reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1cm szyjka i rozwarcie 1cm 31tc

Marcelkowa33

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Lipiec 2019
Postów
36
Cześć Dziewczyny, obecnie jestem w 31tc +4dni i od dziś przebywam w szpitalu, ponieważ mam skrócona i rozwarta szyjke, podają mi sterydy na płuca dziecka, czy któraś była też w takiej sytuacji, jak myślicie doleze chociaż do 37tc?? Jestem trochę podlamana...
 
reklama
Cześć Dziewczyny, obecnie jestem w 31tc +4dni i od dziś przebywam w szpitalu, ponieważ mam skrócona i rozwarta szyjke, podają mi sterydy na płuca dziecka, czy któraś była też w takiej sytuacji, jak myślicie doleze chociaż do 37tc?? Jestem trochę podlamana...
Hej ja miałam szyjkę 2,3 cm od 17 tyg ,pozniej już nie mierzona,założony pessar,od 26 tydzień szyjka przypuszczała na 1,5 palca ,strach wielki ,lekarz dawał szansę do 34 tyg oby tylko wytrzymać !!!w domu 2,5 latek takze na ciągłe lezenie nie był szans
Urodziłam dzień przed terminem ! Dziękuję Bogu !
Dodam że pierwszy poród miesiąc wcześniej ,z pessarem i nie dało sie zatrzymać
Trzymam kciuki za poród w terminie ,wiem co przeżywasz !!
 
Cześć Dziewczyny, obecnie jestem w 31tc +4dni i od dziś przebywam w szpitalu, ponieważ mam skrócona i rozwarta szyjke, podają mi sterydy na płuca dziecka, czy któraś była też w takiej sytuacji, jak myślicie doleze chociaż do 37tc?? Jestem trochę podlamana...
Hej, ja obecnie jestem w 29 tc (28+1) w zeszłym tygodniu dowiedziałam się że mam rozwarcie 1cm szyjka się trochę skrocila na początku miałam 5cm teraz było 3,8cm więc w sumie jeszcze długa ta szyjka narazie powiedzieli mi, że mam więcej odpoczywać co trudne bo mam dwóch synów 7 i 6 lat... I nie dźwigać za dużo, za tydzień mam wizytę zobaczymy czego się dowiem...
 
Hej ja miałam szyjkę 2,3 cm od 17 tyg ,pozniej już nie mierzona,założony pessar,od 26 tydzień szyjka przypuszczała na 1,5 palca ,strach wielki ,lekarz dawał szansę do 34 tyg oby tylko wytrzymać !!!w domu 2,5 latek takze na ciągłe lezenie nie był szans
Urodziłam dzień przed terminem ! Dziękuję Bogu !
Dodam że pierwszy poród miesiąc wcześniej ,z pessarem i nie dało sie zatrzymać
Trzymam kciuki za poród w terminie ,wiem co przeżywasz !!
Dzieki:) to też moja pierwsza ciąża, a Twój maluch pierwszy był zdrowy gdy urodził się miesiąc przed terminem??
 
Cześć Dziewczyny, obecnie jestem w 31tc +4dni i od dziś przebywam w szpitalu, ponieważ mam skrócona i rozwarta szyjke, podają mi sterydy na płuca dziecka, czy któraś była też w takiej sytuacji, jak myślicie doleze chociaż do 37tc?? Jestem trochę podlamana...
Ja trafiłam do szpitala w 32+1 z rozwarciem na palec i skrócona szyjka z 4cm do 1.7cm. Dostalam sterydy na płuca, luteine, magnez i doraznie nospe. Wyszłam po kilku dniach z zaleceniem ciągłego lezenia i faktycznie praktycznie nie wstaje z łóżka. Obecnie jestem w 35tc+4 a szyjka ma 2.6cm. Leżenie w takim przypadku działa cuda:).
 
