reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2020

Cześć dziewczyny! Dawno mnie nie było bo trochę się u nas działo. Ale już od prawie miesiąca wiem, że będę miała dwóch chłopaków :). Przeszłam zapalenie nerek i badania prenatalne. Mieszkam w Niemczech , więc wszystko jest bardzo komfortowe, szybkie i bezpłatne :). Jestem na etapie szukania położnej


Właśnie sie zastanawiałam czy bedą jakieś ciąże mnogie :D Dużo dużo zdrowia, szczegolnie psychicznego, jak już sie urodzą :D W PL niby też można na NFZ, ale lekarze robią taką łaske że sie odechciewa... Przynajmniej ja tak 2x trafiłam wiec wykupiłam ubezpieczenie :/
 
reklama
Z tym asparginem ostrożnie. Tam jest potas a to na potas zdecydowanie bardziej należy uważać w ciąży, niż wit. B6, która w takich dawkach krzywdy nie zrobi. Dodana do preparatów z magnezem zwiększa jego przyswajalność, z którą i tak jest ciężko :) dlatego też zdecydowana większość preparatów magnezowych go zawiera. Pani farmaceutka zaproponowala Ci bardzo dobry preparat, który poleca większość ginekologów :) tez tak zawsze proponuję :) jeśli jednak obawiasz się wit. B6 możesz następnym razem kupić Slow-Mag (tylko poproś o ten bez B6).
A o co chodzi z tą wit b6? Dlaczego nie wolno? Ja mam w zestawie witamin 100% b6.
Aspargin polecał mi gin. ale jestem uczulona, to nie mogę.
W dzień jest Ok, nic nie boli w drugą noc z rzędu boli mnie brzuch. Śpię na lewym lub prawym boku. Może też powinnam zakupić magnez?
@wesola_mamusia to nawet zdjęcia Ci nie dał? To faktycznie :/
Zdjęcie? Dobrze, że w ogóle zajrzał na dziecko. Leżałam na leżance z rozkraczonymi nogami, bo mnie badał, poczym walnął mi gluta na brzuch, przyłożył usg, powiedział, w zasadzie nic nie mówił, tylko zapytał się czy znam płeć. Jakby to było najważniejsze. I to sam ordynator szpitala,w którym będę rodzić.
Szkoda gadać. Od razu śmierdzi forsą.
W pierwszej ciąży byłam na nfz, to zawsze dokladnie mnie badał i usg zawsze było wyczerpujące.
 
A o co chodzi z tą wit b6? Dlaczego nie wolno? Ja mam w zestawie witamin 100% b6.
Aspargin polecał mi gin. ale jestem uczulona, to nie mogę.

Zdjęcie? Dobrze, że w ogóle zajrzał na dziecko. Leżałam na leżance z rozkraczonymi nogami, bo mnie badał, poczym walnął mi gluta na brzuch, przyłożył usg, powiedział, w zasadzie nic nie mówił, tylko zapytał się czy znam płeć. Jakby to było najważniejsze. I to sam ordynator szpitala,w którym będę rodzić.
Szkoda gadać. Od razu śmierdzi forsą.
I chodzisz do niego prywatnie? Może zmień lekarza ? Albo poszukaj sobie 2 ? Ja chodzę prywatnie i co tydzien na usg. Wszystko dokładnie mierzy i mówi. W poniedziałek synek ważył ok 200g ❤
 
A o co chodzi z tą wit b6? Dlaczego nie wolno? Ja mam w zestawie witamin 100% b6.
Aspargin polecał mi gin. ale jestem uczulona, to nie mogę.

Zdjęcie? Dobrze, że w ogóle zajrzał na dziecko. Leżałam na leżance z rozkraczonymi nogami, bo mnie badał, poczym walnął mi gluta na brzuch, przyłożył usg, powiedział, w zasadzie nic nie mówił, tylko zapytał się czy znam płeć. Jakby to było najważniejsze. I to sam ordynator szpitala,w którym będę rodzić.
Szkoda gadać. Od razu śmierdzi forsą.
W pierwszej ciąży byłam na nfz, to zawsze dokladnie mnie badał i usg zawsze było wyczerpujące.
Powiem szczerze że jako farmaceutka pierwszy raz spotkałam się na tym forum z opinią że wit. B6 może zaszkodzić w ciazy :) myślę że dziewczyny obawiają się, ponieważ jest składnikiem wielu preparatów dla kobiet w ciąży i nie chcą przekroczyc dziennej dawki :)
 
I chodzisz do niego prywatnie? Może zmień lekarza ? Albo poszukaj sobie 2 ? Ja chodzę prywatnie i co tydzien na usg. Wszystko dokładnie mierzy i mówi. W poniedziałek synek ważył ok 200g ❤
Sama się czasami zastanawiam po co do niego chodzę.
Ale ten z nfz jest bardzo ograniczony czasowo i ilościowo w przychodni. Już tyle się nachodziłam do różnych ginekologów, że szkoda pisać jaka tragedia.

A kiedy robi się test glukozowy?
 
Ostatnia edycja:
Ja mam w karcie ciąży dopisane, że test obciążenia glukoza najlepiej między 24-26 tygodniem zrobić . Na ostatniej wizycie zapytałam moją gin, czy mam zrobić przed kolejna wizytą, która wypada dokładnie w 24tc, czy po, to powiedziala abym zrobiła juz po
 
reklama
Do góry