reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

lutowe mamy 2019

na kiedy termin??


  • Wszystkich głosujących
    101
@Emilia S Spokojnego i milego powrotu do domku :) :*

Dziewczyny mam pytanie , dzwoniłam, żeby umówić się na badanie prenatalne. I lekarka pytała, czy ma być badanie podwójne, tzn. z raportem czy bez, z tego co zrozumiałam. Natomiast moja ginekolog jest niestety na urlopie i nie mam jak się z nią skontaktować, bo nie miałam od niej na ten temat żadnej informacji. Doradźcie proszę co robić ?

Tak jak pisze @ForgetMeeNot chodzilo o test podwojny, czyli pappa + bhcg, a jesli dodac do tego USG genetyczne (NT) to bedzie to test zintegrowany :) A jesli chodzi o raport z badan to ten jest zawsze. Moze pytala o FMF? Bo jest jeszcze PTG. Wybierz FMF :)

@Fanka Kadry i @Juti777 Gratuluje dobrych wiadomosci :) Suuuper! :D

@sumergosum Heh nie zajmuje sie statysyka medyczna ;) Ale na logike to oczywistym jest, ze wiecej porodow jest bez komplikacji niz z ;) Swiadczy chociazby o tym smiertelnosc noworodkow, ktora jest niska. Aby to zbadac nalezaloby najpierw okreslic co rozumie sie przez okreslenie 'komplikacje' i dopiero na tej podstawie wyszczegolnic przyczyny :) Jeszcze inna sprawa kogo te komplikacje mialyby dotyczyc: matki czy dziecka? Sadze ze sa prowadzone takie badania, ale bardziej metoda reprezentacyjna dla poszczegolnych jednostek badawczych lub prac naukowych :)

U nas pogoda cudowna :) Wieje wiatr, jest sloneczko, ale stoimy w polcieniu. Niedawno Maz rozpalal grilla - zjedlismy obiadek, byl tez grillowany camembert.. no ale wiadomo :p A wieczorem zrobimy ognisko :) Teraz zabieram sie za krzyzoweczke. Jest przesympatycznie! Pozdrowionka :)
20180809_175008.jpg
 

Załączniki

  • 20180809_175008.jpg
    20180809_175008.jpg
    931,5 KB · Wyświetleń: 424
Ostatnia edycja:
reklama
Zapewne tak, ale czy wasz ginekolog doradzał wam zrobienie testu pappa i bHCG? Bo moja ginekolog powiedziała tylko żebym zrobila usg genetyczne. I stad moje watpliwosci :/

Sama musisz pomyslec czego chcesz a nie Twoj ginekolog ;) Pamietaj, ze lekarz nie jest wyrocznia, nie jest Toba i tym bardziej w ciazy :) Skoro jest mozliwosc zrobienia badan i jestes na nie chetna to zrob :)
 
Sama musisz pomyslec czego chcesz a nie Twoj ginekolog ;) Pamietaj, ze lekarz nie jest wyrocznia, nie jest Toba i tym bardziej w ciazy :) Skoro jest mozliwosc zrobienia badan i jestes na nie chetna to zrob :)

Nie planowałam robić testu pappa, ale niestety gubię się w samej terminologii. Dlatego, kiedy przy rejestracji zapytano mnie, czy to ma byc test podwójny czy nie, sama nie wiedziałam. I w zależności od tego czy test ma być z raportem, czy nie to jest kilkadziesiąt zł różnicy. I szczerze mówiąc jestem już zdezorientowana.
 
U nas pogoda cudowna :) Wieje wiatr, jest sloneczko, ale stoimy w polcieniu. Niedawno Maz rozpalal grilla - zjedlismy obiadek, byl tez grillowany camembert.. no ale wiadomo [emoji14] A wieczorem zrobimy ognisko :) Teraz zabieram sie za krzyzoweczke. Jest przesympatycznie! Pozdrowionka :) Zobacz załącznik 886503

Widoki piękne :D
Camemberta z grilla możesz jeść. Dzisiaj sprawdzałam informacje dotyczące bakterii listerii i one gina w 60 stopniach także po obróbce termicznej sery plesniowe można jeść. Ja się zastanawiałam nad smażonym oscypkiem :D
 
Nie planowałam robić testu pappa, ale niestety gubię się w samej terminologii. Dlatego, kiedy przy rejestracji zapytano mnie, czy to ma byc test podwójny czy nie, sama nie wiedziałam. I w zależności od tego czy test ma być z raportem, czy nie to jest kilkadziesiąt zł różnicy. I szczerze mówiąc jestem już zdezorientowana.
Hmm wiesz co, sadze ze musisz zadzwonic tam jeszcze raz. Jesli nie chcesz Pappa (w tym bhcg - czyli testu podwojego) to zrob tylko USG GENETYCZNE DLA PIERWSZEGO TRYMESTRU.
Lekarz bedzie badal przeziernosc karkowa (NT), obecnosc kosci nosowej (NB), przeplywy na zastawce trojdzielnej, CRL (dlugosc), FHR (bicie serca), czy sa: raczki, nozki, zoladek, pecherz etc.

