reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zadaniowe zabawy - sprawdzone propozycje :)

reklama
zabawy plastyczne- to co sama pamietam z przedszkola:
1. stemplowanie polowka ziemniaka
2. malowanie pasta do zebow
3. bawienie sie kleksami tzn. robimy kleksa skladamy kartke i patrzymy co powstaje
4. do moich ulubionych nalezalo malowanie swieca lub kredka swiecowa a potem zamalowywanie obrazka farbami
 
Ivka-obawiam sie, ze nie dorownam ci w ilosci pomyslow jak i cierpliwosci w ich wdrazaniu w zycie:-D

Malowanie sie Oli juz dawno znudzilo:baffled: (zarowno mazakami, kredkami jak i farbami).
Od dluzszego czasu na topie sa u nas teatralne przedstawienia. Kiedys same robilysmy kukielki z rurek po recznikach papierowych, teraz biore gotowe postacie z wycinanek (achhh, ten moj brak cierpliwosci i lenistwo:-D), a w planie mam do skonczenia caly zestaw drewnianych figurek na patykach( trzeba je pomalowac, przykleic jakies szmatki, wasy, brody, itp, zrobic kurtyne.) Naprawde Ola uwielbia ogladac przedstawienia caly dzien, a jak ja juz nie chce sie bawic, to sama wymysla swoje teatrzyki :tak:
Hitem jest tez stara zabawa w "cieplo-zimno".

Zima robilysmy rysunki z ryzu i kukurydzy oraz muszelek (smarowanie klejem i posypywanie ryzem).
Bawimy sie tez w wyklejanie obrazka plastelinowymi kuleczkami.

No i bardzo sie Oli podoba rzezbienie w glinie. Ona robi swoje ksztalty a ja figurki zwierzat, ktore jak wyschna ona maluje mazakami, a potem uzywamy tez w teatrzyku.

A z ksiazeczek polecam taka serie o zwierzatkach (narysowane sa tam glowy i tulowia, a trzeba dokleic reszte, czyli czy, uszy, nogi, ogony, itp. )Jest kilka ksiazeczek - zwierzeta domowe, lesne, morskie, egzotyczne, wiejskie... Bardzo kolorowe sa te ksiazeczki, papier sliski, dobrze sie na nim nakleja naklejki, przy kazdym obrazku jest fajny tekst o danym zwierzatku, Naprawde polecam.

Aha- i Ola tez lubi jak narysujemy jakis rysunek, a potem daje jej zestaw naklejek (takich za 3 zl) ze zwierzatkami albo Kubusiem Puchatkiem i mowie jej gdzie ma je przykleic (np. swinka mieszka w malym szarym domku obok kamienia, wiewiorka siedzi na grubym konarze, itp.)
 
a to zabawa z "Kluchy"- cieszyla sie duzym powodzeniem:

dziecko dostaje plastikowa miseczke i kolorowe piorko. Zadaniem dziecka jest wydmuchniecie piorka z miseczki.

inny wariant zabawy z piorkiem:- dziecko trzyma piorko na plaskim talerzyku i chodzi po waskiej sciezce tak zeby piorko nie spadlo z talerzyka.

Jeszcze inny- mam rzuca piorkiem a dziecko ma je zlapac, tak zeby piorko nie dotknelo podlogi.
 
no to ja ostatnio zdobyłam .....dwie ksiazeczki "100 zabaw dla dzieci trzyletnich"....."zabawy dla dzieci od pierwszego roku zycia"........jeszcze dokladnie tego nie przejrzałam ....i nie wiem co tam jest:).........niestety czasu mi brak ostatnio...nawet na bb:(
wszystkim chętnym książęczki mogę przesłać na emaila:)
 
My zaopatrzyliśmy się w kilka książeczek z zadaniami
akademia 2 latka
http://www.gigant.pl/html/produkt.asp?p=ffiodpaxfuprsnosafta

Tu polecam także dalsze serie akademia 3 latka , 4 itd


i cała seria Rysuj z Kredką empik.com - Rysuj z Kredką. Zwierzęta na wsi - Piotr Kozera- 3.99zł
ta seria jest przeznaczona dla dzieci 2-4 lata...

Polecam Empik ...tam wcale (co moze niektórych zaskoczyć) jest niedrogo ...jest kilka olbrzymich regałów i mnóstwo książeczek edukacyjnych dla dzieci

Polecam obie serie ...i mnóstwo jest jeszcze innych książeczek..w które jeszcze planujemy się zaopatrzyć.....
 
Dzis kupilam w Realu dwie inne, bardzo fajne, o przygodach slonika Bibu (poszukajcie na tej stronie Firma Księgarska Jacek Olesiejuk sp. z o.o.: Strona główna)
A wlasnie, na tej stronie sa tez te ksiazeczki, o ktorych pisalam wczesniej - szukajcie "Naklejanki.."
moz-screenshot.jpg


A polecam bardzo gre Trefla "Magic Pen Junior", co prawda polecana jako gra dla 3-4 latkow, ale Ola ja uwielbia (kosztuje okolo 35 zl), jest w niej 12 plansz z roznymi zadaniami, a poprawna odpowiedz dziecko poznaje po melodyjce wygrywanej przez dlugopis, kiedy postawi sie go na poprawnym polu. Fajna alternatywa dla ksiazeczke:tak:
 
reklama
Fajna opcja jest tez My first Leappad -z kupa interaktywnych ksiazeczek z zadaniami-jedyny minus (lub plus) to to ze sa po angielsku-Jas je uwielbia!
 
Do góry