reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zęby idą....czyli jak radzicie sobie z ząbkowaniem u malucha?

mojemu Oliwierowi pierwszy ząbek wyszedł kilka dni przed 5 miesiącem i nie miał objawów typu gorączka itp. tylko sie ślinił i brał wszystko do buzi. zato teraz daje popalić w marudzeniu i płaczu i nie wiem czy to ząbek czy coś go boli?
 
reklama
:szok: Witam wszystkie mamy:-) Mam 7.5 msc synka który jest na etapie ząbkowania (o zgrozo:angry:) i dosłownie nie przypuszczałam że to będzie taki horror dla nas! Mały cały dzień potrafi przepłakac, a ja niestety razem z nim... brak mi sił czasami:-( o nocach już nie wspomnę,wybudza się co godzinę, podaję mu czopki viburcol i smarujemy maściami chłodzącymi, ale wszystko to jest na chwilę. Dziąsła są strasznie rozpulchnione (na górze ) i zaczerwienione. Mam nadzieję że wkrótce to wszystko minie, moje dziecko przestanie cierpiec a ja się uspokoję.
Przyznam szczerze że jest to chyba najtrudniejszy okres od początku naszej przygody, ale wierzę że to minie i będzie tak jak byc powinno.
Pozdrawiam Was mamunie!
 
Jak byś w wyszukiwarce forum wpisała słowo z tematu to wyskoczyło by Ci wiele wątków na ten temat. :sorry2:

Spróbuj małemu pryskać do buziaka Tantum Verde. U nas bardzo pomaga :tak:
 
Przy takim ciężkim ząbkowaniu może pomyśl nad czymś przeciwbólowym.naprzyklad nurofen dla dzieci w czopkach czy syropku.Zapytaj swojego pediatre.Może na noc chociaż.
 
u nas też ząbkowanie z gatunku ciężkich :dry: polecam kuleczki homeopatyczne na bolesne ząbkowanie chamomille dagomed - regularnie podawane przynoszą dziecku ulgę i do tego żel na dziąsełka. a jeśli faktycznie nic nie daje rady to nurofen jest jakimś wyjściem:sorry2:
 
:szok: Witam wszystkie mamy:-) Mam 7.5 msc synka który jest na etapie ząbkowania (o zgrozo:angry:) i dosłownie nie przypuszczałam że to będzie taki horror dla nas! Mały cały dzień potrafi przepłakac, a ja niestety razem z nim... brak mi sił czasami:-(

u nas ząbkowanie to równiez koszmar, który trwa od 3 miesiąca życia córki, czyli juz 5 miesięcy (z przerwami kilkudniowymi :baffled:) Mała pierwsze ząbki miała zanim skończyła 4 miesiące, a ostatnio wyłaziło po kilka na raz... teraz w drodze czwórki i znów koszmar... żel na ząbki idzie u nas jak woda, vibrucol tez na porządku dziennym, a jak jest bardzo źle to nurofren na noc. Ale mimo tych wszystkich cudów medycyny i tak jest okropnie... jeszecze 12 ząbków i koniec :dry:
 
Ostatnia edycja:
Dzięki za odpowiedzi:-p Byłam dziś u lekarza i powiedziała mi że najlepiej podawac czopki a z żelem nie przesadzac bo nie zdziała cudów a też nie jest obojętny dla organizmu. Dzisiaj było nieco lepiej,nawet ładnie zjadł.
Trzeba się po prostu uzbroic w anielską cierpliwośc i tyle, wszystko minie ale czasami trzeba się " wypruc" komuś, mi bynajmniej to pomaga :-)
Pozdrawiam!
 
reklama
witajcie jak czytam wasze posty to wydaje mi się ze marudzenie mojego synka( za tydz. kończy 3 miesiące) ma związek z ząbkowaniem. Zawsze był bardzo grzeczny spał ładnie w nocy w dzień bawił się sam na leżaczku a teraz płacze najbardziej wieczorem ,nie chce jeść i muszę go brać na ręce boje się ze się przyzwyczai,ale nie mogę patrzeć jak się denerwuje.tak naprawdę to ja jeszcze nie słyszałam jak Dawidek bardzo płacze i jest to dla mnie lekki szok!!!!! od tygodnia strasznie wkłada ręce do buzi i troszkę sie slini!!!! Jak myslicie czy to juz zaczeło sie zabkowanie????:dry:
 
Do góry