reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Heparyna w ciąży

Ja mogę ci
@AmMaWi to napisz jak mąż je robił :) Szybko wbijał igłę? Płyn wstrztkiwal powoli? Czy jakoś inaczej :) W które miejsce robiłaś? Jak w brzuch to gdzie mniej więcej ;P Nie chciałabym mieć cała ciążę brzucha w siniaczkach.. Choć mój M mówi, że wyglądają jak małe pieprzyki [emoji14]
Ja mogę ci napisac jak mnie mąż robi, może ci się przyda . Ja mu trzymam fałd skory na brzuszku, siedze, a on kuca przede mną żeby był na tej samej wysokości co brzuch. Robimy nie zaraz koło pępka tylko troszkę dalej, i jeden dzien jedna strona w drugi dzien druga- tak mi mówiła pielęgniarka żeby zmieniać strony. Igle wbija zdecydowanym ruchem i prostopadle. Poprostu nie pod żadnym katem tylko prosto, a sam płyn wstrzykuje powoli bez pośpiechu. I wtedy nie boli, nie szczypie i nie ma siniaków. Dwa razy mielismy dzien w pośpiechu i za szybko wszystko zrobiliśmy i wtedy wyszły siniaki. Pozdrawiam
 
reklama
Nie
Jakie Masz mutacje ( ja mam jedno dziecko, druga strata)
Wyszla mi trombofilia pai i mathf.... Na sile of hemayologa wyciagnelam pismo w razie ciszy by rodzinna wypisywala mi neoparin z refundacja poki co zaczynam od 0.4 sama robie w brzuszek
Mam ogromny problem z ginekologami bo sie boja prowadzic moja ciaze :(
Nie chce stracic malenstwa ale jak patrze na srodowisko lekarzy to nerw mnie bierze
Najlatwiej przytulic za wizyte 150 zl a odpowiedzialnosci zero! :(
Nie mam żadnych mutacji, robiliśmy na wszystko z mężem badania i nic nie wyszlo. Wszystkie te leki biorę na podtrzymanie a wszelki wypadek ponieważ 3 razy straciliśmy ciąże. We wszystkich nie było nawet widać serduszka, to pierwsza taka gdzie dzidzia się rozwija i rośnie dobrze. Przyczyn poronień nie znaleźli, prawdopodobnie wady płodu i organizm odrzucał. Wloncu musi być dobrze i będzie! Grunt to znaleźć odpowiedniego lekarza, ja takiego znalazłam bo wcześniej u mnie w mieście nikt nie brał tego na poważnie, mówili ze jestem młoda i będę miała napewno dzieci trzeba się starać. Teraz się czuje bezpiecznie bo wiem ze jestem w dobrych rękach. Buziaki
 
Ja mam tylko PAI i miałam ciążę prowadzona na fraxy. 4 ciążę w tym 2 szczęśliwie zakończone, jedna miesiąc temu. Powodzenia dziewczyny!
 
Ja mam tylko PAI i miałam ciążę prowadzona na fraxy. 4 ciążę w tym 2 szczęśliwie zakończone, jedna miesiąc temu. Powodzenia dziewczyny!
Ależ dajesz nadzieje na szczesliwe zakonczenie :) jakie dawki mialaas i czy acarad tez?
Cesarka czy naturalny porod?
Ja mam 2 latke w domku bez lekow a druga strate az w 12 tyg :( i dopiero wtedy dowiedzialam sie o mutacjach....
Moj Boze oby teraz sie udalo ( termin na 25 czerwiec)
Ps sprawdzalas w ciazy ddimety i anty xa czy dawka jest ok
 
Ależ dajesz nadzieje na szczesliwe zakonczenie :) jakie dawki mialaas i czy acarad tez?
Cesarka czy naturalny porod?
Ja mam 2 latke w domku bez lekow a druga strate az w 12 tyg :( i dopiero wtedy dowiedzialam sie o mutacjach....
Moj Boze oby teraz sie udalo ( termin na 25 czerwiec)
Ps sprawdzalas w ciazy ddimety i anty xa czy dawka jest ok
Fraxy 0,3, w pierwszej ciąży badalam ddimery, w drugiej miałam innego lekarza, z lepszą wiedzą i nie badalam nic. Po prostu je brałam z uwagi na wywiad (straty w 9tc obie) i PAI. Oba porody naturalne. Różnica 2 lata. W pierwszej brałam acard ale tylko do 9tc bo miałam krwotoki (w każdej ciąży mam krwiaki i krwotoki z tego powodu, ale tylko w ciazach na fraxy te krwiaki nie powodują obumarcia zarodka- nie robia się skrzepy). W drugiej już acardu nie brałam.
 
