reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2019

Imion dla dziewczynek jest masa. Tych pięknych. Mogłabym mieć i 10 dziewczynek i każda miałaby piekne imię. Gorzej z tymi dla chłopca. Jedynie Michał do nas przemawia, ale tez d... nie urywa. Natan i Nataniel sa tez dość ładne, ale one wszystkie - męskie - sa jedynie ładne, żadne nie jest piękne jak te dziewczęce :D
 
reklama
Mamawrzesniowa, tez myśleliśmy o Aleksandrze, ale wtedy wiadomo, ze tylko ba papierze będzie Aleksandrem, wszyscy będą mówić do niego Olek.
 
Moje ulubione imiona to:
Chłopak: Julian i Filip
Dziewczyna: Konstancja, Zoja i Felicja.
Oczywiście tatusiowi tylko Filip się podoba [emoji23]
@AnneR ja mam 29lat i robię prenatalne.. To moja 3 ciąża, w 2 poprzednich nie robilam.
 
A jakie są normy tego nt? Ja jak byłam w środę to wiem, że jeden wynik miał 1.8 [emoji848] Ale wystarczyło mi jak lekarz powiedział, że wszystko ok... No I z wizyty nic nie dostałam bo wszystko schował [emoji849] choć też nie miał super dobrego sprzętu bo to na nfz. Dziś idę do mojej prywatnej ginekolog to ciekawe co ona tam pomierzy
Niby lekarz powiedział że do 3 i wynik jest w normie, ale na internetu h wyczytałam że do 2,5 wiec mój wynik w górnej granicy wtedy jest. Jeszcze do tego noska nawet nie poszukał więc też się denerwuje czy tu jest dobrze [emoji20]
 
AnneR witaj!:)
uważam że prenatalne to obowiązek. Wszystkie, bo każdy trymestr ma swoje patologie. Trzeba sprawdzić przepływy, już pomijając na pierwszym te ryzyko wad, to sprawdza się czy są wszystkie narządy. Na drugim lekarz sprawdza m.in.czy serce ma 2 komory i 2 przedsionki i jakie są przeplywy. Osoby wykonujące badania prenatalne mają inna wiedzę niż zwykły ginekolog dlatego moim zdaniem trzeba je robić. Możesz się dowiedzieć że dziecko w 30 tc ma jakąś wadę która należy leczyć po urodzeniu, i wtedy nie zmarnujesz żadnego dnia po porodzie. Ale to oczywiście moje zdanie.

Lovi będziemy się zastanawiać razem [emoji16] myślę że tapczanik jest lepszym rozwiązaniem(czy tam domek) bo i tak to trzeba kupić i tak. Z drugiej strony w łóżku się nie zmieścimy we 4 więc przydalaby się dostawka, bo córka śpi z nami połowę nocy. I balabym się że zgniecie bąbla bo rzuca się jak ryba po łóżku.

Ann89 nie ma co się martwić na zapas :*
 
Niby lekarz powiedział że do 3 i wynik jest w normie, ale na internetu h wyczytałam że do 2,5 wiec mój wynik w górnej granicy wtedy jest. Jeszcze do tego noska nawet nie poszukał więc też się denerwuje czy tu jest dobrze [emoji20]
to jak norma nawet do 2,5 to jest ok
nie zamartwiaj się na zaś

Powodzenia na dzisiejszych wizytach - ja dopiero za dwa tyg w dzień Kobiet , wstępnie byłam umówiona na 14:00, ale jak tylko na aplikacji znany lekarz pojawił się wczesniejszy termin tego dni to od razu kliknęłam na 10:00 :) będę pierwszą pacjentką tego dnia :)
 
@pumelova podobno dostawka to świetna sprawa.
Co do prenatalnych to własnie mój lekarz jest jednym z 3 w mieście, którzy mają te uprawnienia, ale wszyscy przyjmują w jednej przychodni i tak. No i zalecił mi, żeby zrobić (ale nie powiedział, że sam robi) właśnie i krew i usg.

