reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zdrowie Naszych Dzieci

reklama
A my kiedys mialysmy Clemastinum na rano :tak:
I slyszalam, ze takich rzeczy nie powinno sie dawac na noc - najpozniej do 17, aby dziecko odkrztusilo
 
clemastin nie jest syropem wykrztusnym i mozna go spokojnie podawac na noc; moj michal sporo lekarstw dostaje i zawsze mi mowiono ze clemastin, eurespal czy zyrtek to leki wymienne; eurespal jest mocniejszy niz clemastin ale na wiele dzieci nie dziala (na michala nie dzialal i on dostawal clemastin na ktory bardzo dobrze reaguje); nie jestem specjalisa w tej dziedzinie ale tak mi zawsze mowiono;
a leki wykrztusne to mucosolwan czy acc i te powinno sie podawac najpozniej do 17;
 
O ile dobrze pamiętam, Eurespal to lek przeciwzapalny. A Clemastinum i Zyrtek to leki antyalergiczne, więc nie są zamiennikami Eurespalu.
U nas po Eurespalu mały budził się z wielkim płaczem i był strasznie marudny, więc musieliśmy odstawić.
 
O ile dobrze pamiętam, Eurespal to lek przeciwzapalny. A Clemastinum i Zyrtek to leki antyalergiczne, więc nie są zamiennikami Eurespalu.
U nas po Eurespalu mały budził się z wielkim płaczem i był strasznie marudny, więc musieliśmy odstawić.

bardzo mozliwe ze tak jest ... ale u mnie nigdy nie bylo tych lekow podawanych razem ... jak maly bral zyrtek to mial przestac go brac na czas podawania eurespalu lub clemastyny ... no i podawalam albo eurespal albo clemastyne - nigdy razem ...

po raz kolejny widac jak wiele zalezy od lekarza

a ua nas zamiast eurespalu moglam malemu podawac zwykla wode i efekt byl by taki sam ... czyli zaden ...
a na kamilke juz 2 razy dobrze zadzialal :)
 
idziu ja podaje Dominice Eurespal w dzień a Clemastinum na noc.
I Dominice nic nie jest kat nam przepisała Pani Doktor więc tak podaje.
I dodam że już nie pierwszy raz tak nam kazała podawać.I za każdym razem przechodzi wszystko.
 
Rybciu - jak przechodzi, to chyba znaczy, że wszystko jest dobrze.
Ja Eurespalu już nie podam, bo u nas nie działa, tylko efekty uboczne były. A Karolina nigdy nie miała przepisanego Eurespalu i to mnie dziwi:baffled:. Zawsze był od razu antybiotyk i do tego często Zyrtec.
 
reklama
Do góry