reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbyt wysoki poziom beta hcg

Razdwatrzy123

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Marzec 2021
Postów
27
Cześć, jestem w 9 tygodni ciąży. Przy okazji innych badań zleconych przez ginekolog zrobiłam też betę (wizyta u lekarza dopiero za jakis czas, więc chciałam zobaczyć czy jest przyrost). No i tu pojawił się problem - wynik: 213422,0 mIU/m, który wg norm laboratorium jest zupełnie poza widełkami Diagnostyki. O czym to może świadczyć?
 
reklama
Dokładnie tak- na tym etapie już się nie sprawdza przyrostów, obraz usg powie wszystko.
Nie stresuj się.
 
To jest dobry wynik dla ciąży w tym wieku :) Pewnie masz normę w laboratorium dla kobiet, które nie są w ciąży (czyli będziesz miała przy wyniku zapis o normie do 5 mIU/ml).
 
Ostatnia edycja:
Nie robi się beta hcg na tym etapie ciąży, po co w ogóle robiłaś to badanie teraz? Jeśli widać ciążę na usg to jest bez sensu.
 
Norma beta HCG dla kobiet, które nie są w ciąży? Na poziomie 213422? Że co?
Nie zrozumiałaś co napisałam ;) Bardzo wiele laboratoriów (np moje) nie podaje norm dla ciężarnych, tylko zawsze przy wynikach jest norma dla kobiet, które nie są w ciąży, czyli do 5 mIU/ml.
 
reklama
ale nadal tutaj jest powyżej 5 😝 i tu chodzi o to, że takiej cyfry nie ma w ogóle w rozpisce
Nie wiem, może ja nadinterpretuje ;) Dziewczyna napisała "wynik: 213422,0 mIU/m, który wg norm laboratorium jest zupełnie poza widełkami" więc ja sobie pomyślałam, że może to jej pierwsza ciąża, może coś tam usłyszałam, że się betę oznacza, ale nie wie ile na jakim etapie powinna wynosić, dostała wynik, a przy nim normę do 5 i się wystraszyła. Nie wiem o jakiej rozpisce piszesz?
 
Do góry