reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zabawy dla czterolatka!!!

my mamy takie zabawy:
1. zabawy plastyczne (rysujemy, ja jej daje rózne zadania plastyczne, wyklejamy bibułą, plasteliną, wycinkami z gazet, kolorowym papierem), malujemy farbkami - albo takie różne zagadki - sa teki ksiązeczki dal 4-5 latków. Ja to zazwyczaj robię z nią jak młody śpi a ja robię obiad a ona siedzi ze mna w kuchni i robi to
2. pomaganie w kuchni - moja uwielbia - myje ze mną ziemniaki, oblebia mięsko w mące czy bułce tartej, kroi plastikowym nozykiem np. pomidorra, lepi ze mną ciasto - ostanio hitem sa ciasteczka foremkami z ciastoliny je robi
3. Komputer - uwielbia grac, na szczescie umie sama i młody siedzi razem z nią i sie cieszy wiec to chwila wytchenienia dla mnie
3. Bajki - niestety puszczam - wiem ze niewychowacze bla bla ale przy dwójce dzieci które non stop choruja jest idealnym rozwiązaniem
4. Bawi sie lalkami ale rzadko, kucykami pony tez ale nie jest to jakos jej ulubiona zabawa.
5. Klocki - o to tak, czesto z bratem robią konstrukcje rózne
6. duzo biegają po domu - gonia sie, robią sobie domki pod stołem albo za łóżkiem - genralnie bardzo sie duzo razem bawią i raczej takie zabawy własnie typu gonienie sie i chichranie niz jakies konkerte
7. duzo sie piłką lubie bawic - mamy mini kosz - rzucają tam, do miednic itp.
8. robie im tory przeszkód i lataja tam po nich :)
9. Czytanie książeczek
10. Ciastolina - mamy takie coś co sie lepi zęby - to jest hit
11. Rózne gry planszowe
 
reklama
Ja głównie kupuję MISIA - starego dobrego Misia, którego mi też kupowała mama:-D, jest dość ciekawy, sporo tekstu, różne zadania, labirynty które mój syn uwielbia itp. No i oczywiście musi być wersja z dodatkiem (zabawka lub coś takiego)
 
u nas zabawy są takie:
malowanie farbkami,kredkami
wycinanki
Kubuś bardzo lubi grać na komputerze (gry logiczne)
w chowanego też
lubi układać tory( z Ikea) takie drewniane do tego są ciuchcie
pomaga mi w kuchni ,bardzo lubi bawić się ciastem gdy robimy ciasteczka
bardzo lubi robić zdjęcia moim telefonem ,chodzi po domu i cyka :)
i to chyba wszystko
 
moj synek oszalał na punkcie robotów, wydałam troszkę ale opłacało się teraz ma tAAKIEGO ROBOTA. udało mi się znalkeżć wypasiony prezent Na www. fabryka-robotów.pl
 
kaderka i inne mamy, w jakie gry planszowe gracie? Jakieś tam mamy, ale chce jej teraz kupić jakąś nową na święta, co polecacie?
 
MANDARYNKA my gramy w chińczyka, rajd po Polsce, na ryby, czerwony kapturek - to z gier planszowych. Mamy zagadki smoka obiboka - chociaż moim zdaniem niektóre zagadki są zdecydowanie za trudne. Fajną grą jest układanka alfabet - polecam i to bardzo. Ponad to my mamy grę logopedyczną ułatwiającą poprawną wymowę literek S-Z-C-DZ. Mój Staś bardzo lubi grać w odgadywanie par - coś jak kiedyś był piotruś. Mamy karty z obrazkami rozkładamy je na podłodze i trzeba znaleźć pasujące do siebie pary. No i puzzle.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
My gramy w abecadło, chińczyka. Mały choć nie bardzo wie o co chodzi uwielbia grać w monopol, lubi liczyc pieniążki:). Gramy tez w domino, czarnego piotrusia. Ostatnio też kupiliśmy"zwariowane spahetti"-mały był zachwycony!!!
 
Alanek bardzo lubi układac puzzle odpowiednie do jego wieku.Chociaż jest chłopcem to uwielbia sie bawic w gotowanie.Poświęciłam jeden woreczek ryżu który zawsze używa do zabawy w gotowanie.Wyciąga moje garki z szafki i udaje że gotuje,przesypuje ryż z jednego garka do drugiego,gotuje w nich plateline i klocki udając,że klocki to np.ziemniaki:)
Ma takie plastkowe literki alfabetu,lubi jak sie z nim nimi bawie np.mówię mu żeby poszukał mi wśród nich jakiejś konkretnej literki i on szuka ucząc sie przy tym.Uczę go różnych piosenek do któtych układamy jakąś choreografię np.gdy śpiewamy piosenke "Stokrotka polna" to pokazujemy wszystko rękami co akurat śpiewamy.Często włączam program Viva i wtedy sobie tańczymy i sie wygłupiamy.
 
Witam
Jestem studentką III roku Pedagogiki Wczesnej edukacji z kształceniem integracyjnym. Byłabym bardzo wdzięczna, jeżeli poświęciłyby Panie chwilę swojego czasu, by pomóc mi przy badaniach do pracy licencjackiej poprzez wypełnienie anonimowej ankiety. Dotyczy ona tego, czym rodzice kierują się kupując zabawkę dla swojej pociechy:) Z góry bardzo dziękuje. Karolina
Czym kierują się rodzice przy wyborze zabawki - www.ankietka.pl
 
reklama
witajcie, oprócz wymienionych przez Was zabaw ja staram się organizować moim dzieciakom również trochę zajęć twórczych, tworzymy różne rzeczy z różnych materiałów, zapraszam na mojego bloga, na którym przedstawiam nasze twory :)
w poMyskowym świecie
i życzę udanych zabaw!
 
Do góry