reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
A może to jest tak, że oni mają obowiązek poinformować pacjentkę o.. innym wyjściu.. Skoro wyskoczył tak z tym od razu.. Ale wszystko można powiedzieć delikatnie.. Chociaż dla mamy jeden czort w jak zgrabne słowa ubierzę się takie coś.
Dalsza diagnostyka na pewno konieczna, amniopunkcja (jak któraś z Was już pisała) może pomóc w wyborze szpitala, opieki, a przede wszystkim wykluczyć wszelkie pomyłki w badaniu. I tego się trzymajmy ;)
Wiem też, że można dostać te badanie na nfz..
Jejku.. Powoli zaczynam przeżywać swoje badania a to dopiero za tydzień.
Spokojnego dnia dziewczyny i powodzenia na wizytach! :)
 
reklama
Ja tez wczoraj mialam wizyte. Lekarz pieknie wymierzyl dzidzie. Termin dalej utrzymany na 10.08. Wstepnie zrobil przeziernosc 1.5mm ale kazal sie zglosic za tydzien jak dziecko podrosnie. Aktualnie ma 5.76. Wstepnie stwierdzil, ze chlopak ale potwierdzi na 100 % przy nast. Qizytach. No i niestety pojawily sie bakterie w moczu i musze brac leki :(( a co do brania no spy to mi lekarz pozwolil 3x1 ale nie wiecej tyle, ze ja po niej mam biegunke i zoladek mnie boli;/
 
Dziewczyny czytam was codziennie i jestem na bieżąco...adeline kochana nie martw się. Lekarze czasem się mylą. Napewno wsxystko będzie E porządku z dzieckiem.

Ja aż się boję tego usg genetycznego..mam 2 luty. Oby dzieciątko było zdrowe
 
Adeline89 tez mi sie wudaje, ze tak duza wade zauwazylby kazdy lekarz.. poprostu trafilas na jakiegos niedouczonego chama i Cie nastraszyl niepotrzebnie.. zrob te dodatkowe badania i bedziesz spokojna. Moja kuzynka nedac w ciazy rez uslyszala, ze urodzi niepelnosprawne dziecko, mozliwe, ze bedzie 'warzywem' a ma 8 letnia mala zdrowa ksiezniczke ;-) a jesli masz mozliwosc to moze zrob te testy NIFTY? Koszt kolo 2500 ale ponoc sa bardzo dokladne.
 
U mnie podobnie. Nie mogę gotować. Chyba ze to coś bezzapachowego. I tak dzisiaj jak nigdy zrobiłam pierogi. A potem nie zjadłam ani jednego. Zazwyczaj jem jabłko z blendera lub starte na tarce. Dwa kiwi. Pomarańcz. Woda. Jakieś warzywa z dipem. Nigdy nie przepadałam za chipsami, parówkami, mięsem w ogóle, śmieciowym żarciem. Teraz jak mąż wróci z jakimś kupnem obiadem mam wrażenie że jak tylko wejdzie do domu to czuje to i nie mogę nawet przy stole wysiedzieć. A jak podgrzeje parówkę czy otworzy paczkę chipsów to odrazu mam odruch wymiotny. Męczące to bo z jedej strony głodna jestem. Do pracy chodzę. Siły brak. Dodatkowo synek i ja mamy anginę. Dwa dni w domu byliśmy. Nawet nie odpoczęłam bo jak dziecko chore to nie dasz rady.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Kobieto ty się zajedziesz, ja rozumiem że mdłości plus alergie plus zdrowy tryb życia itp, ale w ciąży masz większe zapotrzebowanie np na białko którego w twoim jadłospisie nie widzę. Może jakieś warzywa strączkowe?, a kasze bezglutenowe? pieczywo? W dodatku jesteś pracującą mamą plus choroba. to jest już hadrcore:)
U mnie też 2 tydzień szpital, w nocy nie spię jak syn gorączkuje, wstaję do pracy o 5:45. smarkam i kaszlę. Nie masz zawrotów głowy? pamietaj że masz nowe życie w sobie i musisz zadbać o siebie podwójnie. Na pewno w USA masz większy dostęp do zdrowej żywności i zamienników. Powiem ci że w PL, zwłaszcza w małych miejscowościach jest z tym ciężko, raz że mało tej spożywki to jeszcze w cholerę droga :/
Trzymaj się:)
 
@Ag.ta Super, że wizyta udana, i jak szybko płeć wskazał! Musiał wszystko dobrze widzieć hihi :) Ponoć u chłopców szybciej i łatwiej rozpoznać. Nie ma co się dziwić skoro rośnie im "trzecia nożka" :p
 
@Adelide cały czas o Tobie myślę...daj znać jak się czujesz, chociaż podejrzewam że nie ciekawie, i czy zalatwiłaś już jakieś badania.

Ja znowu bezsenna noc od 3 do 6, potem się zerwałam po 7 i mój M przed pracą podwiózł mnie do przychodni bo muszę oddać mocz do badań, po czym okazało się że zapomniałam że badania są tylko we wtorki i czwartki więc jutro pojadę, w piątek mam wizytę u mojej gin i nie będę miała wyników :/ a po południu w piatek wizytę u ortopedy bo coś mi się z ręką stało i nie mogę jej wyprostować bo ból jest nie do zniesienia. A po powrocie rzyganko na lepszy początek dnia...

Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty!! @luska doczekałaś się! ;) teraz my czekamy na wiadomości i nowe zdjecia :)

p19uflw1jarcljhd.png
 
GuaRaNa, matko jedyna, jak to mąż zemdlał przed badaniem?!? :confused: W sensie - z emocji, czy coś jest nie tak? Ja pierniczę, jak by mi mąż zemdlał z emocji to bym normalnie padła ze śmiechu chyba :laugh2:
Oh i niesiesz mi promyk nadziei :rolleyes2: Bo jak masz dzisiaj 12+6 i juz widać, że dziewczynka, to ja na moim usg genetycznym w 13+6 też mam szansę :-p

Ja też bym padła hahahaha, widzę taką scenkę w wyobraźni :D

U mnie też USG wypada za tydzień na 13+6 i nastawiam się że zobaczę co między nóżkami siedzi :) Jak myślę o dziecku to wizualizuje mi się dziewczynka, odczuć żadnych, a tak naprawdę widzę plusy w przypadku oby płci więc w sumie zdrowe mnie intersuje najbardziej :)
 
reklama
Ja mam w tej ciąży wyczulony zapach ale żadne zapachy nie wywołują we mnie odruchu wymiotnego.Tak miałam w pierwszej ciąży.
Magena przeważnie więcej dzieci rodzi się przed czasem niż po czasie a tylko 4% w terminie.
Mahoniowa dzięki.Ale mnie rozłożyła grypa chyba stulecia.Nie pamiętam kiedy taką miałam.Całą noc co 10 minut wstawałam by nos wysmarkać.Nawet nie mam ochoty jechać na te usg.Nie wiem jak tam nawet wytrzymam z tym kichaniem.
Normalnie masakra.
Guarana no właśnie pije ten sok też.Ale czuję się coraz lepiej zamiast coraz lepiej.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry