reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbyt wysoki poziom beta hcg

przestań, proszę... Skąd możemy wiedzieć, że nie widziałaś. Nie każdy tutaj wszystko musi wiedzieć i MILO Ci to tłumaczymy ale może napiszesz, że to jakiś lincz na Ciebie...NIE

Ja robiłam betę i w diagnostyce i alabie i nigdy nie było norm dla nieciezarnych tylko, też tego nie wiedziałam, że są takie laboratoria a z ciekawości jakie to? Czy to za granicą?

Fajnie, że już wszystko wiemy i koniec tematu...
No przecież napisałam w mojej pierwszej odpowiedzi, że np moje laboratorium podaje normy dla nieciężarnych. Napisałam od razu czemu tak odpowiedziałam, a Wy się śmiejecie z moich odpowiedzi i piszecie kolejne jednozdaniowe odpowiedzi. Nie wiem czy tak miło :) Ja zrozumiałam po pierwszej Waszej odpowiedzi, że Diagnostyka podaje normy dla ciężarnych i nawet zapytałam jaka u nich jest norma dla takiej ciąży, bo mnie to zaciekawiło, a nie mogę znaleźć ich norm. Nie trzeba mi tego pisać po raz enty, serio.

Nie, to Polska, miasto wojewódzkie i laboratorium w szpitalu o II stopniu referencyjności. Wszystkie normy, wszystkich badań, czy to beta, czy morfologia, czy TSH mam podane standardowo, jak dla kobiety nieciężarnej.
 
reklama
No przecież napisałam w mojej pierwszej odpowiedzi, że np moje laboratorium podaje normy dla nieciężarnych. Napisałam od razu czemu tak odpowiedziałam, a Wy się śmiejecie z moich odpowiedzi i piszecie kolejne jednozdaniowe odpowiedzi. Nie wiem czy tak miło :) Ja zrozumiałam po pierwszej Waszej odpowiedzi, że Diagnostyka podaje normy dla ciężarnych i nawet zapytałam jaka u nich jest norma dla takiej ciąży, bo mnie to zaciekawiło, a nie mogę znaleźć ich norm. Nie trzeba mi tego pisać po raz enty, serio.

Nie, to Polska, miasto wojewódzkie i laboratorium w szpitalu o II stopniu referencyjności. Wszystkie normy, wszystkich badań, czy to beta, czy morfologia, czy TSH mam podane standardowo, jak dla kobiety nieciężarnej.
W diagnostyce też normy TSH, glukozy podawane są jak dla nieciezarnych, ale przy becie są widełki dla poszczególnych tygodni i dla nieciezarnych przed i po menopauzie też...
Dla 9tc jest 151k z hakiem, dopiero na 12 TC są widełki powyżej 210k

Podwyższona beta może świadczyć o ciąży mnogiej lub dodatkowych atrakcjach w tym nowotworowych/zasniadowych...

A co powiedział lekarz na USG?
 
Też pytanie czy Diagnostyka sama opracowała te normy, czy to po prostu normy przepisane z jakiegoś popularnego badania (często tak jest). Bo jeśli to jest po prostu norma przepisana, to jest też kilka badań, które nawet w 8 tygodniu ciąży jako górną granicę podają wyniki ponad 200 000. Taką normę możesz znaleźć np na Link do: What is HCG?

Jeśli lekarz na USG nie widzi nic niepokojącego to niczym się nie musisz przejmować raczej :)

U mnie w laboratorium zawsze taka norma ;)

20211204_234256.jpg
 
Powiem szczerze, że aż jestem w szoku bo nigdy nie wiedziałam norm powyżej 9tc. Po co to sprawdzać w tak wysokich ciążach, nic to nie mówi na tak wysokich etapach
Ja w 6+1 miałam 70k, USG dzień później 6+2 (wg USG) i już było serduszko...
Co mnie mocno zastanawiało to to, że ten wynik 70k w porównaniu z wcześniejszym wynikiem sprzed 12 dni wcześniej wskazywał, że beta przez cały ten czas rosła o te 166% co 2 dni (nie zwolniła i nie zaczęła się podwajać co 4 dni)...
To była moja ostatnia beta
Ale ciąża się rozwija i jest ok - wszystko prawidłowo... Wczoraj na USG nerek tylko przy okazji gdzieś tam zobaczył i wrzucił w komentarz badania "w macicy uwidoczniony płód o wyraźnych ruchach" (ale ciąża nie była przedmiotem badania to nie dopytywałam, ale widocznie coś tam weszło w kadr i się ruszało 🤣)

Najbliższe ciążowe USG mam za 10 dni (jakoś wytrzymam... 🙃)
 
Ja w 6+1 miałam 70k, USG dzień później 6+2 (wg USG) i już było serduszko...
Co mnie mocno zastanawiało to to, że ten wynik 70k w porównaniu z wcześniejszym wynikiem sprzed 12 dni wcześniej wskazywał, że beta przez cały ten czas rosła o te 166% co 2 dni (nie zwolniła i nie zaczęła się podwajać co 4 dni)...
To była moja ostatnia beta
Ale ciąża się rozwija i jest ok - wszystko prawidłowo... Wczoraj na USG nerek tylko przy okazji gdzieś tam zobaczył i wrzucił w komentarz badania "w macicy uwidoczniony płód o wyraźnych ruchach" (ale ciąża nie była przedmiotem badania to nie dopytywałam, ale widocznie coś tam weszło w kadr i się ruszało 🤣)

Najbliższe ciążowe USG mam za 10 dni (jakoś wytrzymam... 🙃)

Ja nie wiem ile miałam w dwóch szczęśliwie zakończonych ciążach, bo w 9tc nie przyszło by mi do głowy badać bety. Robiłam na początku po teście, wyszły ponad 2 tysiące i okej ;)
Potem taki stres z dupy jak u autorki ;)
 
Ja nie wiem ile miałam w dwóch szczęśliwie zakończonych ciążach, bo w 9tc nie przyszło by mi do głowy badać bety. Robiłam na początku po teście, wyszły ponad 2 tysiące i okej ;)
Potem taki stres z dupy jak u autorki ;)
Mi lekarz zlecił to zrobiłam (wiedział że mam wcześniejsze wyniki)
 
reklama
Do góry