reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a dentysta

A co w przypadku ciąży nieplanowanej lub po prostu gdy nie zdąży się wyleczyć wszystkich zębów? Czy to jest bardzo niebezpieczne?
 
reklama
Przecież w ciąży jak najbardziej można leczyć zęby. Wystarczy uprzedzić dentyste o ciąży wtedy dobiera odpowiednie środki znieczulajace itp. Ja przez pół ciąży leczylam zęby po upadku na schodach i nie było problemu. A przeszłam dwa kanałowe, zgorzel i ponowne otwieranie zeba i zapalenie dziąseł. Do wszystkiego miałam znieczulenia z tym ze inne niż podaje się na codzień. Jedyne czego odmówili w 2 gabinetach to zdjęcie rtg które wykonalam dopiero po porodzie. I nie slychajcie komwntarzy typu "wytrzymaj i zrob po porodzie" bo problemy z zębami i dziaslami moga miec bardzo negstywny wplyw na ciążę wystarczy poszukac w google żeby o tym wiedzieć...

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Będąc w ciąży w 24 tyg byłam usunąć 8 dostałam znieczulenie i usuneli bez problemu ale u chirurga mimo iż ząb był nA wierzchu . Zwykła dentystka chciała robić kanałowe...
 
Przecież w ciąży jak najbardziej można leczyć zęby. Wystarczy uprzedzić dentyste o ciąży wtedy dobiera odpowiednie środki znieczulajace itp. Ja przez pół ciąży leczylam zęby po upadku na schodach i nie było problemu. A przeszłam dwa kanałowe, zgorzel i ponowne otwieranie zeba i zapalenie dziąseł. Do wszystkiego miałam znieczulenia z tym ze inne niż podaje się na codzień. Jedyne czego odmówili w 2 gabinetach to zdjęcie rtg które wykonalam dopiero po porodzie. I nie slychajcie komwntarzy typu "wytrzymaj i zrob po porodzie" bo problemy z zębami i dziaslami moga miec bardzo negstywny wplyw na ciążę wystarczy poszukac w google żeby o tym wiedzieć...
Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom

Zgadzam się w 100% tez miałam leczone zęby w ciąży bo mino że miałam zdrowe przed to w ciąży mi się popsuły. Leczenie kanałowe jest jak najbardziej możliwe tylko właśnie nie można robić rtg ale jeśli jest problem ze "znalezieniem" kanału to można leczyć pod mikroskopem tylko drogo wychodzi ale da się. A opinia że nie można leczyć zębów to jakiś przestarzały zabobon.
 
Calą ciążę leczę zęby. Z moim słabym uzębieniem nie moglabym pozwolic sobie na 9msc przerwy. Najwazniejsze to zgłosić przed ze jest się w ciąży dobierają odpowiednie specyfiki. Zreszta nawet na dzisiejszej wizycie Pani w klinice powiedziala ze 8 mam do usunięcia i jesli da znac o sobie przez najblizsze 2msc (bo jestem w 29tc) to sie podejmie wyrwania. Cytuję: zalozymy pani 3 fartuchy i cykniemy zdjecie rtg. Nadmieniam ze to prywatna klinika wiec chyba wiedza co mogą.
 
Ostatnia edycja:
Teoretycznie rtg zęba wolno robić jeśli na prawdę jesy taka potrzeba bo dawka promieniowania jest tak słaba że ciąży nie zaszkodzi jeszcze jak brzuszek zakryty fartuchem. Tak mówią ze od 2 trymestru jest bezpiecznie ale wielu dentystów jednak odmawia i mi odmawiali

Napisane na SM-G531F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry