ci wyszlo, brzuch pewnie juz ci sie obnizyl....no ale co ci powiedziala? Moja znajoma w 31 tyg. miala 27cm. a powinna miec 31 odrazu zrobili jej usg. aby sprawdzic czy dziecko sie dobrze rozwija i wyszlo ze dziecko jest troche mniejsze....
 
vampiria nie masz sie czym martwic poniewaz ja tez uslyszalam ,ze mam za maly brzuch pojechalam na usg i okazalo sie,ze jest wszystko oki nie ma zadnych norm kazda kobieta jest inna i kazda ma inny brzusio ;) moze poprostu malenstwo jest male popros o dodatkowe usg i sprawa sie wyjasni ;)ale nie martw sie bedzie oki
 
ja też miałam za mały brzuch i wszystko okazało się ok. Młody był mały i dodatkowo strasznie się "wcisnął" pod żebra. Zrobili mi USG a potem wmawiali że ciąża jest młodsza ale ja kilka dni potem urodziłam w terminie bardzo zdrowego (10pkt) chłopca, który dalej jast chudziutki? Nie martw się już za chwilę będziecie razem:)
 
Jeśli dziecko ma odpowiednią wagę i dobrze się rozwija, absolutnie nie masz się czym przejmować. Sama jestem w 28t4d, brzuch zauważalny właściwie tylko dla wtajemniczonych, zwłaszcza o tej porze roku. Na wadze plus 2,8kg, a zachodząc w ciążę byłam ( i nadal jestem) bardzo szczupła. Taka uroda. Moja Mała waży 1260g i ma się (odpukać!) świetnie, ilość wód płodowych też ok. Także bywa tak, że rozmiar brzucha o niczym nie świadczy, dla spokoju przejdź się na usg:)
Głowa do góry!
 
Jestem obecnie w 37tc. i kiedy porównuje mój brzusio z innymi na tym etapie ciąży to mój jest malutki, usg pokazało, że mój synuś rozwija się prawidłowo ale jest nieduży( ma to po nas, swoich rodzicach). Wielkość brzucha o niczym nie świadczy.
 
Mi żadna polozna nie mierzyla brzucha w ciazy.A byl naprawde niewielki.USG wykazywalo ze dzieciatko w normie ale ma dolne granice.Jak pojechalam rodzic to na IP pytali czy to przedwczesny porod.Dziwili sie ze nikt nie interesowal sie czemu taki maly brzuch.Dziecko bylo zdrowe choc bardzo malutkie waga 2300g.
Potem miala corcia serie badan na rozne choroby ,ktore powinnam byc badana w ciazy typu toksoplazmoza i jeszcze cos ale nie pamitam.Wszystko wyszlo ok.
Nikt nie wiedzial czemu dziecko tak malutkie.
W ciazy przytylam z 46 kg na 57:-(.
Polozna wkoncu mnie uswiadomila ze to wina stresow w czasie ciazy.Miala racje:-(.Podobno w czasie stresu zwezaja sie naczynia krwionosne i dziecko mniej tlenu i pokarmu otrzymuje od matki.

Obecnie moja curochna jest strasznym niejadkiem i drobniutka.Jestesmy pod stala opieka neonatologa.Troszke fizycznie wolniej sie rozwija ale jest ogolnie wszystko ok:-).

Tak wiec lepiej nawet prywatnie porobic wszystkie badania jeszcze w ciazy.By potem problemu nie bylo.Mi niestety gin oprocz morfologi i moczu nic nie zlecal wiec myslalam ze tak ma byc.
 
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Położna stwierdziła, że macica jest za mała, co może wskazywać na za małą ilość wód płodowych :-(. Usg mam za dwa dni, ale chciałabym wiedzieć coś wcześniej... Powiedzieli mi wprawdzie, że nie mam się czym martwić, ale tutaj nie wysyłają na usg, jeżeli nic się nie dzieje... Niby wszystkie wcześniejsze badania były w porządku, a teraz nagle wyszło to. No i prawdopodobieństwo zatrucia ciążowego na dodatek :-(... I sama nie wiem, co jest bardziej niepokojące...
 
I dodam jeszcze, że nie wiem- naprawdę- czy mała ma prawidłową wagę i dobrze się rozwija, bo tutaj wszystkie badania są ''na macanego''. Usg, które robiłam prywatnie w 31 tyg wyszło w porządku, ale od tego czasu minęło już trochę. Pocieszam się tylko tym, że dzidzia ma dobre tętno i jest w miarę aktywna, jak na ''ostatni'' dzień ciąży
 
reklama
nie martw sie ja jestem w 39tyg ciazy i brzucha dostalam dopiero z 2miesiace albo 1miesiac temu ;) polozna sie martwila ,ze mam za maly brzuch,ze dziecko male bo pale a jak pojechalam na usg to moje dziecko jest calkiem duze i bardzo ruchliwe ;)
u nas w angli nie sa za specjalne te badania u poloznej ale jesli poprosisz o usg to dostaniesz i nie martw sie kazde dziecko jest inne ;)
 
Do góry