reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zasiłek macierzyński dla bezrobotnych

Dołączył(a)
24 Lipiec 2015
Postów
2
Chciałabym się dowiedzieć, czy są jakieś sposoby na pozyskanie zasiłku macierzyńskiego dla bezrobotnej mamy? Moja koleżanka została zwolniona z pracy (miała umowę zlecenie) będąc w ciąży i praktycznie została bez środków do życia... Zarejestrowała się dzisiaj na portalu P******** i czeka na telefon, bo ponoć oni zajmują się takimi przypadkami (położna poleciła tą organizację), ale zastanawiamy się, czy są jeszcze jakieś możliwości? Która z Mam była w podobnej sytuacji i mogłaby się podzielić radą?
 
reklama
Prawdopodobnie od stycznia 2016r wejdzie w życie ustawa iż kobiety bezrobotne bedą dostawały po tysiąc złotych macierzyńskiego - ma to objąć także kobiety, ktore urodziły w 2015 ale niestety beda do tylu te pare miesięcy. Ustawa podobno juz została przepchnięta w sejmie ale jeszcze nie została wdrożona w życie wiec trzeba trzymać kciuki.
 
Ja osobiście skorzystałam z pomocy organizacji Pomagamymamom.pl i mogę ją z czystym sumieniem Wam polecić, każdą sprawę rozpatrują indywidualnie :) Rozwiązanie ciąży mam już za 3 miesiące i dzięki ich pomocy będę mogła cieszyć się normalnym zasiłkiem po porodzie :) :-)
 
Do góry