reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Zdj z przed tygodnia na Wakacjach. Obecnie 20+ 2tc

Ja biorę z magnezu aspargin 3x dziennie plus żelazo tardyferol 2x dziennie i witaminy dopelhertz premium mama dha.


To moja druga ciąża. Pierwszy poród był całkiem spoko. Skurcze miałam brzusznej i na początku porodu tak jak by się zbliżał @ no i z czasem coraz silniejsze.
received_483254652230761.jpeg




@Buba88 tak miał w poprzedniej ciąży ale gin kazał ki brać magnez chyba z 3 razy dziennie i pomogło.


U mnie mała daje czasmi czadu z kopniakami np teraz [emoji23][emoji23][emoji23]
 
reklama
no i wylondowalam w szpitalu na kilka dni :/ miałam taki zjazd że szok
najpierw lekko brzuch mnie bolał potem siadłam niedobrze mi, ciemno przed oczami szumy w uszach że nic w koło nie słyszałam, cała mokra w momencie i o :/ pierwszy raz, ogolni ciąże bezobiawowo przechodzę czasami mi trochę duszno tylko kiedyś też tak miałam że mnie zemdliło lekko delikatnie szumiało w uszach a dziś taka masakra :( ale usg mi zrobili dzidzia zdrowo 100% dziewczynka. może być ze pierwsza ciąża i dlatego tak mnie boli ale na jakieś 2/3 dni zostaje
Szybkiego powrotu do domku, dużo zdrówka dla Was dziewczyny i oby takie cos sie juz nie powtórzyło!

Dziewczyny, szczegolnie te, ktore juz rodzily! Czy mozecie podzielic sie waszymi odczuciami na temat Skurczy Braxtona-Hicksa? Jak je odczuwalyscie, kiedy sie zaczely? Jak czesto trwaly? Od 2dni od 21tc zaczelam kilka razy dziennie czuc w dole brzucha jakby cos mi bardzo na niego napieralo. Poczatkowo myslalam ze moze to dziecko sie tak ulozylo i "wypycha" mi brzuch ale poczytalam sobie o tych skurczach i teraz wydaje mi sie ze to moze to? To mnie nie boli ale mam takie dziwne uczucie ciezkosci. Nie mam pojecia co to dlatego wole zapytac bardziej doswiadczone zanim udam sie w panice do lekarza.
Ja nie pamietam kiedy się zaczęły te skurcze, na poczatku to nawet nie wiedziałam że to juz skurcze...w tej ciazy też już miewam, ale jeszcze nie regularnie. Ciężko opisać to uczucie, bol to nie jest, zawsze czuje, że "coś " się tam dzieje, czasami tak jakby uczucie ciepła, czasami troszkę jak na okres..ale ogólnie zawsze jak to poczuje, położę rękę na brzuchu to czuć wyraźnie , że robi się twardy.
 
Mi dziś sprzedała babka w aptece coś takiego
1566509166539.png
, że niby często to lekarze dają ciężarnym i jest bezpieczne.
Mnie pokuwała lewa strona, ale wszystko w normie. Z lekarzem doszliśmy do wniosku, że gilun tarza mi się po zrostach po operacji :)
 
@Kundzia093 dobrze, że nic wam się nie stało. Życzę szybkiego powrotu do domku.

A ja dziś po wizycie u ginekologa. A dajcie spokój. Zapłaciłam 150 zeta, żeby usłyszeć, że wyniki dobre, że mam grzybka(choć ja nic nie czuję) i usg trwało 5sekund,nie przesadzam. Nie wiem ile mierzy dziecko, wiem tylko, że żyje. No cóż. Szkoda, że miał mnie w dupie, a o kasę mu chodziło.
Czekam na prenatalne. Przynajmniej te badanie jest wydajne.
 
@Kundzia093 dobrze, że nic wam się nie stało. Życzę szybkiego powrotu do domku.

A ja dziś po wizycie u ginekologa. A dajcie spokój. Zapłaciłam 150 zeta, żeby usłyszeć, że wyniki dobre, że mam grzybka(choć ja nic nie czuję) i usg trwało 5sekund,nie przesadzam. Nie wiem ile mierzy dziecko, wiem tylko, że żyje. No cóż. Szkoda, że miał mnie w dupie, a o kasę mu chodziło.
Czekam na prenatalne. Przynajmniej te badanie jest wydajne.
Ja chodzę prywatnie tzn z pakietu luxmed. U mnie tez tyle przy wizycie trwa USG ale za to na każdej wizycie mogę podejrzeć co się tam dzieje czy bije seeducho. A czasem lekarz pokaże jak oczami mruga jak piąstką się bawi.
 
@Kundzia093 dobrze, że nic wam się nie stało. Życzę szybkiego powrotu do domku.

A ja dziś po wizycie u ginekologa. A dajcie spokój. Zapłaciłam 150 zeta, żeby usłyszeć, że wyniki dobre, że mam grzybka(choć ja nic nie czuję) i usg trwało 5sekund,nie przesadzam. Nie wiem ile mierzy dziecko, wiem tylko, że żyje. No cóż. Szkoda, że miał mnie w dupie, a o kasę mu chodziło.
Czekam na prenatalne. Przynajmniej te badanie jest wydajne.
ja byłam w poniedziałek to mi powidziala ile waży a jak zapytałam o wymiary to powiedziała że już teraz się nie określa tylko wagowo :/ i też badania takie yh.... chodzę prywatnie place i nie jestem zadowolona :/ będę chciała zmienić ostatnim razem jak mi dała badania to wszystkie 700zl gdzie połowa nie potrzebna i gdzieś na boku karty napisała. jak pojechałam do rodziców na troch poszłam na nfz po skierowanie to babka oczy postawiła po co jak i dlaczego :/ ale młoda jakas jest... więc co jej się tam wydaje daje jak leci bez namyslu :/
 
Mi dziś sprzedała babka w aptece coś takiego Zobacz załącznik 1013203, że niby często to lekarze dają ciężarnym i jest bezpieczne.
Mnie pokuwała lewa strona, ale wszystko w normie. Z lekarzem doszliśmy do wniosku, że gilun tarza mi się po zrostach po operacji :)
Też to biorę :rano x1, w południe x1, na noc x2. Żadnych skurczów i bóli.
 
reklama
Ja tez chodzę do Luxmedu, to nic nie płacę bo mam pakiet, ale wizyty trwają dość krótko, USG mam na kazdej, ale nie mierzy, nie podaje płci ani nic, tylko daje na moment zobaczyć i posluchac serduszka. Dla mnie to już dużo :) <3 choć ciekawość zawsze zżera i fajnie by bylo usłyszeć więcej szczegółów, a tak to muszę czekać na usg prenatalne czy polowkowe, aby się więcej dowiedzieć , dostać zdjęcia na pamiatke, itp ;)
 
Do góry