reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciaza

witam jestem w 5 Tygodniu ciazy liczac od ostatniej miesiączki moja szyjka byla caly czas wysoko I zamknięta czasem zmieniala polozenie ale byla towarda temperatura 37 czasem wiecej dziś moja szybka jest miękka I otwarta I krutka zrobilam test ciążowy ktory pokazal dwie kreski zadnych plamien nie mam nie wiem co się dzieje
 
reklama
Witam jestem tu nowa i szukam kogoś kto by mi mógł powiedzieć bo szczerze jestem w ciężkiej sytuacji pracę zaczęłam 27 marca i w czerwcu okazało się że jestem w ciąży w 6 tyg nie mam przepracowane 3 miesięcy i nic mi się nie liczy ani macierzyński no nic i co w tej sytuacji mam zrobić teraz do końca czerwca jestem na l4 proszę o jakąś odpowiedź
 
Witam jestem tu nowa i szukam kogoś kto by mi mógł powiedzieć bo szczerze jestem w ciężkiej sytuacji pracę zaczęłam 27 marca i w czerwcu okazało się że jestem w ciąży w 6 tyg nie mam przepracowane 3 miesięcy i nic mi się nie liczy ani macierzyński no nic i co w tej sytuacji mam zrobić teraz do końca czerwca jestem na l4 proszę o jakąś odpowiedź
Ale jaką umowę masz w tej pracy? Na czas określony czy nieokreślony? Jak na określony, to na jaki okres? Kiedy się kończy?
 
To w tej sytuacji w czasie ciąży nic ci się nie należy. Umowa nie musi być przedłużona ani nic. Po porodzie przez rok będziesz miała kosiniakowe - 1000 zł miesięcznie.
 
reklama
Ja kiedy byłam na umowie zlecenie pracodawca musiał mi płacić do dnia porodu. Później po jakimś Czasie płaci to ZUS. Nie wiem dokładnie jak to się odbywa ponieważ poronilam.
Przepracowalam tylko 2 miesiące i to jest właśnie kiepsko ale nie dałam rady slablam i pracodawca powiedział mi że no nie będą odpowiadać za mnie jak coś mi się stanie i że mogę wrócić jak tylko dobrze się poczuje ale teraz to nw co mam zrobić bo do jutra mam umowę a teraz ogólnie jestem na l4 do jutra i nie będę miała ubezpieczenia i teraz nw jechać do pracodawcy ale nawet nw co miałabym powiedzieć
 
Do góry