reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wcześniaki z 33 tc

Dołączył(a)
11 Grudzień 2010
Postów
2
Witam jak rozwijają sie wasze maleństwa ?
Moja martynka urodzila sie z waga 2150g i miala 47cm . w szpitalu spadla z wagi do 1800g .

teraz ma skonczone 5 miesiecy ... korygowane 3 miesiace ..



zdjęcie mojej ślicznoty
 

Załączniki

  • P6070058.jpg
    P6070058.jpg
    24 KB · Wyświetleń: 485
reklama
Adas ur w 33 z waga 2280 i 50 cm teraz ma 3 lata po dwuletniej rehabilitacji rozwija sie prawidłowo
 
Ja urodziłam w 34 tygodniu synka o wadze 2560 i miarze 49cm. Nie wyglądał jak wczesniak. Mimo, że duzy to słaby bo w pierwszej dobie dostał zapalenia płuc i wyladował w klinice Wrocławskiej na Ojomie. Lezał w inkubatorze 2 tygodnie potem został przeniesiony na półerkę. Miał maleńka dziurke w sercu ale na szczęście sama się zrosła. Jeździłam po kardiologach, neurologach jak i do Ośrodka wczesnej interwencji. Rehabilitowałam z powodu lekkiego paralizu ust ale już wszystko ok i wyrósł na dużego, silnego małego mężczyznę :-)
 
Jej jakie dużo te wasze szkraby się urodziły ja na 33 t.c!!! :szok: Mój w 34 tyg. ważył 2050g i 49 cm długości nie ma większych problemów zdrowotnych jest rehabilitowany z powodu drobnej asymetrii ale i z tym prawie sobie poradził. Dziś ma 4 msc rehabilitantka mówi że już prawie zrównał się z rówieśnikami no i waży już ponad 7 kg :-D
 
Divertte mój synek też jest z 34 tc i ważył dokładnie 100gmniej niż twój, długość miał taką samą i też miał zapalenie płuc.
Majka_22 faktycznie malutko ważył Twój synek. A jak rozwija się teraz?
 
Mój synek jest teraz malutki i długi (waga poniżej 3 centyla wagowego dla wcześniaków wzrost około 90). Ostatnio przeszedł zapalenie płuc/oskrzeli i jeszcze mniej przybiera na wadze. Nie jest rehabilitowany, choć nie wiem czy nie będzie to jednak konieczne (chyba pisałam na wątku o rozwoju wcześniaka o zaciśniętych piąstkach - że dam znać po wizycie u neurologa). Ma anemię, która pomimo podawania mu żelaza od trzech miesięcy nie mija a się pogłębia.
 
reklama
Mówili, że może przez infekcję, ale na razie nie szukają przyczyn. Małym przyrostem wagi (około 60g na tydzień) też mam się nie przejmować.
 
Do góry