reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie i pielęgnacja naszych maleństw

dziewczyny a czy macie coś przeciwko komarom?
ja jak byłam wczoraj na spacerze ok 16 to było ich mnóstwo i tak się zastanawiam czy dla takich maluszków stosuje się jakieś preparaty, spraye itp na odstraszenie
wiadomo w wózku jest moskitiera ale czy wystarczy? a co po wyjęciu dzieciaka z wozka?
 
reklama
dziewczyny a czy macie coś przeciwko komarom?
ja jak byłam wczoraj na spacerze ok 16 to było ich mnóstwo i tak się zastanawiam czy dla takich maluszków stosuje się jakieś preparaty, spraye itp na odstraszenie
wiadomo w wózku jest moskitiera ale czy wystarczy? a co po wyjęciu dzieciaka z wozka?

my jestesmy po pierwszym ugryzieniu komara, nie mialam nic w domu wiec posmarowalam wlasnym mlekiem i zeszlo w ciagu godziny :szok::-) Mama mi przyslala chyba Fenistil dla dzieci, ale jeszcze nie rozpakowalam paczki
 
Niestety po porodzie złamany obojczyk :( nam kazali wiazać i temblakować, bo Maleńka miała niedowład tej rączki i cechy porażenia splotu barkowego. W piątek idziemy do Poradni Rehabilitacyjnej - zobaczymy co powiedzą....
 
sealet mam nadzieje ze szybko sie zrosnie, podobno u niemowlat to dosc bezproblemowo przebiega, trzymajcie sie!

Mam pytanie do mam: czy ropieja waszym maluchom oczka? U nas w prawym ciagle sie zbiera ropka, nie wiem czy to grozne bo podobno tylko gruczol tranowy jeszcze nie funkcjonuje prawidlowo. Jak to czyscic? Na razie przecieram wacikiem z przegotowana woda
 
Można przecierać oczka jałowym gazikiem i jałowa sola fizjologiczną lub naparem z rumianku. Od kącika zewnętrznego do środka, jeden gazik na raz. Jak trzeba drugi raz przemyć to samo oczko to nowym gazikiem.
 
U naszej małej też ropieje oczko i jedynie co nam wskazano to przemywanie wodą przegotowaną oczka i masaż kilka razy dziennie. Rumianek nie jest wskazany gdyż często alergizuje.
Jutro idziemy do innego lekarza zobaczymy co ten powie.
 
Wy piszecie że w 6-8 dobie odpadł kikut pępowiny Waszym maluszkom, Tymek ma dziś 17dni i jeszcze mu nie odpadł...nie wiem czy to nie jest już powód do zmartwień

u nas jak u sealet na stópkach schodzi skórka, łuszczy się, smaruje mu balsamem Atopin i już jest lepiej.

na brzuszku jeszcze nie kładziemy, położna powiedziała że mamy się wstrzymać do czasu odpadnięcia kikutka
 
reklama
u nas też niestety kikut pępowiny jeszcze jest, a już bym tak chciała by odpadł. małemu też się łuszczyła skóra, smarowałam 2 razy dziennie oliwką i ładnie wszystko zeszło. Na ropiejące oczka polecam przemywanie gazikiem z solą fizjologiczną.
 
Do góry