reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Przed 10 tyg ciazy igg i igm ujemne. Nigdy nie mialam. Ginekolog kazala mi powtorzyc przed 22 tyg i igm wyszla reaktywna. Zrobilam awidnosc wyszla niska. Za 2 tyg mam powtorzyc igg i igm. Planuje isc do zakaznika jeszcze z nowymi wynikami.
Z tego co wiem oni proponują amniopunkcje żeby sprawdzić czy dziecko się zaraziło. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze :) ja robię badania na toxo praktycznie co 1,5 - 2 miesiące bo nie przechodziłam. I za każdym razem się boję :( w przyszłym tyg kolejne badanie. Trzymam kciuki żeby u ciebie było wszystko ok :)
 
reklama
Z tego co wiem oni proponują amniopunkcje żeby sprawdzić czy dziecko się zaraziło. Mam nadzieję że wszystko będzie dobrze :) ja robię badania na toxo praktycznie co 1,5 - 2 miesiące bo nie przechodziłam. I za każdym razem się boję :( w przyszłym tyg kolejne badanie. Trzymam kciuki żeby u ciebie było wszystko ok :)
Nie dziekuje zeby nie zapeszac :-) we wt ide na kolejne badanie
 
Trzymam kciuki, tym bardziej, ze kojarze, ze bedziesz pazdziernikowa mama jak ja. Wiem co czujesz, u mnie niestety wyszlo, ze mam toksoplazmoze, a co za tym idzie tez jest ryzyko urodzenia chorego dziecka. Za 2 tyg bede robic kolejne badanie. Moja Pani ginekolog tez mi zalecila amniopunkcje, ale ja jestem przeciwna. Nie znam nikogo kto ja robil przy toksoplazmozie. Predzej przy innych wykrytych wadach (I czy II trymestr).
Ja robiłam amniopunkcje że względu na toxoplazmoze, głównym argumentem mojego lekarza była zmiana leczenia w wypadku wykrycia toxo w wodach plodowych. Wynik ma samą aktywność choroby dostałam już po 2 dniach od amniopunkcje. Awidnosc wynosiła 0.
 
Ja robiłam amniopunkcje że względu na toxoplazmoze, głównym argumentem mojego lekarza była zmiana leczenia w wypadku wykrycia toxo w wodach plodowych. Wynik ma samą aktywność choroby dostałam już po 2 dniach od amniopunkcje. Awidnosc wynosiła 0.
A placilas czy dostalas skierowanie? Ja kompletnie nie znam sie na tej awidnosci...
 
reklama
Do góry