reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zawsze gotowe?

Mi098

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Październik 2021
Postów
38
Dziewczyny, nieuchronnie zbliżam się do końca ciąży.
Nawet nie chcecie wiedzieć jak wygląda moja depilacja w tym czasie ze względu na brzuch.
Dodatkowo mam ciążę zagrożoną i nie mogę się schylać co utrudnia dodatkowo.
To wszystko powoduje, że nie zawsze jestem zrobiona.
Boję się że jak zacznie się poród to w pierwszej kolejności będę musiała robić depilację.
Czy Wy jesteście przygotowane cały czas? Jak to robicie? Bo ja mówiąc szczerze mam tego serdecznie dosyć.
PS. Pomysł żeby golił mnie mąż odpada.
 
reklama
Ja nie jestem przygotowana cały czas 🤷‍♀️ raz na kilka dni ogarnę się z grubsza bo tez już nie daje rady i tyle. Myśle ze przy porodzie to w ogóle nie jest istotne…
 
Ja się ogarniam na tyle na ile sięgnę ręką- na oko oczywiście bo kompletnie nic nie widzę, a lusterko jajo mi pomaga bo dojście i tak mam ograniczone.
Raz owszem poprosiłam męża żeby mnie poprawił.

Ale ... ostatnio stwierdziłam , że to chyba nie chodzi o to żeby być wydepilowaną na cacy do zera jak pupa niemowlęcia tylko o to, żeby nie mieć tam ( powiem wprost ) zarośnietego krzaczorami buszu ?
Na razie to macham maszynką przed wizytą u ginekologa, a w ostatnim miesiącu po prostu będę to ogarniać co tydzień czy co kilka dni i właśnie, tak z grubsza co i jak dam radę , bez jakiegoś patrzenia na to żeby tam wyglądało jak z wizyty u kosmetyczki.
 
Ja mialam planowe przyjęcie na oddział, ogoliłam się w domu, a przed samym CC zrobiła to za mnie położna. I to nie ma żadnego wymiaru estetycznego. Spróbuj użyć lusterka :)
 
Myślę że przy porodzie nikogo to nie obchodzi. Pomysł co tak naprawdę tam się dzieje (wizualnie też) to naprawdę najlżejszy widok;) natomiast jeśli dla Ciebie personalnie jest to nie do zniesienia no to już jest kwestia Twojej motywacji. Czy to będzie priorytetem w tym danym momencie czy akurat się wstrzelisz że będziesz zrobiona na chwilę przed;)
 
W okolicach terminu golił mnie mąż, a że urodziłam po terminie to znowu zarosłam i jak było trzeba położna to zrobiła bez problemu i gadania ;)
 
Ja mam natural przez większość czasu (nawet bez ciąży)... Od czasu do czasu najdzie mnie ochota na wydepilowanie się.

Nam położna na szkole rodzenia mówiła, by się nie depilowac szczególnie jak masz mieć cesarkę, bo zapalenie lub podrażnienia mieszków włosowych + rana cięta to nie jest dobre połączenie. Jak będzie trzeba to położna ogarnie tak, żeby było dobrze.
 
reklama
Ja mam natural przez większość czasu (nawet bez ciąży)... Od czasu do czasu najdzie mnie ochota na wydepilowanie się.

Nam położna na szkole rodzenia mówiła, by się nie depilowac szczególnie jak masz mieć cesarkę, bo zapalenie lub podrażnienia mieszków włosowych + rana cięta to nie jest dobre połączenie. Jak będzie trzeba to położna ogarnie tak, żeby było dobrze.
No mnie się akurat położna przed cc pytała, czy jestem wydepilowana bo jak nie, to ona to zrobi 🙂 więc pewnie co szkoła to inne metody.

Mnie mąż golił normalnie, sama bym nie była w stanie nijak przed porodem tego zrobić.
 
Do góry