@Agnieszka kw to super dzięki za opinie, mieszkam na wsi, a w mieście też raczej wertepy więc faktycznie te amortyzatory będą idealne :) No, ale jeszcze mężu musi mieć jakieś zdanie pewnie w temacie wózka :/ ;p
 
AnneR witaj!:)
uważam że prenatalne to obowiązek. Wszystkie, bo każdy trymestr ma swoje patologie. Trzeba sprawdzić przepływy, już pomijając na pierwszym te ryzyko wad, to sprawdza się czy są wszystkie narządy. Na drugim lekarz sprawdza m.in.czy serce ma 2 komory i 2 przedsionki i jakie są przeplywy. Osoby wykonujące badania prenatalne mają inna wiedzę niż zwykły ginekolog dlatego moim zdaniem trzeba je robić. Możesz się dowiedzieć że dziecko w 30 tc ma jakąś wadę która należy leczyć po urodzeniu, i wtedy nie zmarnujesz żadnego dnia po porodzie. Ale to oczywiście moje zdanie.

Lovi będziemy się zastanawiać razem [emoji16] myślę że tapczanik jest lepszym rozwiązaniem(czy tam domek) bo i tak to trzeba kupić i tak. Z drugiej strony w łóżku się nie zmieścimy we 4 więc przydalaby się dostawka, bo córka śpi z nami połowę nocy. I balabym się że zgniecie bąbla bo rzuca się jak ryba po łóżku.

Ann89 nie ma co się martwić na zapas :*
Moja młoda na szczęście przesypia całą noc w swoim łóżeczku... od kiedy skończyła 3 miesiące :) Ale też zaczęłam się zastanawiać czy nie będą budzić siebie nawzajem ? [emoji849] będzie się działo [emoji23]
 
AnneR witaj!:)
uważam że prenatalne to obowiązek. Wszystkie, bo każdy trymestr ma swoje patologie. Trzeba sprawdzić przepływy, już pomijając na pierwszym te ryzyko wad, to sprawdza się czy są wszystkie narządy. Na drugim lekarz sprawdza m.in.czy serce ma 2 komory i 2 przedsionki i jakie są przeplywy. Osoby wykonujące badania prenatalne mają inna wiedzę niż zwykły ginekolog dlatego moim zdaniem trzeba je robić. Możesz się dowiedzieć że dziecko w 30 tc ma jakąś wadę która należy leczyć po urodzeniu, i wtedy nie zmarnujesz żadnego dnia po porodzie. Ale to oczywiście moje zdanie.

Lovi będziemy się zastanawiać razem [emoji16] myślę że tapczanik jest lepszym rozwiązaniem(czy tam domek) bo i tak to trzeba kupić i tak. Z drugiej strony w łóżku się nie zmieścimy we 4 więc przydalaby się dostawka, bo córka śpi z nami połowę nocy. I balabym się że zgniecie bąbla bo rzuca się jak ryba po łóżku.

Ann89 nie ma co się martwić na zapas :*
Staram się kochana, bo od myślenia już można szału dostać.

U nas imię dla pierwszego dziecka w sumie ja wybrałam. Dla drugiego-chlopca mieliśmy wybrane już przed ślubem (na naszych pierwszych wakacjach poznaliśmy młode małżeństwo z fantastycznym synkiem- Hubciem. I bardzo nam się spodobało te imię. Potem bylismy na prenatalnym razem i wyszło że będzie chłopiec, akurat to było w imieny Huberta więc przeznaczenie heh.

Teraz się śmiejemy że te dzieciątko będzie spod znaku Panny jak jego oba dziadki heh
 
reklama
Niby lekarz powiedział że do 3 i wynik jest w normie, ale na internetu h wyczytałam że do 2,5 wiec mój wynik w górnej granicy wtedy jest. Jeszcze do tego noska nawet nie poszukał więc też się denerwuje czy tu jest dobrze [emoji20]
Ale nie widział noska? Czy nie patrzył? Może to przez gorszy sprzęt ,nie martw się na zapas, nie ma co sie nakrecac, nt dobre masz. A ile dzidziuś mierzył?
 
Do góry