reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakwalifikowane do ivf z rządowym dofinansowaniem

ImageUploadedByForum BabyBoom1411719801.253616.jpg
Najmłodszy i najmniejszy jak sie urodził Michaś

ImageUploadedByForum BabyBoom1411719840.127912.jpg
Bartuś

ImageUploadedByForum BabyBoom1411719868.446442.jpg
Piotruś

ImageUploadedByForum BabyBoom1411719900.147662.jpg
Adaś najstarszy
:) te zdjęcia robiłam dokładnie tydzien temu :)
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1411719801.253616.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1411719801.253616.jpg
    27,2 KB · Wyświetleń: 42
  • ImageUploadedByForum BabyBoom1411719840.127912.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1411719840.127912.jpg
    21,7 KB · Wyświetleń: 42
  • ImageUploadedByForum BabyBoom1411719868.446442.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1411719868.446442.jpg
    26,6 KB · Wyświetleń: 36
  • ImageUploadedByForum BabyBoom1411719900.147662.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1411719900.147662.jpg
    23 KB · Wyświetleń: 38
reklama
Genna, ale słodziaki tylko wycałować !!! A tej parze to faktycznie sie trafiło. I prosze po zwykłym CLO. Ja to bym chyba zawału dostała jak bym zobaczyła cztery kropusie na USG.Dobrze żę chłopaki rosną i są zdrowe.
 
Witajcie Kochane

A ja dziś umieram. Biorę doxycykline i do dziś miałam tylko nudności po rannej tabletce. Dziś mam wrażenie że wypala mi żołądek mimo iż wzięłam ją ze śniadaniem. Jutro mam wziąć ostatni dzień. Jak myślicie czy zadziała ta kuracja jak jutro już nie wezmę. Naprawdę aż mnie strach oblatuje jak sobie pomyślę że jutro ten sam ból albo jeszcze gorzej, bo pogarsza się ten stan z dnia na dzień
 
Kasik wrócę jeszcze do badań genetycznych. Bałabym sie amniopunkcji. Jest takie badanie z krwi Harmony lub Nifty i można dokładnie stwierdzić wadę lub jej brak w przypadku podejrzeń. A także określa na 100% płeć. Tylko problem jest w tym ze jest drogie bo kosztuje 2,5 tys. Ale jeżeli trzeba byłoby wykonać dalsza diagnostykę to ja rozwazalabym cos takiego.
 
Testy z krwi nie zastępują amniopunkcji, mają o wiele węższy zakres diagnostyczny i jakby zgłębić temat to nie są niestety takim oczywistym i idealnym wyborem.

Ale - dziewczyny - nie myście o tym jak nie musicie, nie am sensu, to bardzo trudny temat i nie ma się co interesować i stresować bez realnej przyczyny.
 
Infinity Ty miałaś amniopunkcję jeżeli dobrze kojarzę? Pamiętam, że bardzo się stresowałaś a wszystko dobrze się skończyło. Mi wczoraj lekarz powiedział, że po wynikach z krwi będzie wiadomo czy robić amniopunkcję czy nie. Pewnie ze względu na mój wiek podejrzewa, że może być coś nie tak. Nie wiem czy bym się zdecydowała i staram się o tym nie myśleć, będzie dobrze, MUSI BYĆ! :tak::-)

Hania
nie słyszałam o tym badaniu, w razie czego wolałabym wydać tą kasę niż mieć amniopunkcję. Dzięki za info, zapiszę sobie ale mam nadzieję, że ta wiedza mi się nie przyda.
 
Genna, ale słodziaki... sliczne... to dopiero trzeba miec szczescie zeby trafic od razu w 4 :tak:

Hania tez nie slyszalam o takim tescie.. tez bym to wolala niz amniopunkcje ale tak jak pisze Kasik mam nadzieje ze nie bedzie mi to potrzebne...:tak:
 
Help Infinity i inne dziewczyny, które robiły prenatalne mam pytanie. Właśnie odebrałam wyniki i nic z nich nie kumam. Osoczowe białko ciążowe (PAPP-A) mam 3,730 IU/l a w wartościach referencyjnych 12 tc 1,919, 13 tc 2,926, 14 tc 4,358 to ja mam chyba za wysokie? A wolne beta HCG mam 26,63 UI/l a w wartościach referencyjnych 12 tc 40,6, 13 tc 33,6, 14 tc 28,8 to mam chyba za niskie? Co to oznacza? :confused:
 
reklama
Kasik wiek powyżej 35 lat na starcie wyliczeń ryzyka daje trochę gorsze 'statystycznie' dane i tym samym zwiększa faktycznie szanse na ew. wskazanie do dalszej diagnostyki - ale sam w sobie jeżeli usg i krew będzie ok nie spowoduje takiego wskazania, także spokojnie :tak: .
I najważniejsze - nie ma co myśleć, na pewno będzie dobrze, zobaczysz :tak:

Edit: u mnie nie było na wynikach wartości referencyjnych ale jest to średnia wyników (dla każdego parametru) dla danego laboratorium - zauważ że nie masz przedziałów tylko jedną wartość a Twoje parametry bardzo nie odbiegają od tych podanych- nie sądzę aby były to złe wyniki. Pamiętaj że nie możesz na to patrzeć jako na wartość prawidłową tylko najczęściej występującą w badanych próbkach - a więc jeden będzie miał PAPPA 2 a drugi 4 i wyjdzie wartość średnia 3.
Niestety nie obliczysz sama tego precyzyjnie bo wynik ostateczny otrzymasz wyłącznie sumując wartości z usg + krew + wartości statystyczne dla danego laboratorium (a te różnią się nieznacznie pomiędzy placówkami).

Ja miałam białko coś ok. 0,3 a powinno być coś powyżej 2 więc zobacz jak bardzo odstawałam od 'normy' a wskazanie do amnio było i tak tylko pośrednie czyli ryzyko nie było bardzo duże.

Ja się mogę Kasik założyć z Tobą że Twoje wyniki krwi są akurat bardzo dobre :tak: a na USG przecież też nic złego nie było.
 
Ostatnia edycja:
Do góry