Dzieki:) to też moja pierwsza ciąża, a Twój maluch pierwszy był zdrowy gdy urodził się miesiąc przed terminem??
Wszystko na szczęście skończyło się ok!! Był dwa dni w inkubatorze ,sam oddychał ,miałam podane sterydy,ale urodził się z wrodzonym zapaleniem płuc , to też zdążą się doniszonyn noworodkom ,teraz ma 4 lata i jest dużo wyższy od rówieśników a taki był malutki :) za za to córeczka urodziła się dużą a ma ponad rok i drobniutka :)
Będzie dobrze !!
 
Hej, ja obecnie jestem w 29 tc (28+1) w zeszłym tygodniu dowiedziałam się że mam rozwarcie 1cm szyjka się trochę skrocila na początku miałam 5cm teraz było 3,8cm więc w sumie jeszcze długa ta szyjka narazie powiedzieli mi, że mam więcej odpoczywać co trudne bo mam dwóch synów 7 i 6 lat... I nie dźwigać za dużo, za tydzień mam wizytę zobaczymy czego się dowiem...

A zakazal spacerow i wspolzycia? A co jest gorsze krotsza szyjka bez rozwarcia czy taka jak Twoja? Pytam, bo ja jestem laikiem w tych sprawach.
 
Ja trafiłam do szpitala w 32+1 z rozwarciem na palec i skrócona szyjka z 4cm do 1.7cm. Dostalam sterydy na płuca, luteine, magnez i doraznie nospe. Wyszłam po kilku dniach z zaleceniem ciągłego lezenia i faktycznie praktycznie nie wstaje z łóżka. Obecnie jestem w 35tc+4 a szyjka ma 2.6cm. Leżenie w takim przypadku działa cuda:).

I co spacerowalas w tym czasie czy nie? A jak jest ze wspolzyciem?
Pytam, bo w sumie w internecie rozne rzeczy pisza, ze nie mozna. A znam glos ginekologow, ze jednak to nie jest do konca tak, ze mamy lezeć. A co jesli szyjka sie ciut skrocila, a nie ma rozwarcia? Z tym rozwarciem jest duzo niebezpiecznej? Moze glupie pytania sorry, ale ja laik, a dowiedzialam sie, ze moja szyjka lekko sie skorcila i w zaleceniach mam jedynie nie dzwigac. Nic poza tym.
 
I co spacerowalas w tym czasie czy nie? A jak jest ze wspolzyciem?
Pytam, bo w sumie w internecie rozne rzeczy pisza, ze nie mozna. A znam glos ginekologow, ze jednak to nie jest do konca tak, ze mamy lezeć. A co jesli szyjka sie ciut skrocila, a nie ma rozwarcia? Z tym rozwarciem jest duzo niebezpiecznej? Moze glupie pytania sorry, ale ja laik, a dowiedzialam sie, ze moja szyjka lekko sie skorcila i w zaleceniach mam jedynie nie dzwigac. Nic poza tym.
A o ile Ci sie skrocila? Jak dluga jest obecnie? Czy to Twoja pierwsza Ciąża? Mi nie pozwolono do 34tc chodzic, teraz coś tam chodzę ale i tak niewiele. O współżyciu nie ma mowy do 37tc:/.
 
reklama
A o ile Ci sie skrocila? Jak dluga jest obecnie? Czy to Twoja pierwsza Ciąża? Mi nie pozwolono do 34tc chodzic, teraz coś tam chodzę ale i tak niewiele. O współżyciu nie ma mowy do 37tc:/.

Pierwsza ciaza. Moja miala 3,0 cm potem 3.2, 3.4 a ponoc nie moze sie wydluzyc.
Teraz ma 2.7 i co? Niby krotsza, choc dalej ok. Teraz mysle, a moze zle mi mierzyla?
Jutro ide na NFZ, wiec Poprosze o zmierzenie.
Ale moja Pani ginekolog do ktorej chodze prywatnie powiedziala, ze w ciazy sie to zdarza i mam nie dzwigac. Nic nie nakazała ani zakazała. Ja sie skarzylam na lekkie twardnienie brzucha, macicy. To biore luteine 2z1 pod jezyk. Sama z siebie kupilam sobie maglek i biore 2x1. Jak widac z tymi lekarza to roznie bywa.
 
Do góry