reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale , lekarze, położne w KATOWICACH

Zastanawiam się nad porodem na Raciborskiej. Możecie polecić stamtąd jakiegoś lekarza z doświadczeniem w zagrożonych i powikłanych ciążach, do którego mogłabym chodzić wcześniej prywatnie?
Poza ordynatorem.
 
reklama
@ewciaaal pewnie już nie potrzebujesz tej informacji ale ja mogę z czystym sumieniem polecić tego lekarza naprawdę lekarz z powołania chociaż pierwsze wizyty krępują że wzgledu na jego otwartość
 
Dziewczyny a jak to jest z wyborem szpitala? Bo ja jestem zielona w temacie i dopiero będziemy zaczynać starania. Czy szpital się jakoś wcześniej wybiera? Czy po prostu jadę gdzie chcę gdy się rozpocznie poród?
 
Pytałam położnej i jedzie się gdzie chce. Też jestem zielona w temacie. Postanowiłam znaleźć jakiś blisko domu. Mam dwie opcje szpital u Bonifratrów w Bogucicach albo Szpital w Mysłowickim Centrum Zdrowia. Do szpitala można zadzwonić na oddział położniczy i umówoć się na odwiedzony, aby zobaczyć jak to wygląda.
Ja póki co nie wiem na co zwrócić uwagę, więc pomyślałam, że wybiorę się na wizytę do obu i może wtedy wyrobię sobie jakieś zdanie.
 
Zastanawiam się nad porodem na Raciborskiej. Możecie polecić stamtąd jakiegoś lekarza z doświadczeniem w zagrożonych i powikłanych ciążach, do którego mogłabym chodzić wcześniej prywatnie?
Poza ordynatorem.

Ja chodziłam do dr Nowaka


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zastanawiam się nad porodem na Raciborskiej. Możecie polecić stamtąd jakiegoś lekarza z doświadczeniem w zagrożonych i powikłanych ciążach, do którego mogłabym chodzić wcześniej prywatnie?
Poza ordynatorem.
polecam dr Nowaka i Strozynskiego

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Pytałam położnej i jedzie się gdzie chce. Też jestem zielona w temacie. Postanowiłam znaleźć jakiś blisko domu. Mam dwie opcje szpital u Bonifratrów w Bogucicach albo Szpital w Mysłowickim Centrum Zdrowia. Do szpitala można zadzwonić na oddział położniczy i umówoć się na odwiedzony, aby zobaczyć jak to wygląda.
Ja póki co nie wiem na co zwrócić uwagę, więc pomyślałam, że wybiorę się na wizytę do obu i może wtedy wyrobię sobie jakieś zdanie.
Mysłowic nie polecam, mieszkam obok tego szpitala i pojechałam rodzić na raciborska. Leżałam w nim kiedyś na ginekologii:/

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Wybrałam Bogucice. Szpital po remoncie. Położne dość dobrze zorganizowane, ale średnio miłe. Wiadomo, że nie przychodzą do 0racy zaprzyjaźniać się z pacjentkami, tylko dobrze wykonać swoją robotę bez sentymentów. Jeśli chodzi o fachowość to ok, a miłą atmosferę to lipa. Sale są 2 lub 3 osobowe tzw przedporodowe i poporodowe. W każdej prysznic i toaleta. Ładne, ale brudne. Sprzątaczka była codziennie, ale drzwi kabiny prysznicowej nie tknęła ani razu.
Lekarze są mipsi niż położne i znają się na rzeczy. Jednak trzeba być czujnym np. odnośnie leków. Mnie dali na obniżenie ciśnienia bo podczas porodu miałam 140/100. To jednak chyba normalne przy wysiłku... Natomiast w pierwszej dobie po dali mi tabletkę na obniżenie. Wzięłam bo byłam nieprzytomna po narkozie. Ale przy drugiej już skumałam, że chyba mi to niepotrzebne. Położna zmierzyła i było 110/70. Także... mało nie brakowało do nieprzyjemnych powikłań nadgorliwości lekarzy.
Sala porodowa dobrze wyposażona. Położna pilnowała tętna dziecka i doglądała w sali co jakiś czas. Ale była mało komunikatywna tzn. nie informowała o przebiegu porodu.
Oddział niworodkowy spoko. Można było na noc do 6 rano zostawić dziecko pod opieką i do karmienia przez noc, by móc choć trochę pospać. Po porodzie panie z noworodkowego przychodziły chyba co 3h i sprawdzały co tam u mam i dzieci. Doradzały na temat karmienia.
 
Do góry