reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zwolnienie lekarskie

reklama
więc jestem po wizycie u kardiologa - wpisał mi w kartę wielkimi literami - konieczne zwolnienie lekarskei do końca ciazy.. wiec chyba mam już siedzenie w domu na 100 % pewne - dobrze chociaż że moje nadciśnienie się w miarę uregulowało..
 
tak niestety .. i teraz pewnie tez będzie cięcie choć wolałabym naturalnie.. o ile szybciej się do formy wraca :(
 
Wkurzyłam się dziś na lekarzy!!!
Mój ginekolog twierdzi,że chirurg może mi na zwolnieniu wpisać,żem jest w ciązy,natomiast chirurg,że absolutnie nie :(
Ale polecil mi żeby ginekolog wystwail mi zaświadczenie,żem jest w ciązy dla ZUS-u,ale co ja mem teraz z nim zrobić????
podetrzec się czy im wysłać? ale co im po samym zaświadczeniu???? pewnie trzeba pisać jakieś podanie...
juz mam dość tej nogi :-[
a od chirurga musiałam wziąść zwolnienie,żeby miec ciąglość leczenia dla ubezpieczalni :-[

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Edi! może zadzwoń do Zusu? albo do swojej kadrowej?? wiem, że to wkurzające... Trzymaj się!
 
edi pisze:
Wkurzyłam się dziś na lekarzy!!!
Mój ginekolog twierdzi,że chirurg może mi na zwolnieniu wpisać,żem jest w ciązy,natomiast chirurg,że absolutnie nie :(
Ale polecil mi żeby ginekolog wystwail mi zaświadczenie,żem jest w ciązy dla ZUS-u,ale co ja mem teraz z nim zrobić????

bo skąd chirurg ma wiedziec żę ty w ciąży jesteś.. ja sobie od gina załatwiłam zaświadczenie że jestem w ciaży a L4 miałam od kardiologa.
ale w zwiazku z tym, że powinnaś iść na L4 gin możę ci też chirurgiczne zwolnienie wypisać bez problemu - niech chirurg ci tylko napisze zaświadczenie dlaczego i po co ..
 
reklama
Edi- w zasadzie to chirurg ma racje. Powinnaś do Zakładu Pracy zanieść zaświadzcenie od ginekologa- i ono już będzie zawsze korekta jakichkolwiek zwolnień, wydawanych przez innych lekarzy niż ginekolog. Przynajmniej u mnie tak było- nawet gdy nie byłam na zwolnieniu, gdy tylko wiadomość się rozniosła:)), Panie kadrowe poprosiły mnie o zaświadczenie- tak na wszelki wypadek- do ewidencji. Kwestia nadgodzin itd, dostosowania warunków pracy itd.
Poza tym niestety taka prawda, że w pierwszych tygodniach ciaży innemu lekarzowi, niż ginekolog cieżko jest stwierdzić, że jesteś w ciąży- ewentulanie jak to ta sama przychodnia, to zawsze może sprawdzić w kartotece. Z tego co jednak wiem to Poradnie K mają własne kartoteki itd. Glowa wiec do góry i spokojnie wszystko pozałatwiaj, szkoda nerwów.
 
Do góry