reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2018

A u mnie dziś pieczone polędwiczki z indyka, ryż i buraczki zasmazane. Jutro makaron z piersią z kurczaka szpinakiem i suszonymi pomidorami :) Adell1994 a wyszła Ci botwinka? Ja jak ugotowalam to psy nie chciały jeść. Nie mam ręki do zup. Ale mąż już mnie prosi o rosół.

GoJ, ja też płynę, 5 minut po prysznicu nie czuć że się mylam.

Nie wiem co na opuchlizne bo nie mam :) odpukać. Ale wielu pomaga moczenie w zimnej wodzie, ewentualnie nogi do góry.

Stresuje się jutrzejszą "wizyta". Pewnie na usg nie ma co liczyć, nie? Ciekawi mnie trochę ten standard na wsi :) oby te ktg zrobili, bo nie będę jeździć na samo ktg po 80 km.. No chyba że będzie trzeba :) jakbym wiedziała że tylko np zważy mnie i zbada ciśnienie to bym się nie golila jeszcze dziś. Ale chyba trzeba w razie Wu :p
Zaraz na wsi. Ja stolica a 3 usg i się goń... ;)

Boże że Wam się chce w kuchni w upały stać... ja kocham gotować ale teraz kuchnia to mój wróg
 
reklama
A nie pisałam Wam.

NIE BĘDZIE PRZYCZEPY huk bierzemy namiot. Dmuchany fotel. Leżak. Dwa materace do spania i jak Bóg da jakoś w poczwarny sposób ogarnę ten camping. Choć na samą myśl ja i mój brzuch w namiocie jest mi wesolutko...
 
A co do wózków mnie się podobają bebetto i adamex. Są bardzo podobne wizualnie ale my zdecydowaliśmy się na adamexa bo dla mnie był po prostu lżejszy, taki bardziej pod rękę :) a jak się bedzie sprawował to się okaże, bo u nas pierwsze dzieciątko
:)
O matko jaki adamex lżejszy od bebetto? :O
 
Ja nigdy w życiu nie byłam w szpitalu, ani na nic takiego nie chorowałam. Dopiero jak się zaczęły starania o dziecko to pojechaliśmy do kliniki. I dlatego obawiam się tego co tu u nas na Nfz może mnie spotkać.. Ale wytrzymam oby tylko ktoś ko zrobił i zinterpretowal te ktg :) to nie będziesz już miała usg? To co w takim razie jest na wizycie? Mam nadzieję że mi nikt paluchow nie będzie wsadzal bo będę kopać...

Ja uwielbiam gotować ale muszę byc sama w kuchni. To mnie odpręża. Lubię eksperymentować i cieszę się jak potem mojemu mężowi coś smakuje :) w weekendy robiłam na sali weselnej to zanim byl czas obsługi to w dzień szykowalysmy przystawki. Nic mnie tak nie odprężalo po całym tygodniu pracy w banku jak robienie tych tortilli, sałatek itd :)
No mogę mieć jedno jeszcze ale wątpię bo mówił że jak na tym wszystko ok to ostatnie. A na wizycie. Skierowanie na badania krew mocz. Samolot. Tętno i od 36tc KTG
 
Ja nigdy w życiu nie byłam w szpitalu, ani na nic takiego nie chorowałam. Dopiero jak się zaczęły starania o dziecko to pojechaliśmy do kliniki. I dlatego obawiam się tego co tu u nas na Nfz może mnie spotkać.. Ale wytrzymam oby tylko ktoś ko zrobił i zinterpretowal te ktg :) to nie będziesz już miała usg? To co w takim razie jest na wizycie? Mam nadzieję że mi nikt paluchow nie będzie wsadzal bo będę kopać...

Ja uwielbiam gotować ale muszę byc sama w kuchni. To mnie odpręża. Lubię eksperymentować i cieszę się jak potem mojemu mężowi coś smakuje :) w weekendy robiłam na sali weselnej to zanim byl czas obsługi to w dzień szykowalysmy przystawki. Nic mnie tak nie odprężalo po całym tygodniu pracy w banku jak robienie tych tortilli, sałatek itd :)
Mnie też relaksuje gotowanie i kopanie w ziemi... koleżanka kiedyś zasugerowała żeby zostać grabarzem... o i catering i grzebanie zalicze:-D
 
To może się chociaż dowiem co z moją szyjką. Ktg raz na tydzień?
8 lat temu na NFZ od 36 miałam raz na tydzień teraz chyba są w przychodni przewidziane dwa w 36 i 38 a potem trzeba się na IP bujać. Szyjkę mi sprawdza od 28tc bodaj ale tylko paluchem. Ostatnio paluch i wziernik bo skarżyłam się na skurcze.
 
Ja mam jutro spontaniczna wizytę, bo GBS chce pobrać.
Jestem wykończona, a nie robię dzisiaj cały dzień nic. Co za dzień :/
 
reklama
Trochę za ciepło i za duszno żeby się gimnastykowac z jakąś większą robotą.

Kurde bo ja czytam że przy cukrzycy to już powinno się mieć ktg raz na tydzień a 35/36 tydzien to dwa razy w tygodniu i tak do końca. A mi nikt nic nie mówi o tym. Niby te usg szczegółowe... Ale ja wolę i to i to. Obsram się zanim urodze. Zanim dojadę kiedyś na porodowke to będę tak wyczyszczona że lewatywy nawet nikt nie zaproponuje :)
Nie mam cukrzycy to nie wiem. Mówię tylko o rozpisce badań które na NFZ są wykonywane w "zdrowej" ciąży.
 
Do góry