reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
A czy jest tu jakaś dziewczyna, która robi tylko to USG prenatalne bez żadnych innych testów? Bo ja się zastanawiam nad tą opcją, wiem,ze to tylko 75% ale lekarka nic nie mówiła o pozostałych testach tylko żeby się umówić na prenatalne, nie wiem....
A zapytam Was jeszcze... skoro wg USG wychodzi mi 9t6d a wg terminu okresu 10t5d to którym ja mam się posługiwać? Tak dla siebie czy dla bliskich,bo sama nie wiem :)
Tym z usg. Na tym etapie jest bardziej prawdopodobny.
 
reklama
Kochane...
miałyście kiedyś "zimno" w nosie?
To chyba "zimno", choć pewności nie mam.
Czy u kogoś z Was ta przypadłość wystąpiła poraz pierwszy w ciaży?
Co na to lekarz?
Obudziłam się, a tu jakby "zimno" w dole nosa :(
Cześć. Ja mam już 3ci raz w ciąży. Ale to nie jest moje pierwsze zachorowanie Dostałam teraz od gina Heviran żebym się przeleczyla. Jeśli pierwszy raz masz zimno to zgłoś się do lekarza bo takie zachorowanie jest niebezpieczne dla maleństwa. Pozdrawiam
 
@karolina921 ale cudownie!!! Synek w babińcu :D mąż pewnie przeszczęśliwy, a Ty będziesz musiała się nauczyć obsługiwać chłopczyka :D cudnie [emoji173]gratulacje, kamień z serca.

@Fanka Kadry ja się nad tą opcją zastanawiam. 13.08. Mam prenatalne i póki co obstaje przy tym,że jeśli coś pójdzie nie tak na USG, albo będzie chociaż wątpliwe, to wtedy zrobię pappa. Zgadzam się całkowicie z tym co @Megi86 pisała, ale nie wiem czy ja chcę wiedzieć, po prostu. Mam jeszcze dwa tygodnie,może mi się odmienić,ale póki co myślę właśnie tak jak powyżej napisałam.
Ja na obecną chwilę mam takie samo zdanie. A powiedz mi który tydzień jest u Ciebie teraz? :)
 
Chyba nie... moja ginekolog mi nic o tym nie wspominała tylko o USG ale nie wiem,może ten lekarz co robi to USG prenatalne mi zaproponuje? Nie wiem jak to wyglada
Robisz po prostu badanie z krwi na wolna jednostkę bHCG i białko PAPPA i te wyniki zestawia się z danymi z USG, wywiadem środowiskowym i danymi przyszłej mamy. Mama ginekolog bardzo fajnie to opisała w tym linku i warto obejrzeć zamieszczony przez nią film. Pokazuje na nim na jakiej zasadzie to liczą...a i ważne aby lekarz miał certyfikat FMF
Link do: Badania prenatalne w I trymestrze (USG, test papp-a, NIPT) - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet
 
@Fanka Kadry obecnie 10t3d a w dniu prenatalnych będzie 12t5d :) lekarz mi mówił,że są trzy typy ludzi, tacy którzy na pewno chcą robić pappa, tacy, którzy na pewno nie chcą i właśnie tacy,którzy decydują się jak coś pójdzie nie tak na USG, albo będzie wątpliwe. Ale podkreślił,że on z żoną w żadnej ciąży nie robili, chociaż ma certyfikat fmf i chociaż co innego na szkoleniach mu przekazywali, taka podjęli decyzję :) (dzieci mają zdrowe) Rozmawiałam z moim M, wychodzimy z założenia,że co ma być to będzie, my będziemy razem i dziecko wychowamy, więc jakoś narazie nie spieszy mi się do pappa.
 
Dziewczyny powiedzcie mi taką rzecz. Na USG prenatalnym już tak dokładnie widać co będzie czy to poprostu strzał lekarza?
Mam je 10.08 i właśnie tak patrzę na wasze posty to już któraś z kolei wie co będzie miała.
 
reklama
Hej kto miał z was ostatnia @ 5.05 I na kiedy ma termin?
Kardosia smutne wieści trzymaj się i staraj się nie poddawać dużo siły dla waszej rodzinki...
 
Do góry