Fraxy 0,3, w pierwszej ciąży badalam ddimery, w drugiej miałam innego lekarza, z lepszą wiedzą i nie badalam nic. Po prostu je brałam z uwagi na wywiad (straty w 9tc obie) i PAI. Oba porody naturalne. Różnica 2 lata. W pierwszej brałam acard ale tylko do 9tc bo miałam krwotoki (w każdej ciąży mam krwiaki i krwotoki z tego powodu, ale tylko w ciazach na fraxy te krwiaki nie powodują obumarcia zarodka- nie robia się skrzepy). W drugiej już acardu nie brałam.

Ja rok temu zaszłam w ciąże i na początku ciąży miałam krwiaka . Poroniłam . Nic nie brałam poza duphastonem na plamienia . Mam nadzieje ze jeśli uda mi się znów zajść to lekarz będzie łaskawy i da mi heparynę . Z mutacji mam pai i mthfr hetero i mówią ze to nie mialo wpływu na poronienie .
 
Ja rok temu zaszłam w ciąże i na początku ciąży miałam krwiaka . Poroniłam . Nic nie brałam poza duphastonem na plamienia . Mam nadzieje ze jeśli uda mi się znów zajść to lekarz będzie łaskawy i da mi heparynę . Z mutacji mam pai i mthfr hetero i mówią ze to nie mialo wpływu na poronienie .
Ja z hematologiem zalatwiam heparyne a teraz rodzinna widzac pismo dozywoynie od hematologa wypisuje mi neoparin...
Trzymajcie za mnie kciuki bo bardzooo sie boje :( do tego mam niedoczynnosc tarczycy
 
Ja rok temu zaszłam w ciąże i na początku ciąży miałam krwiaka . Poroniłam . Nic nie brałam poza duphastonem na plamienia . Mam nadzieje ze jeśli uda mi się znów zajść to lekarz będzie łaskawy i da mi heparynę . Z mutacji mam pai i mthfr hetero i mówią ze to nie mialo wpływu na poronienie .
Bo te mutacje nie mają bezpośrednio wpływu na straty, mi lekarz tłumaczył że przy zaburzeniach krzepnięcia mogą się robić mikrozakrzepy. Jak się zrobi mikrozakrzep w kosmowce to zarodek może obumrzec. Taka uroda..
Też brałam duphaston. Z heparyna już donosilam mimo krwiakow
 
Bo te mutacje nie mają bezpośrednio wpływu na straty, mi lekarz tłumaczył że przy zaburzeniach krzepnięcia mogą się robić mikrozakrzepy. Jak się zrobi mikrozakrzep w kosmowce to zarodek może obumrzec. Taka uroda..
Też brałam duphaston. Z heparyna już donosilam mimo krwiakow
Jaka dawke? I co jeszcze bralas w szczesliwej ciazy?
Mi hlowa puchnie jak kowia o badaniach by co rusz spr czy dawka heparyny jes ok
 
reklama
Cześć dziewczyny! Z chęcią dołączę do Was :)
Jestem obecnie na samym początku ciąży - od pozytywnej bety biorę Neoparin 0,4 rano, 2x duphaston; 2x folik i 1x Letrox - to dał mi lekarz 2 dni temu. Brałam jeszcze acard na noc ale lekarz mówi, że Neoparin powinien wystarczyć, a ja bardzo boję się odstawić acard i nie wiem czy go brac czy nie.
Jestem po 1 poronieniu ciąży bliźniaczej w 10 tyg i 2 ciążach biochemicznych. Mam jedno dziecko które ma już 9 lat. Zdiagnozowano u mnie lekką niedoczyność tarczycy i jestem w trakcie diagnozy na nadkrzepliwość ( już wyszło białko S poniżej normy, czekam na wynika APCR).

Jak wasi lekarze podchodzą do brania heparyny i acardu? W jakich dawkach bierzecie i o jakich porach dnia?
 
Do góry