reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla mam ;)

reklama
Dzięki, zobaczymy jak się będzie sprawować, właśnie przyjechała i wnoszą ją.

Rozalka, ja nie mam, ale też wielokrotnie myślałam o takim automacie, pewnie już bym dawno go miała, gdyby nie bardzo ograniczone miejsce w kuchni, bo piekę średnio raz w tygodniu chleby. Choć w piekarniku to mogę piec odrazu 2 duże foremki i do tego jeszcze bułki jednocześnie, a w takim automacie to bym musiała na raty piec. Ale może piecze się w nim szybciej niż w piekarniku? też chętnie wysłucham opinii na ten temat, bo może się w końcu skuszę. Tylko nie wiem gdzie bym ten automat miała trzymać...
 
Kasiad super.
Z zakupów mi sie marzy automat do pieczenia chleba,ma któraś?
mam automat od 2 lat:tak:, wcześniej kupiliśmy moim rodzicom, o taki Moulinex OW 2000 - opis, informacje, dane techniczne produktu. Teraz wyszedł nowszy model, w którym można piec bagietki, no i oczywiście można kupić też innej firmy, ale nie wiem jak się sprawują. Piekę w nim chleb raz w tygodniu, kiedyś częsciej, wiadomo jak jest na początku. Służy mi także do wyrabiania ciasta na pizzę czy pierogowego, przynajmniej nie trzeba sobie rąk brudzić, a maszyna robi to rewelacyjnie. Mój ma 12 programów, ale ja korzystam z 3 góra. Są jeszcze dwa do robienia konfitur, ale nigdy nie używałam. Co do czasu zrobienia chleba od A do Z, to jest ponad 3 h. Automat wyrabia ciasto ze 3-4 razy w ciągu cyklu, w międzyczasie ono rośnie, samo pieczenie to ok. 1 h. Automat jest dość duży, więc trzeba mieć gdzie go schować, oczywiście jak masz dużą kuchnię i długi blat to może stać na wierzchu. No i najważniejsze, trzeba mieć wypróbowane przepisy na chlebek, bo sama maszyna to nie wszystko;-)
 
fajne zakupy dziewczyny :)

Rozalka fajna sprawa takie coś do pieczenia chleba sama bym chciała ale to by było przegięcie pracować w piekarni i samemu chleb piec hehe tym bardziej ze jaki chce taki sobie biorę
ostatnio zasmakowałam w żytnim ze śliwką tylko najgorzej jak ciepły przywiozą ...

ale muszę się pochwalić że prawka jeszcze nie mam a auto już tak;) kupiliśmy tanie do jazdy w czwórkę bo w stare w czwórkę już ledwo wchodzimy a szkoda go sprzedawać za grosze tym bardziej że na tanie dojazdy do pracy R jest najlepszy a przy okazji jak tylko prawko zrobię to będę nim jeździć ja :) oczywiście jeśli uda mi się kiedyś zdać hihi ;)
 
Ostatnia edycja:
no super Gosia.
Ja jeszcze nie zaczełam kursu,bo Hani mi choruje,a wiecie jak to jest -brzęczenie-lekarstwa-marudzenie-spanie w róznych godzinach i do tego zarwane nocki.
 
Rozalka niestety u mnie z tym nie lepiej marudny Dominik ciągle zarywam nocki teraz znowu ciągle mi płakał wyczekiwałam dwójki wyszła czwórka o 1:00 poszłam spać wstałam o 6:00 na 10:00 mam jazdy 2h i do pracy wrócę 19:30 usypianie dzieciaków i znowu pójdę spać po 0:00 a o 4:50 muszę wstać do pracy ;)

jakbym się nie zapisała impulsem to bym do teraz się migała że zmęczona jestem i to prawda no ale na szczęście jeszcze te 2h znajduję by mieć te jazdy ;)
 
Kasiad super.
Z zakupów mi sie marzy automat do pieczenia chleba,ma któraś?

moja mama ma z lidla 2 lata temu dostała i powiem tak.jak kupować to ważne jest by mieszadła na dole był duże solidne i mocno mieszały. bo aby chleb był naprawdę pycha to ważne jest wyrobienie ciasta i ona wyrabia je w robocie kuchennym bo tam ma też funkcję do wyrabiania ciasta wrzuca do formy i się piecze.teraz sporadycznie z tego korzysta ale jak przychodzi lato to częściej. no i blisko otworzyli Lidla i rano idzie po ciepłe bułki lub chleb drwalski.
 
reklama
Kasiad fajna ta zmywarka, ciekawe jak sie sprawdzi...ja wiem, ze zmywarki Bosch są super, ale wiadomo, każdy może mieć inne zdanie

Kasiad super.
Z zakupów mi sie marzy automat do pieczenia chleba,ma któraś?
No coraz częściej zastanawiam sie nad zakupem tej maszyny, dziewczyny na wątku czerwcowym właśnie mają - dużo z nich korzysta - i chwalą sobie...jak dla mnie to może i było by korzystniej piec chlebek w tej maszynie, bo jak w piekarniku robię to dwie duże foremki mam i później rozdaje, bo nie ma kto zjeść, a dla jednej mi sie nie opłaca brudzić rąk i grzać piekarnika
 
Do góry