reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaległy urlop w pracy.

andzii21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2017
Postów
353
Drogie Panie jestem na l4 w ciazy od października zeszłego roku. W zeszłym roku mialam nie wykorzystany urlop. Moje pytanie brzmi kiedy firma powinna mi go wypłacić i czy urlop z tego roku tez muszą mi wypłacić ?
 
reklama
Drogie Panie jestem na l4 w ciazy od października zeszłego roku. W zeszłym roku mialam nie wykorzystany urlop. Moje pytanie brzmi kiedy firma powinna mi go wypłacić i czy urlop z tego roku tez muszą mi wypłacić ?
Pracujesz nadal? Jeśli tak to firma nie wypłaci ci za zaległy urlop, tylko przechodzi na następny rok.
 
To zależy od firmy jak po roku macierzyńskiego u nas dziewczyny biorą wychowawczy to przeważnie płaci firma za urlop a jak po roku wracasz to go od razu wykorzystują i są dłużej na "macierzynskim"
 
Nie wypłaci ci, bedziesz musiała go wykorzystać po macierzyńskim o ile masz zamiar ciągnąć l4 do porodu
 
Jesli umowa na nieokreskony to przechodzi na następny rok i będziesz musiala wykorzystać. Mi sie umowa konczyla zaraz po porodzie i wypłacili mi z wypłatą.
Jesli teraz bys sie zwolniła to Ci wyplaca.
 
Nie wypłaci ci, bedziesz musiała go wykorzystać po macierzyńskim
To ja przy okazji podpytam o swój przypadek. Akurat macierzyński kończy się w terminie, w którym nie dają urlopów (gorący sezon w pracy, czyli chcą mieć pełną kadrę). Czy firma ma obowiązek zgodzić się na urlop wypoczynkowy po macierzyńskim? Czy mamy prawo iść na układ, że wracam do pracy bez wybierania urlopu wypoczynkowego, ale chcę ekwiwalent pieniężny (za obopólną zgodą)?
 
To ja przy okazji podpytam o swój przypadek. Akurat macierzyński kończy się w terminie, w którym nie dają urlopów (gorący sezon w pracy, czyli chcą mieć pełną kadrę). Czy firma ma obowiązek zgodzić się na urlop wypoczynkowy po macierzyńskim? Czy mamy prawo iść na układ, że wracam do pracy bez wybierania urlopu wypoczynkowego, ale chcę ekwiwalent pieniężny (za obopólną zgodą)?
Raczej Cię wyślą na urlop żebyś wykorzystała zaległy bo zazwyczaj nie są skłonni do płacenia:) myślę że tam pewnie ktoś jest za Twoje zwolnienie (bynajmniej u mnie tak jest że zatrudnia się kogoś na zastępstwo)
 
reklama
Ale w sumie nie wiem czy mogą cię zmusić do urlopu. U mnie w pracy zawsze tak dziewczyny dłużej z msc siedziały żeby wykorzystać urlop.
 
Do góry