I w zwiazku z tym moze tylko na tej podstawie + wywiad z Toba (wiek, cukrzyca, toczen itd.) bedzie tworzyl ocene ryzyka dla trzech trisomii (zespol Downa, Patau i Edwardsa) - stad ten raport. Tak czy inaczej bedzie to nadal 75% jesli chodzi o ocene ryzyka.
Z testem podwojnym to juz 95% - zatem warto jeszcze sie zastanowic :) Nie stresuj sie :) Nie kazdy musi znac sie na terminologii medycznej, a obowiazkiem pielegniarki jest udzielanie odp. na Twoje watpliwosci i pytania :)

Sama nie wiem czy warto robic ten raport, bo np ZD bedzie juz widoczne przy badaniu kosci nosowej czy NT. Moze jeszcze zadzwon i zapytaj sie co dokladnie zawiera raport. Kto pyta nie bladzi :)
 
@Megi86 weź, Ty znowu z tymi pięknymi zdjęciami, spiekam się z zazdrości [emoji7]
My jutro ruszamy do znajomych nad morze, mają domek rekreacyjny, będzie grill i planszowki :) a i ta koleżanka pochwaliła się też,że są w ciąży, termin na marzec, więc obie będziemy przy piwku 0 % :)
 
@Megi86 weź, Ty znowu z tymi pięknymi zdjęciami, spiekam się z zazdrości [emoji7]
My jutro ruszamy do znajomych nad morze, mają domek rekreacyjny, będzie grill i planszowki :) a i ta koleżanka pochwaliła się też,że są w ciąży, termin na marzec, więc obie będziemy przy piwku 0 % :)
Ok @raz_dwa_trzy na Twoja prosbe bedzie to ostatnie zdjecie z lodki heheh ;) No to tez macie fajnie ;) Ja sie wybiore nad morze z Rodzicami we wrzesniu - gdy bedzie juz mniej ludzi :-) A w co tam gracie? ;P Bo ja z planszowek to jedynie chinczyk :p ale za to namietnie kosci i scrabble :)
Dziekuje za info @Justyna_maj2017 :) Wiem ze listeria ginie w tej temp. ale wolalam juz z tym serem z grilla nie ryzykowac :p Swoja droga ponoc wszystkie sery Turek - camembert - sa z mleka pasteryzowanego :) Ps. Maz ostatnio kupil 'oscypki' z mleka past. i powiem, ze nawet smaczne :)
 
Witajcie :) Dziś u nas 39 stopni, a ja musiałam iść pozałatwiać spraw na mieście. Myślałam, że nie dojdę do domu.

.

I ja tak miałam z tym uczuciem, że chciałam aby mi go znów włożono do brzucha :) Co do pierwszego przebierania, to mialam to szczęście, że przyszła położna i się zapytała czy kiedykolwiek przebierałam dziecko, powiedziałam, że nie, to zaczęła mi go przebierać i akurat miał pierwszą kupkę, smółkę, więc wiedziałam już potem co robić. Nigdy mnie nie naciągało na wymioty przy przebieraniu.


Bardzo mnie denerwowały pierwsze wizyty gości, gdzie niewyspana, zmęczona, niewykąpana musiałam ich ciągle wpuszczać do Mikołaja i jeszcze słuchać milion różnych rad. Nie zapomnę nigdy kłótni mojej ciotki i bratowej o karmienie piersią. Nie szło mi i nie wyszło przez brak wsparcia mamy.
 
reklama
Milusia piękny poród z fajerwerkami hehe takie coś się zapamiętuje[emoji16]

Ja też tak miewam z tymi uplawami, rzadsze i więcej ale nie ma żadnych dziwnych zapachów ani barwy innej.

Co do pierwszego przebierania to ja też robiłam pod nadzorem bo akurat położna przyszła i pytała czy przebieralam już itp i jak powiedziałam że nie to stała i patrzyla, heh też miałam wrażenie że ręce to mi latają że stresu [emoji28]

U nas też dziś gorąco w dalszym ciągu, wczoraj padało... 5minut... Po następnych 5 nie było śladu po deszczu bo chodniki już wyschly[emoji28]
 
Do góry