reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZUS

orientujecie się jak to jest jak ktos ma własną działąlność gospodarczą jak to z macierzyńskim we własnej firmie i jak z wypłacaniem zasiłku i wogóle???????
 
reklama
z tego co słyszałam to nie wesoła jest sytuacja majacych własną działalnosc gospodarcza....nie wnikałam w szczegóły....ale okazało sie ze pod pewnymi wzgledami lepiej byc u kogos zatrudnionym.....niestety taka polityka naszego panstwa....
 
Ja się gubię w tym wszystkim okropnie.. czy prawdą jest np. to, że nie można przedłużyć umowy pracownikowi, który przebywa na zwolnieniu lekarskim???? konkurs na podstawie którego mogą mi przedłużyć kontrakt będzie w czasie niebezpiecznie bliskim terminu porodu...więc niekoniecznie się na ten konkurs doturlam...
 
tobie musza przedłuzyc umowę do dnia porodu, nie mają wyjścia.

moga nie przedłużać na dłużej, ale do dnia porodu masz to zagwarnatowane, no chyba że miałaś umowe na zastepstwo.
 
coś mi się kojarzy, że jak się ma działalność gospodarcząto macierzyński jest wypłacany, ale nie ma wychowawczego.
 
kurdę jak widzę te przpisy to mnie szlag trafia w ZUSie każdy gada coś innego
ostatnio znow w ZUSie były cyrki mimo że zaniosłam 3 zwolnienie i miałam ciągłość tnz mąż zaniósł to kazali mu jakieś stado druczków wypełniać itd jak okazało się jak tam zadzwoniłam to jakaś rura się pomyliła bo nic nie trzeba składać dodatkowo i wypełniaćć, tam jest jakaś banda każdy ma swoje przepisy, podobno muszę rozliczać się do 15 ja rozliczam się do 10 ale założę się że jak zrobię to do 15 to okaże się że ktoś pomylił się i miałam to robić do 10 nie wiem !!!!!!!!!!!! :mad:
 
agao, w poprzedniej ciazy musiałam walczyć z ZUSem i moja ksiegową o dwie wypłaty...

żyć nie umierać...

NIE CIERPIE URZEDÓW !!!!!!!!!!!!
 
reklama
no najbardziej mnie bawi to że jak oni mają wypłacić to znajdą na swoją obronę tysiące przepisów ich broniących ale jak ty się pomylisz to nie ma zmiłuj się
palanty!@Q!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Do góry