reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Puste jajo płodowe ? Jest jeszcze szansa ?

Dołączył(a)
22 Maj 2019
Postów
5
Witam, potrzebuje porady kobiet które przechodziły to samo lub znają się na tym, bo już sama nie wiem co myśleć i jestem w rozsypce. Ostatnią miesiączkę miałam 17 marca. Od początku podejrzewałam że jestem w ciąży jak tylko w następnym miesiącu nie dostałam miesiączki, cykle miałam regularne. Jak najszybciej udałam się do ginekologa 25 kwietnia. Wykonał mi usg (pierwsze załączone zdjęcie) doktor powiedział że jeszcze to nic pewnego, pęcherzyk ma 4mm i za 2 tygodnie mam przyjść i na pewno usłyszymy echo zarodka. W ten sam dzień zrobiłam badania na beta hcg i wyszło 1408 kolejne badanie na hormon wykonałam 7 maja i wyszło 9455. Między czasie miałam typowe objawy ciążowe. 9 maja pojawiłam się ponownie u ginekologa po sprawdzeniu wyników zapewniał mnie że z pewnością zobaczymy coś więcej i usłyszymy echo zarodka, gdy tylko usiadłam na fotel i rozpoczęło się badanie odrazu zauważyłam że jest źle, pęcherzyk urósł bo miał 15 mm ale nadal był pusty (drugie załączone zdjęcie) Lekarz stwierdził że poczekamy bo mu to wygląda na 5 tydzień i na dniach powinno się pojawić i kolejna wizyta znów za 2 tygodnie. Jak to możliwe że 5 tydzień ? Jak wychodziło wtedy 8 tydzień, czy mogła aż tak bardzo przesunąć się owulacja aż o 3 tygodnie ? Teraz przez te ostatnie dni przechodzę trudny okres w życiu bo myślę bardzo dużo i nie wiem na co mam być gotowa bo wizyta już jutro. Czy jest szansa że jutro zobaczę coś więcej niż tylko pęcherzyk ciążowy ?

Bardzo proszę o pomoc/ o podzielenie się jak to było u was, czy może ktoś przechodził coś podobnego.

Życzę miłego dnia​
 

Załączniki

  • CB948B00-AA0C-4AB6-8EE6-E452AB0CF803.jpeg
    CB948B00-AA0C-4AB6-8EE6-E452AB0CF803.jpeg
    930,3 KB · Wyświetleń: 2 383
  • 7BF829DB-293A-440E-98B3-4E13862B2FA1.jpeg
    7BF829DB-293A-440E-98B3-4E13862B2FA1.jpeg
    395,7 KB · Wyświetleń: 2 361
reklama
Rozwiązanie
Wiec zwracam honor. Jednak to powinny byc dwie rozne diagnozy. Ale wiadomo jak to jest... Mi by zrobili lyzeczkowanie w 6 tygodniu, bo stwierdzili puste jajo.. bylam w 8 i bilo serce. Takze lekarz lekarzowi tez nie rowny
Ja ostatnia miesiączka miałam 6 kwietnia. Wczoraj miałam USG w 6t3d i mam pusto jak u Ciebie. U mnie będą zaczęła słabo przyrastach. Pęcherzyk 30 mm. U mnie nie ma już szans. Z tego co widzę masz jeszcze starsza ciaze ode mnie. Nie chce straszyć, bo wiele dziewczyn tutaj opowiadała historię z których wynikało, że nawet w 8tc dopiero coś się pokazało.
Nadzieją zawsze jest. Ale beta musi rosnąć prawidłowo. No i pęcherzyk ciazowy (czarna dziura) też odpowoednich rozmiarów. Nie tak duża jak u mnie.
Trzymam kciuki, chociaż nie jestem dzisiaj dobra poxoeszycielka. ;) mam nadzieję, że w twoim przypadku wszystko się wyjaśni.
 

Załączniki

  • 20190521_125017.jpg
    20190521_125017.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 7 964
Ja ostatnia miesiączka miałam 6 kwietnia. Wczoraj miałam USG w 6t3d i mam pusto jak u Ciebie. U mnie będą zaczęła słabo przyrastach. Pęcherzyk 30 mm. U mnie nie ma już szans. Z tego co widzę masz jeszcze starsza ciaze ode mnie. Nie chce straszyć, bo wiele dziewczyn tutaj opowiadała historię z których wynikało, że nawet w 8tc dopiero coś się pokazało.
Nadzieją zawsze jest. Ale beta musi rosnąć prawidłowo. No i pęcherzyk ciazowy (czarna dziura) też odpowoednich rozmiarów. Nie tak duża jak u mnie.
Trzymam kciuki, chociaż nie jestem dzisiaj dobra poxoeszycielka. ;) mam nadzieję, że w twoim przypadku wszystko się wyjaśni.
Hej, bardzo mi przykro z twojego powodu. Dziękuję za pocieszenie i trzymanie kciuków :) Życzę dużo zdrowia
 
Hej przechodziłam przez to samo ,niestety skończyło się zabiegiem łyżeczkowania , nie jestem lekarzem ale to trochę zbyt duża różnica ,nie chce być złą wróżką :( zobaczysz jutro ,mam nadzieję że u Ciebie będzie inaczej
 
Przeczytaj moj watek puste jajo plodowe. Moja mala ma juz 7 tygodni
Poczekaj az beta zacznie spadac, ja bym wczesniej nie zgadzala sie na zabieg.
 
Moim zdaniem powinnaś się przygotować na najgorsze. Beta rośnie nieprawidłowo. Między jednym a drugim badaniem jest 12 dni różnicy i hormon wzrósł tylko o 8000. Trochę mało niestety.
 
Faktycznie jasani ma racje. Nie zwrocilam uwagi, ze to tyle czasu minelo miedzy badaniami. Mimo to poczekaj jeszcze i zrob dodatkowe badania z usg.
 
DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA ODPOWIEDŹ I NADZIEJE. Niestety lekarz dziś potwierdził pusty pęcherzyk i dostałam skierowanie do szpitala. Teraz trzeba przejść najgorsze, przerażona jestem to co mnie czeka w szpitalu
 
reklama
DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA ODPOWIEDŹ I NADZIEJE. Niestety lekarz dziś potwierdził pusty pęcherzyk i dostałam skierowanie do szpitala. Teraz trzeba przejść najgorsze, przerażona jestem to co mnie czeka w szpitalu
Nie martw się to nic strasznego , jeśli nie krwawisz dostaniesz tabletkę dopochwowo po około 4/5 godz powinnaś zacząć krwawić , a jak nie to pewnie zabieg, gorzej z psychiką , choć ja przeżyłam bardziej 2 utratę niż pusty pęcherzyk
 
reklama
Puste jajo to nie dziecko, mysle ze tak warto to sobie tłumaczyć. Szybkk zajdziesz w ciążę. Oby szybko sie wszystko wyczyscilo. Pozdrawiam i trzymam kciuki
 
Do góry