reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy znasz kubeczek FERTI∙LILY, stworzony dla par, które mają problemy z poczęciem? Teraz możesz kupić go ze zniżką. Natomiast, jeśli z niego korzystałaś, proszę podziel się ze mną opinią Przeczytaj i zdecyduj

    Jeśli czujesz zmęczenie, wypalenie i chcesz zadbać o siebie, a nie masz dużo czasu - wpadnij jutro o 10:00 na kawę z uważnością. 15 min. ćwiczeń mindfulness robi zmianę. Zapraszam

reklama

Zbyt wysoki poziom beta hcg

Razdwatrzy123

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Marzec 2021
Postów
27
Cześć, jestem w 9 tygodni ciąży. Przy okazji innych badań zleconych przez ginekolog zrobiłam też betę (wizyta u lekarza dopiero za jakis czas, więc chciałam zobaczyć czy jest przyrost). No i tu pojawił się problem - wynik: 213422,0 mIU/m, który wg norm laboratorium jest zupełnie poza widełkami Diagnostyki. O czym to może świadczyć?
 
reklama

Elencza

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Luty 2020
Postów
1 691
Dokładnie tak- na tym etapie już się nie sprawdza przyrostów, obraz usg powie wszystko.
Nie stresuj się.
 

TuAga

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Wrzesień 2021
Postów
1 490
To jest dobry wynik dla ciąży w tym wieku :) Pewnie masz normę w laboratorium dla kobiet, które nie są w ciąży (czyli będziesz miała przy wyniku zapis o normie do 5 mIU/ml).
 
Ostatnia edycja:

c_or_nelia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Październik 2019
Postów
3 630
Nie robi się beta hcg na tym etapie ciąży, po co w ogóle robiłaś to badanie teraz? Jeśli widać ciążę na usg to jest bez sensu.
 

TuAga

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Wrzesień 2021
Postów
1 490
Norma beta HCG dla kobiet, które nie są w ciąży? Na poziomie 213422? Że co?
Nie zrozumiałaś co napisałam ;) Bardzo wiele laboratoriów (np moje) nie podaje norm dla ciężarnych, tylko zawsze przy wynikach jest norma dla kobiet, które nie są w ciąży, czyli do 5 mIU/ml.
 
reklama

TuAga

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Wrzesień 2021
Postów
1 490
ale nadal tutaj jest powyżej 5 😝 i tu chodzi o to, że takiej cyfry nie ma w ogóle w rozpisce
Nie wiem, może ja nadinterpretuje ;) Dziewczyna napisała "wynik: 213422,0 mIU/m, który wg norm laboratorium jest zupełnie poza widełkami" więc ja sobie pomyślałam, że może to jej pierwsza ciąża, może coś tam usłyszałam, że się betę oznacza, ale nie wie ile na jakim etapie powinna wynosić, dostała wynik, a przy nim normę do 5 i się wystraszyła. Nie wiem o jakiej rozpisce piszesz?
 
Do góry