reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie i pielęgnacja naszych maleństw

my witaminę D mamy od początku a K od 8-mej doby. Dobrze ze wszystko jest w kapsułkach do wyciskania to nie ma problemu z odmierzaniem dawki :)

co do kikuta to podobno, kiedy była gruba pępowina może trwać nawet kilka tygodni, aż odpadnie.

z witaminami u nas podobnie, choć w szpitalu K kazali podawać od 8 doby a położna od 14 i bądź tu mądry od której doby zacząć, wypośrodkowaliśmy:-p też mamy w kapsułkach, ale podajemy łyżeczką bo położna powiedziała że zdarzyło się że rodzicom przy wyciskaniu kapsułka wpadła do buzi dziecka:szok::no::szok:
dziękuję za odpowiedź w sprawie kikuta:tak::tak::tak:
 
reklama
Dziewczyny mam pytanko,a jak smarujecie ten pepuszek i przykrywacie gazikiem to trzeba go jakos przykleic do skory dziecka czy jak?

A i na co jest maść cynkowa?
 
Dziewczyny mam pytanko,a jak smarujecie ten pepuszek i przykrywacie gazikiem to trzeba go jakos przykleic do skory dziecka czy jak?

A i na co jest maść cynkowa?
odnośnie maści nie odpowiem, bo nie wiem.
a jeśli chodzi o pępuszek to u nas kazali raz dziennie psikać ocetniseptem, nie przykrywać, wietrzyć jak najczęściej, ma być czysto i sucho...ale nam jeszcze nie odpdł więc nie wiem czy ten spirytus nie był lepszy...
 
maść cynkowa jest na odparzenia, ale u nas położne odradzały stosowanie cynku u noworodków...dopiero u niemowląt...

ja nie tyle smarowałam kikut tylko obwiązywałam rozłożonym gazikiem, którego tylko fragment był delikatnie umoczony w spirytusie.. wtedy końcówkę gazika dało się tak zawinąć, żeby się nie odwijał...
 
my tez robiliśmy podobnie jak sealet - i efekt tego taki że dzisiaj pozbyliśmy sie kikutka (7 doba):-)
kurcze piszecie o witaminach, my nic nie podajemy, ale ide dzisiaj do polożnej więc się dopytam co i jak

czeka mnie dzisiaj ściągnięcie szwów:-(jak sobie pomysle że znowu mam usiąść na fotel...brrr
 
ja tez podaje malemu wit D a K dostal na porodowce

spacerki juz mamy za soba, pierwszy wczoraj
tylko z tego co piszecie to go chyba przegrzewam, ubieram mu body na dlugi, polspiochy i bluzke i w spiworek
no i oczywiscie czapeczka
na drapiace pazurki polozne radzily nawijac rekawki

mam nadzieje ze nam tez niedlugo odpadnie pepuszek, juz jest taki na wlosku
 
ja tez podaje malemu wit D a K dostal na porodowce

spacerki juz mamy za soba, pierwszy wczoraj
tylko z tego co piszecie to go chyba przegrzewam, ubieram mu body na dlugi, polspiochy i bluzke i w spiworek
no i oczywiscie czapeczka
na drapiace pazurki polozne radzily nawijac rekawki

mam nadzieje ze nam tez niedlugo odpadnie pepuszek, juz jest taki na wlosku

Oj chyba za ciepło : w końcu na zewnątrz jest cieplej niż w domu.
Ja na spacer ubieram małej krótki rękaw i długie body plus czapeczka cienka i kocyk gdyby coś :)
 
ja jak karmilam piersia tp musialam dawac tez wit d i k a teraz daje mleko nutrilon i juz nie mam dawac wit bo sa w mleku a za duzo by bylo.
moja mala ma uczulenie jak chole..... na calym ciele i mysle od czego ?????????????
 
dziewczyny z ropieniem oczkow to nie ma zartow. Jak emilka miala 5 tyg. to miala przaetykane kanaliki oczne u obu oczow, bo tak jej ropialy, wiec przemywajcie oczka doklanie i uzywajcie tylko jednego gazika TYLKO na jeden raz, zeby nie rozniesc tej ropki. Taki zabieg nie jest przyjemny dla nikogo. Ja to strasznie znioslam i moze to robic tylko dobry specjalista dzieciecy okulista. Skierowanie wydaje pediatra.
 
reklama
ja jak karmilam piersia tp musialam dawac tez wit d i k a teraz daje mleko nutrilon i juz nie mam dawac wit bo sa w mleku a za duzo by bylo.
moja mala ma uczulenie jak chole..... na calym ciele i mysle od czego ?????????????

Do końca pierwszego miesiąca mogą wychodzić różne czerwone plamy mówiła moja położna - to adaptacja maleństwa do nowego środowiska. Zawsze możesz poradzić się lekarza jak Cię to niepokoi.
 
Do góry