reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkie mamy

urs

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Marzec 2018
Postów
689
Dziewczyny,
Zakładam watem cukrowy :)
Przyznaje ze poczatki z ta dieta to dla mnie czarna magia, przyda sie wsparcie i dzielenie sie inspiracjami posilkowymi :)

Dajcie znac jak u Was pierwsze dni z pomiarami i co dobrego gotujecie!
 
reklama
Hej @urs Melduje się :). Też od wczoraj mierze. Po obiedzie ok, ale na kolacje mnie poniosło i zjadłam kebaba (nieodparta zachcianka :p) i miałam po 1h 152 :o.
Podstawowa zasada : im mniej przetworzone tym lepiej. Na obiad zrobiłam chłodnik z botwinki i było ok mimo ze śmietany i jogurtu greckiego sporo.
Byłaś już w poradni diabetologicznej?
 
Ostatnia edycja:
Cześć Slodziutkie;) ja mierze od ponad tygodnia.i o dziwo udaje mi się utrzymać cukiwr w normach co już zaczynało być powodem do niepokoju... Ale od wczoraj mam cukiwr na czczo za wysoki i może głupio to zabrzmi ale trochę mnie to uspokoiło. Fakt wczoraj na wieczór podjadlam zwykły makaron więc pewnie to jest przyczyną.
Ja nie jem białego pieczywa, tylko żytni chlebek bez drożdży albo chlebek IG :) nie używam mąki pszennej ani cukru, unikam słodyczy albo kupuje takie na stevi i jem co 2 godziny oraz bezpośrednio przed pójściem spać.
A Wy co wprowadzilyscie do diety? :)

Trzymam za nas kciuki:)
 
Ja mierze dopiero od wczoraj, wiec jeszcze do konca nie wiem jak to bedzie z moimi wynikami. Poki co najgorzej jest niestety na czczo - raz 98, raz 101. Po posilkach rekordem bylo 116 (smazony kotlet), wiec mysle ze jest super. Ja zaczelam od odstawienia ziemniakow, ktore kocham, teraz tylko kasze i razowy makaron. Chlebek kupilam wczoraj IG i jestem pod wrazeniem - mega mi smakuje, wczesniej jadlam tylko chleb poligonowy, wiec nie jest to jakies wielkie wyrzeczenie. Wyzwaniem jest natomiast dla mnie wprowadzenie miesa - ja od dluzszego czasu go nie ruszalam, ale odkad jestem w ciazy mam na nie caly czas ochote i sie juz niestety poddalam.

Wizyta w poradni jutro - jesli beda mieli otwarte w dlugi weekend, jade do szpitala akademickiego, bo mial dobre opinie, ale nie wiem ile tam sie czeka na samo spotkanie z diabetologiem.

Dla mnie najgorsze w tym wszystkim jest to ze ostatnio bylam na diecie od dietetyczki i teraz sie mecze - dla mnie gotowanie, samodzielne liczenie kalorii etc. to czarna magia. U nas w domu to maz wiecej czasu spedza przy garach [emoji6]

PS. @EklerkaDaria - za mna tez chodzi kebab, a ze przechodze obok trzech idac z psem do parku to moze byc ciezko sie oprzec [emoji23]
 
Ostatnia edycja:
@urs ja jem ziemniaki. Co prawda tylko łyżkę do obiadu ale jem i cukier ok :)
Moim głównym problemem też jest cukier na czczo, ale od kiedy jem kromkę chleba albo pije szklankę mleka bezpośrednio przed pójściem spać to cukier rano mam max 90 :) tak poleciła mi Pani Diabetolog.

No a trzeba liczyć kalorie itd? :szok:
Mi Pani Doktor nic takiego nie mówiła :no:
 
Witam się na słodko, ziemniaki można jeść jeśli po ugotowaniu i ostudzeniu włoży się do lodówki (wówczas tracą wysoki Ig). Ponowne podgrzanie nie zwiększa już indeksu :)

@Alexa1905 w tej diecie nie zwracasz uwagi ma kalorie a na indeks glikemiczny- musi być niski.
 
reklama
Witam się na słodko, ziemniaki można jeść jeśli po ugotowaniu i ostudzeniu włoży się do lodówki (wówczas tracą wysoki Ig). Ponowne podgrzanie nie zwiększa już indeksu :)

@Alexa1905 w tej diecie nie zwracasz uwagi ma kalorie a na indeks glikemiczny- musi być niski.

Tak właśnie myślałam i tak robie :)
 
Do góry