reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poczatek badan hormonalnych,starania o dzidziusia

Dołączył(a)
25 Listopad 2016
Postów
6
hejka.mam 34 lata od 6 m-cy staram sie zajsc w ciaze in nic.Ostanio zrobilam badania hormonalne ale nie do konca bo jeszcze zalicze 21 dzien cyklu.A wiec moje cykle sa 32 dniowe jak w zegarku,oczywiscie miesiaczki bolesne nie z usmiechem na twarzy.badanie wykonalam 2 dnia cyklu a wiec LH 6.3 mLU/ml faza folikul.2.4-12.6mLU/ml
owulac.14.-95.6mLU/ml
lutealna 1.0-11.4
menopauza 7.7 -58.5
FSH 5.78mLU/ml faza folikul.3.5-12.5
owulacyjna 4.7-21.5
lutealna 1.7-7.7
menopauza 26-135mLU/ml

16 dzien cyklu estradiol (E2) 874.3 folikul.98-571
owulac.176-1153
lutealna 122-1094
ciaza trym:I-563-11249.II -5729-69547
menopauza <183
Prosze o interpretacja mimo nie skonczonych badan ktore robie dnia cyklu 21 i beda to progesteron i prolaktyna.Dzieki
 
reklama
Rozwiązanie
Dziękuję bardzo za pomoc.
Widziałam, że odpowiedziałaś też na mój wątek z dupohstanem, wg Ciebie powinnam go brać? Pomoże na torbiel?
Czy powinnaś brać duphaston? To nie jest właściwie postawione pytanie. Nie jestem lekarzem, nie wiem. Myślę, że niekoniecznie problem jest w tym czy powinnaś brać, ale może od kiedy? Jeśli wiesz, że w tym cyklu się nie starasz, lub wiesz, że owulacji nie ma to tak, jak najbardziej od dnia, kiedy mówi lekarz (zakładam, że mu ufasz). Jeśli się staracie, to może zrób monitoring, albo sprawdź testem owulację, albo zmień na późniejszy czas branie dupka. Nie znam twojego ciała i nie powiem ci co masz zrobić. Możliwości jest kilka. O tym sama musisz zdecydować. Nie zamierzam podważac diagnozy lekarza...
Myślę, że każdy Ci tylko czytając wyniki może zinterpretować tak samo jak Ty sama patrząc na zakresy- czyli wyniki masz jak najbardziej w normie. Dopiero lekarz porównując wszystkie razem bedzie miał szerszy obraz. Z tych badań na poczatek myślę , że prolaktyna będzie takim pierwszym poważnym wskaźnikiem bo to z podwyższonym jej poziomem kobiety często maja problem.
Jeśli podstawowe wyniki wszystkie będą w normie to zanim rzucisz się w wir badań bardziej specjalistycznych (a jest ich cała masa) to warto wysłać najpierw partnera na badanie nasienia.
 
Myślę, że każdy Ci tylko czytając wyniki może zinterpretować tak samo jak Ty sama patrząc na zakresy- czyli wyniki masz jak najbardziej w normie. Dopiero lekarz porównując wszystkie razem bedzie miał szerszy obraz. Z tych badań na poczatek myślę , że prolaktyna będzie takim pierwszym poważnym wskaźnikiem bo to z podwyższonym jej poziomem kobiety często maja problem.
Jeśli podstawowe wyniki wszystkie będą w normie to zanim rzucisz się w wir badań bardziej specjalistycznych (a jest ich cała masa) to warto wysłać najpierw partnera na badanie nasienia.
 
dzisiaj odebralam wyniki z 21 dnia cyklu .prolaktyna (s)430uIU/ml 102-496
progesteron 68,06 nmoI/I faza folikularna0:18-2.84
faza owulacyjna 0.39-38.10
faza lutealna 5.82-75.90
po menopauzie<0.16-0.40
boze o co chodzi ,nic nie kumam ,ta prolaktyna wysoka :(
 
reklama
reklama
To już zależy indywidualnie od organizmu i innych wyników. Musisz skonsultować te wyniki z lekarzem wszystkie razem. Wydaje mi się, że skoro LH było w normie to nawet górna granica prolaktyny to nadal ok. Ja mam prolaktyne w kosmosie, ale ze względu na guz przysadki a nie problemy z tarczycą.
Myślę, że teraz to już tylko ustalenie z lekarzem co sprawdzacie dalej. Ja osobiście radziłabym w pierwszej kolejności mężczyznę.
 

Podobne tematy

Z
Odpowiedzi
28
Wyświetleń
2 tys
Z
Do góry