reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapłodnienie dwóch jajeczek

Claaudiia

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Kwiecień 2021
Postów
31
Cześć :)

Nie mogę znaleźć w internecie zbyt dużo informacji dotyczących tzw. dwojaczków, czyli dzieje się tak gdy wówczas zapłodnione zostają dwa jajeczka.
Nie należy tego mylić z bliźniakami, ponieważ tam procedura wygląda inaczej, mianowicie - jedna komórka zostaję zapłodniona, ale jej podział wygląda inaczej, a w rezultacie otrzymujemy dwójkę dzieci tej samej płci i wyglądzie.
Dwojaczki często są nazywane bliźniakami dwujajowymi, potwierdzono przypadki gdzie było dwóch różnych ojców, z czego jeden taki przypadek zdarzył się w Polsce.
Czy wiecie jak często dochodzi do takich zapłodnień? A może często nawet nie wiemy, że zapłodnione są dwie komórki, jedna obumiera, druga zostaje?
Zainteresował mnie temat, ponieważ wyczytałam, że beta często potrafi zwolnić gdy właśnie jedna komórka obumiera, a druga rozwija się prawidłowo.
Mało w internecie o tym piszą, może któraś ma bardziej obszerną wiedzę i chciałaby się podzielić, może jakieś statystyki?

Dziękuję :D
 
reklama
Dzieci tej samej płci i wyglądzie to bliźnięta jednojajowe a nie dwujajowe.....chyba że ja się mylę ale raczej nie. Bliźnięta dwujajowe mogą być różnej płci. Mąż ma w rodzinie takie bliźnięta chłopak i dziewczyna
 
Bliźniaki a dwojaczki to jest to samo. Odróżniamy ciąże bliźniacze dwuowodniowe,-dwukosmówkowe, jednoowodniowe-dwukosmówkowe itd. Każda z tych ciąż to ciąża bliźniacza.
Dodatkowo fałszem jest żeby beta-HCG miała szybsze przyrosty przy ciążach mnogich. Mniejsze przyrosty zdarzają się w ciążach pojedynczych a mimo to ciąża rozwija się prawidłowo.
W mojej kolejnej ciąży beta była ujemna po czym okazało się że w ciąży jestem a jej przyrosty były niejednokrotnie mniejsze niż powinny. Mimo to ciąże donosiłam perfekcyjnie. Wszystko to zależy od organizmu, czasu cykli i owulacji.
Czytanie i powielanie bzdur z internetu nie jest dobrym rozwiązaniem.
 
W mojej kolejnej ciąży beta była ujemna po czym okazało się że w ciąży jestem a jej przyrosty były niejednokrotnie mniejsze niż powinny.

Jak ujemna? Czy mogłabyś rozwinąć temat?
Ja właśnie wyszłam z założenia, że ciążę straciłam, bo przyrost bhcg był o jedyne 1.9%
(Z 900 na 916 w ciągu 48h)
 
Do góry