reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dzieciaki w przedszkolu - czy jest bezpiecznie?

Dołączył(a)
15 Wrzesień 2015
Postów
10
dzien dobry. moje dziecko od wrzesnia ma isc do przedszkola, ale mnie nachodzi mnostwo roznych watpliwosci. czy 4latek nie bedzie za maly? czy rozpietosc wiekowa miedzy dziecmi nie jest za duza? czy jest w przedszkolach bezpiecznie (chodzi o to kto tam moze wejsc)?
 
reklama
4 latek za mały???
Moja Córka poszła do przedszkola mając 2,5 roku i była to jedna z najlepszych decyzji w naszym życiu.
Nasze przedszkole jest zamykane i ma monitoring, więc nikt obcy z ulicy nie wejdzie.
A w placówce po to są grupy, żeby dzieci podzielić według wieku.
 
nie przesadzasz troche czasem? za moich czasow wszystkie dzieciaki razem sie bawily, niezaleznie od wieku, i nie trzeba im bylo nieustannego nadzoru rodzicow. czasy sie zmienily, ale chyba nie az tak.
 
Witaj! Przedszkola na ogół przyjmują dzieci w wieku od 3 lat, ale nie jest to regułą - każdy tzw. gotowość przedszkolną osiąga w nieco innym momencie. Dzieciaki raczej nie mają problemu z tym, żeby się wspólnie bawić. Przedszkole ma rozwijać dziecko pod względem społecznym, nauczyć samodzielności, monitorować prawidłowość rozwoju motorycznego, eliminować kłopoty podczas rozwoju aparatu mowy. Co do możliwości wejścia obcych na teren przedszkola - przedszkolanki znają rodziców, nikt inny niż prawny opiekun dziecka z przedszkola nie odbierze.
 
hmmm, nie znam nikogo kto by tak późno posyłał dziecko do przedszkola, ale wiadomo, lepiej późno niż wcale.

Przeważnie przedszkole wychodzi dziecku na dobre, tzn. wspomaga jego umiejętności społeczne, komunikatywność, mowę ( bo rodzice to rozumieją dziecko nawet po wyrazie buźki, ale rówieśnicy już nie), samodzielność, stwarza warunki do zawarcia pierwszych przyjaźni etc.

Przeważnie przeciętny rodzic nie jest w stanie zapewnić tak wielu zabaw edukacyjnych i innych zajęć w towarzystwie rówieśników jak dobre przedszkole.

Dlatego dzieci po raz pierwszy przekraczają próg przedszkola w znakomitej większości jak mają 2,5 - 3 lat.

Dlatego nie pytaj czy 4-latek będzie za mały lecz szukaj dobrej placówki w pobliżu.
Na państwowe przedszkole może być nie ta pora, przeważnie nabory są ogłaszane w pierwszej połowie roku.
Choć z drugiej strony istnieje przepis nakazujący gminie zagwarantowanie miejsca w przedszkolu dla czterolatka, więc może uda Ci się jednak państwowo.

Link do: Od września miejsce w przedszkolu dla każdego czterolatka - Aktualności, PYTANIA I ODPOWIEDZI - Czytaj - oswiata.abc.com.pl
 
no dobrze, ale nawet 2 lata roznicy miedzy dziecmi to w tym wieku strasznie duzo!

Niekoniecznie. Wspomniana już wyżej przeze mnie gotowość przedszkolna nie zależy od wieku dziecka, ale od jego rozwoju - niektóre dzieci potrzebują nieco więcej czasu żeby nabrać samodzielności, sprzężone jest to z ich rozwojem psychicznym i społecznym. Przedszkolanki potrafią wyłapać to, z czym dziecko ma trudności, wizyty pielęgniarek czy logopedów z kolei pozwalają na monitorowanie stanu zdrowia dziecka i zapobieżenie przyszłym problemom.

 
Jeżeli masz taką możliwość to jak najbardziej możesz dać dziecko do przedszkola, jeżeli coś w trakcie będzie nie tak to przecież zawsze możesz go wypisać.
 
reklama
no dobrze, ale nawet 2 lata roznicy miedzy dziecmi to w tym wieku strasznie duzo!
Ja mieszkam w Niemczech i tu grupy nie sa dzielone ze wzgledu na wiek. Razem w grupie są 3, 4, 5 i 6 latki. I to jest bardzo dobre rozwiazanie. Mój syn juz 2 lata chodzi do przedszkola. Starsze dzieci pomagają mlodszym, młodsze uczą się od starszych. Dzieci i tak same wybierają z kim chcą się bawic, z kim się zaprzyjaznia. Świetnie je to rozwija spolecznie. Czemu dwa lata różnicy miałyby wpływać na dobre samopoczucie dziecka w przedszkolu?
 
Do góry