reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witaminy przed zajściem w ciąże

Ja brałam kwas foliowy ale nie udawało się nam przez 7 miesięcy i zaczęłam brać olej z wiesiołka i w następnym miesiącu okazało się że jestem w ciąży więc myślę że pomaga :)
Ooo, ale też słyszałam o tym oleju i nie wiedziałam czy pomaga czy nie, wszystkiego trzeba spróbować! :) Ale z granicami rozsądku ;*
 
reklama
Po pierwsze kwas foliowy jest najważniejszy . 3 miesiace przed zajsciem trzeba zaczac brac każdy ginekolog ci to powie. Zdrowe odżywianie nie ma z tym nic wspolnego oczywiscie tez jest wazne ale kwas i tak trzeba brac bez wzgledu czy bierzesz jakies wspomagacze.
 
Chciałam jeszcze zapytać, wiem, że pytanie dość intymne, alw co ile dni najlepiej się starać? Jak na razie to staramy się co 2-3 dni. Myślałam też nad testem owulacyjnym. Żeby wykonać. Byłam u ginekologa w zeszłym miesiącu i nie ma przeciwwskazań do starania :) Tsh wynosik ok 2. Wiem, że najlepiej jakby było poniżej 2 ale nie jest krytycznie.
Moim zdaniem tak często jak masz ochotę :) u nas też to było średnio co 2,3 dni ale jeśli masz ochotę częściej lub rzadziej to uważam że nie można się zmuszać ;)
 
To wiem kochana, że kwas foliowy :* Jutro zaopatrze się w witaminki. Ogólnie to od jakiegoś czasu przyjmuje witamine D, magnez. Czytałam, że też można właśnie
odpowiedni kwas foliowy, jod, cynk, wit B6... sporo tego, a jeszcze trzeba mieć energię na rzeczową pracę nad ciążą ;)

najlepiej brać od razu kompleks, bo nie tylko kwas foliowy się przydaje, ale też dha, witamina d3, której dużo osob ma niedobory a jest bardzo wazna dla rozwoju kościu dziecka, dobrze sobie te wszystkie braki uzupełnić, mama dha premium, ma bardzo dobry skład i też w porcjach takich które są zalecane przez polskie towarzytwo ginekologiczne
a ile % dziennej dawki wit. d3 powinien zawierać dobry suplement?
 
Kwas foliowy jest trudno dostarczyć w odpowiedniej ilości z samej diety, dlatego ważna jest suplementacja. ja mam problem z tym zeby zjadac tyle pozywienia, żeby dostarczyć mi tej dziennej wymaganej dawki. W mama dha premiun sa wszystkie najważniejsze składniki. Ja brałam tylko te witaminki i przed ciażą i w ciąży i nawet jak karmiłam synka piersią :)
 
reklama
To jest przecież aż 1000% tego co potrzeba ! Na pewno tyle?!
myślisz, że coś pokręciłam? Emmm nie wiem szczerze mówiąc, będę musiała zapytać jeszcze raz przy najbliższej wizycie - na szczęście idę pod koniec tygodnia to dam znać :p
Kwas foliowy jest trudno dostarczyć w odpowiedniej ilości z samej diety, dlatego ważna jest suplementacja. ja mam problem z tym zeby zjadac tyle pozywienia, żeby dostarczyć mi tej dziennej wymaganej dawki. W mama dha premiun sa wszystkie najważniejsze składniki. Ja brałam tylko te witaminki i przed ciażą i w ciąży i nawet jak karmiłam synka piersią :)
bez odpowiednich suplementów z tego co zdążyłam się dowiedzieć to nie jesteś w stanie dostarczyć ich odpowiedniej ilości w ciąży. No chyba, że jesz kilogram liści szpinaku dziennie :p Tylko uwaga bo to szczawian a one nie są tak zdrowe ;)
 
Do góry