reklama

Zadaniowe zabawy - sprawdzone propozycje :)

Temat na forum 'Dzieci urodzone w marcu 2006r.' rozpoczęty przez ivka76, 4 Kwiecień 2008.

1. ivka76

ivka76 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dzielmy się naszymi pomysłami na zadania i zagadki dla naszych Maluchów, bo książeczki owszem są fajne, ale nie można się tylko na nich opierać.

2. felqua

felqua Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    zabawy plastyczne- to co sama pamietam z przedszkola:
    1. stemplowanie polowka ziemniaka
    2. malowanie pasta do zebow
    3. bawienie sie kleksami tzn. robimy kleksa skladamy kartke i patrzymy co powstaje
    4. do moich ulubionych nalezalo malowanie swieca lub kredka swiecowa a potem zamalowywanie obrazka farbami

3. reklama
  4. felqua

Najlepsze odpowiedzi:
    0
  5. AniaM

AniaM Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Ivka-obawiam sie, ze nie dorownam ci w ilosci pomyslow jak i cierpliwosci w ich wdrazaniu w zycie:-D

Malowanie sie Oli juz dawno znudzilo:baffled: (zarowno mazakami, kredkami jak i farbami).
    Od dluzszego czasu na topie sa u nas teatralne przedstawienia. Kiedys same robilysmy kukielki z rurek po recznikach papierowych, teraz biore gotowe postacie z wycinanek (achhh, ten moj brak cierpliwosci i lenistwo:-D), a w planie mam do skonczenia caly zestaw drewnianych figurek na patykach( trzeba je pomalowac, przykleic jakies szmatki, wasy, brody, itp, zrobic kurtyne.) Naprawde Ola uwielbia ogladac przedstawienia caly dzien, a jak ja juz nie chce sie bawic, to sama wymysla swoje teatrzyki :tak:
    Hitem jest tez stara zabawa w "cieplo-zimno".

Zima robilysmy rysunki z ryzu i kukurydzy oraz muszelek (smarowanie klejem i posypywanie ryzem).
    Bawimy sie tez w wyklejanie obrazka plastelinowymi kuleczkami.

No i bardzo sie Oli podoba rzezbienie w glinie. Ona robi swoje ksztalty a ja figurki zwierzat, ktore jak wyschna ona maluje mazakami, a potem uzywamy tez w teatrzyku.

A z ksiazeczek polecam taka serie o zwierzatkach (narysowane sa tam glowy i tulowia, a trzeba dokleic reszte, czyli czy, uszy, nogi, ogony, itp. )Jest kilka ksiazeczek - zwierzeta domowe, lesne, morskie, egzotyczne, wiejskie... Bardzo kolorowe sa te ksiazeczki, papier sliski, dobrze sie na nim nakleja naklejki, przy kazdym obrazku jest fajny tekst o danym zwierzatku, Naprawde polecam.

Aha- i Ola tez lubi jak narysujemy jakis rysunek, a potem daje jej zestaw naklejek (takich za 3 zl) ze zwierzatkami albo Kubusiem Puchatkiem i mowie jej gdzie ma je przykleic (np. swinka mieszka w malym szarym domku obok kamienia, wiewiorka siedzi na grubym konarze, itp.)

6. AniaM

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    a to zabawa z "Kluchy"- cieszyla sie duzym powodzeniem:

dziecko dostaje plastikowa miseczke i kolorowe piorko. Zadaniem dziecka jest wydmuchniecie piorka z miseczki.

inny wariant zabawy z piorkiem:- dziecko trzyma piorko na plaskim talerzyku i chodzi po waskiej sciezce tak zeby piorko nie spadlo z talerzyka.

Jeszcze inny- mam rzuca piorkiem a dziecko ma je zlapac, tak zeby piorko nie dotknelo podlogi.

7. ivka76

ivka76 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    AniaM mogłabyś wrzucić fotki tych książeczek, o których piszesz - wtedy łatwiej będzie je znaleźć.

8. tereskaa

tereskaa Mamusie Marcowe '06

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    no to ja ostatnio zdobyłam .....dwie ksiazeczki "100 zabaw dla dzieci trzyletnich"....."zabawy dla dzieci od pierwszego roku zycia"........jeszcze dokladnie tego nie przejrzałam ....i nie wiem co tam jest:).........niestety czasu mi brak ostatnio...nawet na bb:(
    wszystkim chętnym książęczki mogę przesłać na emaila:)

9. karolkaz

karolkaz Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    My zaopatrzyliśmy się w kilka książeczek z zadaniami
    akademia 2 latka
    http://www.gigant.pl/html/produkt.asp?p=ffiodpaxfuprsnosafta

Tu polecam także dalsze serie akademia 3 latka , 4 itd

i cała seria Rysuj z Kredką empik.com - Rysuj z Kredką. Zwierzęta na wsi - Piotr Kozera- 3.99zł
    ta seria jest przeznaczona dla dzieci 2-4 lata...

Polecam Empik ...tam wcale (co moze niektórych zaskoczyć) jest niedrogo ...jest kilka olbrzymich regałów i mnóstwo książeczek edukacyjnych dla dzieci

Polecam obie serie ...i mnóstwo jest jeszcze innych książeczek..w które jeszcze planujemy się zaopatrzyć.....

10. reklama
  11. AniaM

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dzis kupilam w Realu dwie inne, bardzo fajne, o przygodach slonika Bibu (poszukajcie na tej stronie Firma Księgarska Jacek Olesiejuk sp. z o.o.: Strona główna)
    A wlasnie, na tej stronie sa tez te ksiazeczki, o ktorych pisalam wczesniej - szukajcie "Naklejanki.."[​IMG]

A polecam bardzo gre Trefla "Magic Pen Junior", co prawda polecana jako gra dla 3-4 latkow, ale Ola ja uwielbia (kosztuje okolo 35 zl), jest w niej 12 plansz z roznymi zadaniami, a poprawna odpowiedz dziecko poznaje po melodyjce wygrywanej przez dlugopis, kiedy postawi sie go na poprawnym polu. Fajna alternatywa dla ksiazeczke:tak:

12. felqua

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Fajna opcja jest tez My first Leappad -z kupa interaktywnych ksiazeczek z zadaniami-jedyny minus (lub plus) to to ze sa po angielsku-Jas je uwielbia!

Poleć forum