reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla maleństw i ich mamusiek

mystique fajnie wygląda ta torba
mysza no właśnie się zastanawiam nad jakąś zwykła poręczną torbą i szukam na allegro. A co do fotelika masz rację, potem zawsze możesz sprzedać, a lepiej mieć
olyv to super cena, a co do bodziaków to jak będzie cieplutko to założysz najwyżej coś zarzucisz na to. Ja też mam sporo z krótkim rękawem i jeszcze kupiłam dwa rampersy właśnie z krótkim
misslena ja kupiłam dwie paczki pampersów jedne te pampers care 2-5kg i jedną paczkę pampers 2 (3-6kg)
atabe jak teście się rzucili to fajnie moi to chyba z grzechotką przyjadą
ewa ja nad kosmetykami się jeszcze zastanawiam, ale czytałam dziś dużo opinii i te z rossmana polecają i i z lidla jakieś pieluchy

Zrobiłam rozeznanie na forach w sprawie kosmetyków i wnioski napisałam na ogólnym.
Jejku jaka ja niezdecydowana jestem, myślę zastanawiam się i nie wiem czy taki rożek, czy inny. echhh ta ciąża
 
reklama
ja też nie mogę zdecydować sie na kosmetyki i tak sobie myśłe ze moze na pierwszy miesiąc kupie Oilatum a potem Nivea albo Hipp.
Co do pieluch mam jedną paczke papmpków 1 tych białych i jedną paczke 2 normalnych 108 szta potem na bierząco.
 
Ja dzisiaj zrobiłam ostatnie wielkie zakupy, więc mam spokój i mogę się byczyć:-D
Dokupiłam brakujące ciuszki, do tego gąbka do wanienki (ale chyba za duża:-D), 10 pieluch tetrowych białych i 5 ze "zwierzaczkami:-), podkłady poporodowe dla siebie (Bella 10 sztuk), sudocrem mały, podkłady do przewijania w Rossmanie 20x (przydatna rzecz, przewijaka nie kupiłam), w realu była promocja na chusteczki Pampers (6cio pak za 24 zł) więc kupiłam od razu 2 takie duże paki (1 paczka sensitive i 1 normalnych), termometr normalny i do wanienki, aspirator Nose Frida, nożyczki ale takie normalne, nie te specjalne, rożek, patyczki z ogranicznikiem, gaza x 15 do tego kupiłam Disnemar a do kąpania wzięłam żel do mycia ciała i włosów Hipp, uznałam że na początku nie będę jej wystawiać na działanie "specjalnych" rzeczy, bo po co jeżeli nic jej nie będzie? Jak będą problemy to wtedy będę kombinować:tak:
Mam już święty spokój więc mogę czekać na pojawienie się małej:tak: No, zostało mi jeszcze prasowanie ciuszków ale to jutro jak wszystkie wyschną:-D No i muszę niedługo wygotować butelki ze smoczkami w razie W, choć mam nadzieję że będę mogła karmić... do tego wyparzę monia (smoczek:-D), szczotkę i grzebyk do włosków;-) Ahh no kupię sobie jeszcze w razie W paczkę mleka Nan 1 jeżeli doszłoby do tego ze nie będę mogła karmić, wolę mieć na stanie niż potem kazać M latać i szukać u mnie w "mieście"...


PS. Kochane, jak myślicie, czy po porodzie lepiej jest stosować jakiś płyn do higieny intymnej czy tylko samą wodę? Zastanawiam się czy kupić czy nie, a nie mam się kogo u siebie spytać bo żadna po prostu nie używała.

PS2. Kurde, właśnie zauważyłam że zrobiłam dzisiaj błąd:( Zamiast kupić płyn do kąpieli z Hippa to wzięłam Żel do mycia;D A przecież to dwie różne rzeczy;D Chyba ze znowu się mylę;p Tak więc muszę kupić jeszcze ten płyn do kąpieli, ciekawe czy u nas go zamówię gdzieś...
 
Ostatnia edycja:
PS. Kochane, jak myślicie, czy po porodzie lepiej jest stosować jakiś płyn do higieny intymnej czy tylko samą wodę? Zastanawiam się czy kupić czy nie, a nie mam się kogo u siebie spytać bo żadna po prostu nie używała.

PS2. Kurde, właśnie zauważyłam że zrobiłam dzisiaj błąd:( Zamiast kupić płyn do kąpieli z Hippa to wzięłam Żel do mycia;D A przecież to dwie różne rzeczy;D Chyba ze znowu się mylę;p Tak więc muszę kupić jeszcze ten płyn do kąpieli, ciekawe czy u nas go zamówię gdzieś...
Podobnież najlepsze jest szare mydło ale połozne tez polecaja tantum rosa i rumianek. W rozmowach w toku co ostatnio były o porodówce to nawet połozna mówiła ze mozna kozystac ze swojego płynu do higieny int. ale tego co na codzień a nie kupowac jakiegos innego.
Ja osobiście mam w torbie szare mydło- moj tata ma wieczne problemy z nogami i skórne i jego chirurg i dermatolog tez kaza mu go uzywac wiec skoro na takie ciezkie stany jakie on potrafi miec jest dobre to nam tez powinno pomóc. 7 lat temu uzywałam tantum rosa i tez dobre ale czy jest sens wydawac tyle kasy?
 
misslena ja słyszałam że można używać po porodzie tego co używałaś wcześniej, albo jakieś mydło typu biały jeleń czy coś takiego

Ja dzisiaj zakupiłam śpiworek w 5-10-15 i jeszcze chusteczki pampers i ten linomag, ale jeszcze mam sporo do zakupienia.
 
reklama
Do góry