reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ząbki naszych maluszków

Michaś dostał bardzo wcześnie swoje pierwsze ząbki.:-D
Pierwsza była prawa dolna jedynka już w 4 miesiącu i 4 dniu. Drugi ząbek pokazał się dwa tygodnie później.
Byliśmy zaskoczeni, że ząbki pojawił się tak szybko i bez większego problemu. Zobaczymy jak pójdzie z resztą...
A na bolące dziąsełka podajemy małemu granulki homeopatyczne Osanit.
 
reklama
Dziewczyny nie wiem czy to to - ale Mikołaj szoruje po dziąsełkach łapkami :-( i w sumie już każdy materiał do buzi - i szorowanie na maksa:-(

I w nocy nam popłakuje :-(

Czego używacie - żeby maluszków nie bolały dziąsełka ...

I ile tych ząbków ma wyjść maluchowi?? :-)
 
Moja córcia narazie nie posiada uzębienia, ale marudzi, ślini się, płacze, pakuje wszystko do buzi. Ja też smaruję jej dziąsełka żelem Bobodent lub (chyba trochę mocniejszy jest) Dentinox. Pomaga bardzo jej zasnąć i dodatkowo uspokaja troszkę, więc chyba nie wolno nadużywać. Polecam jednak bardzo bardzo!!!!!!!!
Można też podać czopki - Vibrucol, ale u mnie jeszcze nie było potrzeby.
 
A Kubie te zęby idą, idą i pokazać się nie mogą. Pediatra powiedziała, że to kwestia dwóch tygodni, minęło, a tu nic! Łapki, grzechotki, gryzaki - wszystko pcha do buźki, pluje. Na szczęście jest w miarę spokojny. Swędzi go, to widać, ale jak na razie dzielnie to znosi. Zobaczymy, co będzie, jak zaczną się przebijać.
 
U Dorianka pierwszy ząbek pojawił się 2 dni po skończeniu 6 miesiąca, a kolejny 2 tyg. później. Był troszkę marudny, więc posmarowałam mu dziąsełka Dentinoxem i pomogło:tak:! U Oleńki narazie nie widać ząbków!
 
reklama
Do góry