reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZUS

Azik, to że muszą mi przedłużyć do porodu to wiem. ale następny konkurs mam dopiero w pażdzierniku, więc wcale mi się nie uśmiecha zostać na lodzie przez kilka miesięcy. boję sie tylko że na ten lutowy konkurs mogę nie dotrzeć....ale mam nadzieję, że nie będą się tak ściśle przepisów trzymać i przedłużą mi tę nieszczęsną umowę...
 
reklama
Dziewczyny, a dostałyście wezwanie na badanie kontrolne do ZUSu podczas L4, bo ja własnie dostałam na czwartek, a moja lekarka jest na urlopie i nie mam żadnej dokumentacji. :mad:.
Niech jeszcze jakiś mądrala w sejmie powie, że mamy niż demograficzny i żeby kobiety rodziły dzieci !!!! A jak przyjdzie co do czego, to zaraz kontrolka z ZUSu, no bo pewnie symulujemy niezdolność do pracy i chcemy tylko wyciągnąć pieniądze od Państwa. !!!!! :mad:
 
chcą sprawdzić, czy ciąży nie symulujesz.... rzucą fachowym okiem, czy brzuszek ładny... pochwalisz się... ;D


a tak poważnie, to nie masz obowiązki posiadać dokumentacji, chyba tylko kartę ciąży


 
Tak?? to spoko, wezmę tylko kartę ciąży. A tak na marginesie, to ciekawe kto symuluje ciążę???
Chociaż w sumie słyszałam o takim przypadku, że laska miała znajomego ginekologa, który wypisywał jej L4, że niby w ciązy była, a potem pisał w dokumentacji , że poroniła. Paranoja.
 
jak słyszę o takich numerach, to zastanawiam się, czy ludzie mają równo "pod sufitem"? Jak można zgodzić się na to, żeby lekarz napisał, że poroniła ?????? Głupie dziewczyny!!!
 
Mozesz zabrac tez usg,bad.krwi i moczu jesli masz w domu. Czasem dziewczyny biora ksero karty ginekologicznej ale tak naprawde ZUS nie ma prawa tego chciec. Dokumentacja medyczna jest udostepniana tylko na polecenie sądu. to jest dobra wola lekarza czy przychodni ze pozwola Ci ja odbic na xero. Nie martw sie wiec.
 
Dzięki dziewczyny,
uspokoiłyście mnie, bo już mi się ciśnienie podniosło, jak zobaczyłam to pismo z ZUSu. A dzidzia nie lubi, jak mamusia się denerwuje:-)
 
Powiedzcie mi - czy do podania o zasiłek rehabilitacyjny muszę dołączyć kartę ciąży? Czy skserowana dokumentacja wystarczy? A co z wynikami? Jakoś zapomniałam zapytać lekarza ...
 
reklama
Do góry