reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zwolnienia L4, sprawy urzędowe..itp.

reklama
Izi, np. praca popołudniami, kiedy dzieckiem opiekuje się mąż (a Ty do południa) spełnia wymóg.
 
DoMisia,
Art. 186 3. [Rezygnacja z urlopu] 139
Pracownik moe zrezygnowac z urlopu wychowawczego:
1) w kadym czasie - za zgoda pracodawcy,
2) po uprzednim zawiadomieniu pracodawcy - najpózniej na 30 dni przed terminem zamierzonego
podjęcia pracy.

Tak więc składając rezygnację z urlopu zachowaj termin 30 dni.

Jeśli chodzi o brak dochodu, nie sądzę że będzie to miało wpływ na zwrot.



Przyszedł czas, że muszę podjąć decyzje, jak przejść z urlopu wychowawczego na l4 ciążowe i dalej jestem w kropce:no: Boję się, że jak wyślę wniosek o przerwanie wychowawczego to będą mnie kierowali na badania itp. przed rozpoczęciem pracy. Z kolei jak razem z tym wypowiedzeniem ur. wychowawczego wystosuje pismo, że jestem w ciąży i po 30 dniach wyślę zwolnienie to może dziwnie wyglądać, bo niby skąd mam wiedzieć, że za 30 dni będę chora (ciąża zagrożona) .
Z kolei najlepiej pasowałoby mi rozwiązanie takie, że wysyłam wniosek o przerwanie wraz ze zwolnieniem od tego dnia. Trudno, najwyżej zostanie uwzględnione po 30 dniach, ale tylko się boję czy nie będzie problemu jak w czasie wychowawczego będę miała już zwolnienie? Czy tak może być?
Naprawdę nie wiem co lepsze :no:
 
Tak, tylko Phelania skorzystała z pierwszej opcji, wysłała podanie o powrocie itp., a dopiero w dniu powrotu wysłała zwolnienie. Ja przed podjęciem pracy musiałabym zrobić badania (takie procedury) i zaczęłyby się wtedy problemy. Wolałabym już odrazu wysłać zwolnienie, tylko nie wiem czy tak można :no:
 
Tak, tylko Phelania skorzystała z pierwszej opcji, wysłała podanie o powrocie itp., a dopiero w dniu powrotu wysłała zwolnienie. Ja przed podjęciem pracy musiałabym zrobić badania (takie procedury) i zaczęłyby się wtedy problemy. Wolałabym już odrazu wysłać zwolnienie, tylko nie wiem czy tak można :no:

a wyslalas juz podanie,do pracy o powrót?
 
No właśnie nie chciałabym wysyłać samego podania, wolałabym ze zwolnieniem. Jak wyślę samo podanie to oni będą wszystko przygotowywać, badania itp. dlatego wolałabym tego uniknąć :(
 
reklama
Zależy od charakteru pracy. Ja pracuje (pracowałam :)) jako kierownik na produkcji spożywczej, bez papierka o badaniach nie mam możliwości rozpoczęcia pracy :( A jakbym odrazu wysłała zwolnienie z rezygnacją z wychowawczego to może problem byłby z głowy, tylko nie wiem czy tak można :(
 
Do góry