reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Hej, właśnie wróciłam z amniopunkcji. W trakcie poczułam się jak dziecko, któremu się mówi że " to nie będzie bolało" np u dentysty czy u lekarza xD bolalo i trwało długo (dziecko chciało wykopać igłę). Jednak do przeżycia :) teraz pozostaje mi tylko czekać :)


Spokojnego oczekiwania i dobrego wyniku!
 
reklama
Witam wszystkich

Ja dziś odebrałam Pappę ZD 1:121 jestem załamana . Czy zdecydować sie na amnio?
czy ktoś też miała taki niski wynik?
 
41, usg nie wykazało nic niepokojącego , idę dziś z wynikami z Papy do mojej ginekolog na 20:00 . chyba osiwieję .....a Ty robiłaś Amnio ? ( jestem w 16 tygodniu )
 
Witam wszystkich

Ja dziś odebrałam Pappę ZD 1:121 jestem załamana . Czy zdecydować sie na amnio?
czy ktoś też miała taki niski wynik?


Dużo spokoju życzę bo podejrzewam co przechodzisz. Podejrzewam też, że ryzyko wzrosło w dużej mierze z racji wieku.

U mnie wyszło po USG (NT 2,9 przy CRL 76,4) i wynikach z krwi ryzyko T13 1:263.
Wszystkie pozostałe pomiary, przepływy prawidłowe.
Na amnio się nie zdecydowaliśmy.
17 maja mamy drugie prenatalne - mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.
Mam 30 lat.
 
Witam wszystkich

Ja dziś odebrałam Pappę ZD 1:121 jestem załamana . Czy zdecydować sie na amnio?
czy ktoś też miała taki niski wynik?


ja mam ryzyko ZD 1:31. przy nt 3,5 (crl68mm)i idealnej biochemii. I mam 27 lat. z dodatkowych markerów dziecko ma małożuchwie.
Ja przy idealnym USG nie robiłabym chyba amnio, pewnie zastanawiałabym się nad badaniami nieinwazyjnymi.
 
A jak mi ktoś powie że ciaza to cudny stan i w ogóle to się popukam w czolko...to najbardziej zestresowany czas w moim życiu.miesniak .krwiak i teraz jeszcze ta zła pappa
 
reklama
Cześć. Jestem świeżo po amniopunkcji. ryzyko trisomii 18 1:98 a trisomii 21 1:200.
USG w 12 tc oraz w 18tc nie wzbudziło nawet najmniejszych podejrzeń u lekarza, ale ze względu na bardzo słabą biochemię lekarz zdecydował o amniopunkcji. Zdecydowaliśmy się na badanie, ale najgorsze to czekanie na wynik... i ta niepewność czy maleństwo jest zdrowe.
 
Do góry